Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Работното временови  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано09.01.05 22:52



Очевидно темата за работното време заслужава специално внимание и ще се опитам да я изкарам отделно.

Нека да започнем с моето мнение по въпроса, като инициатор.

Има хора убедени, че е много наложително програмистът да работи точно от 9 до 6. Ако работи от 10 до 10 има проблем.

Има хора убедени, че ако вмесо в 9 дойдат в 10 трябва вместо в 19 да си тръгнат в 20. Аз съм от тях.

Има хора, убедени че всичко е въпрос на дисциплина. Аз смятам, че грешат. Ако за някого е просто дисциплина, за мен е начин на живот. Ставането в 7 ме убива.

Ако толкова хора са склонни като мен да търгуват ранното ставане за часове работа ( не настоявам, но при интерес съм готов да го изтъргувам на цена над 1:1 ), значи има търсене и се търси предлагане.

Аз не бих се наел на работа без ICQ, ако не ми дават поне 3xКолкото заслужавам. Не повече от временно. Това е екстра, приета на места за част от работата. Ако нямам тая екстра няма да работя там.

Аз лично давам 10% от заплатата си ( да кажем 0.1К ) с кеф само за да не ме тормози никой като не ставам за работа. И смятам, че гарантирано така ще свърша повече работа. И 100% така ще навъртя повече часове работа.

Съгласен да кажете, че вие предпочитате да не работите повече, но да сте навреме на работа, но дълбоко не съм съгласен с неуважението към хора като мен за които това има огромно значение. Не уважавам такова незачитане на чужди проблеми. Не е нужно вие да имате тоя проблем. Не ви ли е достатъчно да знаете, че други го имат. От там нататъка ако сте бизнесмени няма да философствате, а ще го изтъргувате.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Работното временови [re: Colombino]  
Автор ¤ Wolfheart ¤ (Day-dreamer)
Публикувано09.01.05 23:47



Бих дал 10% от заплатата за солидно количество хубаво кафе, защото това, което продават в близкото капанче е много зле и е скъпо.



Тема Re: Работното временови [re: Colombino]  
Автор expeler (coder)
Публикувано10.01.05 00:06



На абсолютно същото мнение съм но аз нямам бизнес нюх и не мога да изтъргувам така нещата. Затова отстъпих и мисля че трябва да се съобразявам с правилата. Когато дойдат по-добри времена и не работя като кодер ще живея нормално. Истината е в ограничаването на писането вечер.

I wanna read interesting postingz


Тема Re: Работното временови [re: ¤ Wolfheart ¤]  
Автор expeler (coder)
Публикувано10.01.05 00:08



Проблема се решава лесно кафе машина ( натисни си шефа за нея ) и Douwe Egberts.

I wanna read interesting postingz


Тема Re: Работното временови [re: Colombino]  
АвторDuru (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 01:50



Така си е! И на мен денят ми е съсипан ако стана преди 10. Последният път като кандидатствах за работа направо си казах да не разчитат да ме виждат преди 11. Накрая се насочих към работа на западния бряг. Там е истината! 10 часа са след нас :-) Сега щастлив спя до обед, разхождам се, и чак след това сядам да работя.



Тема Re: Работното временови [re: Colombino]  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 09:02



Май съм първия привърженик на ранното ставане в темата :)
9 часа е напълно ок, даже лятото често почвам преди 8. Имах период, когато се търкалях до 10 и започвах около обяд, но определено ранната схема повече ме кефи.

За дисциплината - звучи казармено и сухарски, но не е така. Като си подреждаш нещата всъщност се работи много по-леко и с кеф.



Тема Re: Работното временови [re: Colombino]  
Авторpurist (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 09:08



Ако работата е гадна и тягостна бих предпочел да я почна в 8.30 сутринта, да я свърша възможно най-бързо и да си ходя в 4, без обедни почивки и други глупости.

Ако работата е интересна и приятна, така или иначе ще се занимавам с нея по 20 часа на ден така че дали ще е от 8 сутринта до 4 сутринта или от обед до 8 сутринта е въпрос на нагаждане :)



Тема Re: Работното временови [re: Paдo]  
Авторbattlefield (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 09:09



Аз мисля, че работното време на програмистите трябва да е плаващо. При всички положения работя над 8 часа на ден, какво значение има кога идвам? Само те притесняват разни чиновници! Когато ме притискат да идвам рано (в една от фирмите в които съм работил) започвам да си тръгвам на време - 17:30 и нещата много бързо си идват на място.



Тема Re: Работното временови [re: Colombino]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано10.01.05 10:11



Аз пък предпочитам следното работно време. От 8 до 13ч и после подремване докъм 16ч вкъщи или разходка. Накрая работа от 16 докъм 19ч. (Все съм гледал работата да не ми е на повече от 20-на мин. път от къщи). Преди време работих няколко години на този режим и беше много удобно, понеже повечето проекти бяха с Щатите и си приказвахме с американците почти всяка сутрин и вечер, било то по телефона, било то с писма или чат. В началото е неприятно да се става в 7ч, особено при лятно часово време, ама бързо се свиква, а и следобедната дрямка е много полезна.

Също така, известно време работих по следния график - 4 дена в седмицата по 10-11 часа и 3 дена почивка (една седмица в сряда, следващата - в петък). А за това какво ще кажете?

В момента работя по системата "откъм 9 и нещо, докъм 6 без нещо".

Чатът е полезно нещо (аз също използвам ICQ) и може да се каже, че приблизително половината чатове са ми по работа, а другата - за кеф. Често се налага да питам някой колега за нещо кратко и по-добре с чат, отколкото да измина 30-40 м и да отида в неговата стая. Страното е, че в някои наши фирми чатът и ICQ в частност, се смятат едва ли не за най-голямата световна беда, под предлог, че са "губивреме" или царски път за хакерите, чиято единствена цел е да развалят кефа на честния бизнесмен собственик на тамън позакрепила се софтуерна фирма.

Обичам кафе и чай, но тъй като ми е писнало от скапани такива и съм си донесал собствена кафеварка/чаеварка в стаята и сам си купувам кафе и чай, каквито харесвам. Бира на работното място- също!



Тема Re: Работното временови [re: pyrx]  
Авторфиpчo (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 12:10



Съгласен съм за почивката. Е не е задължително да се прибираш да спиш вкъщи, но ако имаш възможност и най-вече желание - защо не.

Общо взето според мои наблюдения можеш да стоиш цял ден, ако щеш и по 12 часа на работа, но в крайна сметка след 6 часа работа продуктивността рязко намалява. Така, че работното време, ако стриктно се държи на него .. ами ефектът не е задължително голям.

Разбира се трябва да има часове, в които вече трябва да си дошъл на работа - иначе просто една свястна среща не можеш да направиш, като ти липсва да речем 1/3 от екипа.


А колкото до ICQ-то .. ами това е ужас! Да верно е полезно ако имаш малък въпрос, но в повечето случаи не се ограничава само за малките въпроси. На мен например ми се е случвало да обяснявам надълго и нашироко по ICQ на колеги , които са през една стая. Е най-накрая ми писва и отивам при тях.
Но въпроса е че с това ICQ се губи прекият контакт, и когато се разчита твърде много на него само пречи.

Според мен за такъв тип комуникация си е за предпочитане личният контакт. Ако това не става - e-mail.


ПС:
какво ще кажеш за една 'наета линия' до Загорка например ;)
Или вместо в да има машина за минерална вода на мястото на тубата да е сложено едно такова бирено буренце ;)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.