Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:13 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Неяснота относно с/с++нови  
Автор Matrix_N (Just a human)
Публикувано25.01.05 14:30



Здравейте, някой може ли да ми обясни защо от следния фрагмент i се увеличава с 1 ?
int i = 3;
while (i+=5<15) {
cout<<i << "\n";
}
вярно че < е с по - голям приоритет, но откаде идва това добавяне на +1 ?
тествах го кода на vc6 както и на gcc 3.3.4 и се същата работа.

ПП: Това е взето от тест

Редактирано от Matrix_N на 25.01.05 14:31.



Тема Re: Неяснота относно с/с++нови [re: Matrix_N]  
Автор focusnik (непознат )
Публикувано25.01.05 14:48



Щото се изпълнява като:
-----------------
int i = 3;
while (i+=(5<15)) {
cout<<i << "\n";
}
---------------------------
5<15 е true.
И i се увеличава с 1.
Впрочем, дали по стандарт е така - true boolean expression се интерпретира винаги като 1 в аритметични изрази - не знам.



Тема Нема никаква неяснотанови [re: Matrix_N]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано25.01.05 14:53



Резултатът от логически изрази по стандарт и в C и в C++ е 0 за лъжа и 1 за истина. Разликата е, че в C++ тва е bool, а в C е int.

Който идиот е измислил компилаторът да не дава warning при събиране на int с bool, приемайки bool имплицитно като целочислен тип с по-малък размер от int ( а именно приемащ 0 и 1 ), заслужава да му откъснат чурката.

Тва е идиотски въпрос за тест. Не знам кво са питали, ма програмистът не разчита на приоритети а слага скоби.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Неяснота относно с/с++нови [re: Matrix_N]  
Автор Questor (работник)
Публикувано25.01.05 15:25



Мда тоя дето го е дал тоя въпрос на тест пък заслужава да му откъснат чурката и да му я наврат отзад

Сигнатура!


Тема Тва нищо не енови [re: Questor]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано25.01.05 15:57



На времето кви въпроси имашеее ....

Като учех доброволен курс C в даскалото бях май единствен от нашата група. Останалият народ ходеше на графи - далеч по-лесни бяха.

Та там такива задачи за нищо ги нямахме. Не е ли да не се събира на един ред с инкрементация, декрементация, тайпкаст и мазане през пойнтер в некъв известен стринг ... се едно нищо не е. Тва е детска игра в сравнение с онова. Ма станхме мъже! ИП, така да се каже.

А тез младежи сега ако им дадеш такъв израз 5 минути ша дават заето и на края ша те питат тва на къв език за програмиране е.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Ми действай тогаванови [re: Colombino]  
Автор focusnik (непознат )
Публикувано25.01.05 16:07



void main()
{
int k = 0;
int j = k++ + ++k;
..............
}
Колко е j и колко е k?:)



Тема Re: Тва нищо не енови [re: Colombino]  
Автор Questor (работник)
Публикувано25.01.05 16:26



Ттой оня ненормалник Ачо кучето от ТУ дето вече се споменаваше тука (не мога да разбера кво му се възхищават някои колеги - неговите лекции се състояха от рисуване на дъската на такива синтактични диаграми с елипси и стрелки едновременно на Ада, Модула2 и С),
та искаше да знаем таблицата с приоритетите наизуст...

Сигнатура!


Тема Re: Нема никаква неяснота [re: Colombino]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано25.01.05 16:27



приемайки bool имплицитно като целочислен тип с по-малък размер от int

Ами реално е така, поне за М$ компилатора.

In Visual C++ 5.0 and later, bool is implemented as a built-in type with a size of 1 byte.





Тема Re: Тва нищо не е [re: Colombino]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано25.01.05 16:30



Относно тия тестове... От една страна е задължително да се знаят основите на философията на Ц, но пък от друга, ако видя някой мой подчинен да пише такива бози, направо ще му строша клавиатурата в главата.





Тема Re: Ми действай тогава [re: focusnik]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано25.01.05 16:44



Нещата които ни караха да решаваме работеха еднакво на всички компилатори.
Тоя израз специално са ни учили, че различните компилатори го правят различно. Ама аз смятам, че всеки уважаващ себе си компилатор трябва да докара

k = 2
j = 1

За съжаление не всики компилатори се справят с тая задача успешно. VS 7 също. Това е още една причина да се забрани постфиксната инк/дек при класовете - там няма да постигнеш никога тоя ефект.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.