Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема само гърци и евреи ли са в софтуерния бизнес?нови  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано06.01.05 17:45



щото с такова впечатление оставам като чета тука



Тема Re: само гърци и евреи ли са в софтуерния бизнес?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Duncan Griffin (Потребител)
Публикувано06.01.05 17:50



ima i nemci

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.


Тема Не, глупости!!!нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано06.01.05 19:42



Нито гърците, нито евреите имат шанс да се закрепят - родово-общинният бизнес все повече губи почва в IT-бранша у нас. Просто са алтернатива за закъсалите. Може да провеждат целогодишно интервюта с целия трудов пазар, докато не намерят съотношение качество/цена което ги радва. Обикновено се оказва, че хората или не са знаели цената си, или са знаели повече от тях за качеството си. В резултат в тия фирми има голямо текучество, но то е в 90% от качествените хора.

Има и друг момент - евреите ( не съм работил с гърци, но едва ли се различават ) са неверотятни психолози. Общо взето е пълно с качествении хора при тях, които работят за едната чест и взимат поне 3 пъти по-малко отколкото биха взимали в европейска, или американска фирма.
И още нещо - при евреите овертаймът е фирмена политика. Там много ги дразни ако някой стои без работа поне малко и са склонни да накъсат деня на един програмист 7:1 само и само да не му хартиса малко време. На еврейска фирма е бисерът търсим 30% админ и 70% програмист. Разбира се получават или админ създаващ повече бели отколкото ползи, или програмист разбиращ от администрация не много повече от мен. Не е важно какво ще прави - може да копае дупки в единия край на офиса, за да ги закопава в другия. Важното е да не стои празен. А ако работиш по 8 часа дневно нямаш никакъв шанс да ти вдигнат парите.

Няма да забравя никога как нямаше в целия квартал ток. Тръгнахме си в петък и ни се обадиха персонално на всеки в събота сутринта, че има ток и да дойдем в да отработваме. Стояхме цял ден и чакахме да дойде ток ( изобщо не беше идвал ). 20 души стоим там и чакаме като идиоти. Ток не дойде, а на нас не ни платиха и стотинка за това удоволствие. Само заради това последното висене на 20 души да не би пък евентуално да дойде ток никога повече няма да работя в еврейска фирма програмист, пък ако ще да работя общак и да нося чувалчета с цимент ( работил съм го, програмист е къде-къде по гот ). В интерес на истината колегите бяха ( и все още са, но вече не са там повечето ) много свестни. Само заради тях сума време не съм се опитвал да си намеря работа на смешни пари.

Заради такива неща те са и най-обсъжданите.

Следват: Френски и немски фирми.

Французите си имат социализъм. И ние сме имали и знаем какво е - некадърниците се местят от една длъжност на друга, но списъкът на кадрите ( номенклатурата ) не се променя. Всеки който е работил с французи е готов да се закълне, че всички французи са олигофрени. Това, разбира се не е така - просто са прехвърлили работата на най-големите олигофрени в България, защото им е по-евтино на всеки олигофрен да назначат по един българин да му върши работата, отколкото да го уволнят. Иначе вероятно има и много умни франзузи, но ние рядко ги виждаме.

Немците плащат добре за нашите разбирания, но изискванията им са супер безсмислени и са супер дребнави, пак за нашите разбирания. За тях например е супер нормално да те глобят за 5 мин. закъснение, да ти броят кафетата и т.н. разходи, които сумарно не правят и 1/10 от разходите за деня само на един работник. Ако останеш допълнително след работно време не им пречи - щом те радва оставай. Тва че си закъснял няма връзка с това.
Там индивидуалностите нямат знчение и са нежелани. Уважават се хора с организационни качества и отговорни. Особено отговорно се приема като някой си върши работата овертайм. Това едва ли го правят в Германия, защото там вероятно ако ги изловят че някой работи като при нас здраво ще ги санкционират. Но с хубавите неща бързо се свиква и тук яко се работи овертайм, особено ако си на по-висока длъжност.

Та така - по мои наблюдения има евреи, немци, франзузи и американци. За последните нищо лошо не съм чул, освен че плащат в долари. Ама те не са виновни за ниския курс на валутата си последните години. Иначе са най-свестните бизнесмени според мен.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Не, глупости!!!нови [re: Colombino]  
Автор бaт Koлю (галфон)
Публикувано07.01.05 01:17



Еваларка пич, много изчерпателно. Аз досега с евреи, българи и шведи си бях имал работа, но ти ми ъпгрейдна информацията с доста полезни неща :)



Тема Re: Не, глупости!!!нови [re: Colombino]  
Авторpurist (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 03:15



американците са като банкомати - ако знаеш кои копчета да натиснеш получаваш пари. Ако не знаеш, можеш да ги псуваш, да се нервираш, да ги мразиш, да ги обичаш - все тая.



Тема Re: Не, глупости!!! [re: Colombino]  
Авторcommercial (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 09:10



Бачкал съм за немци, норвежци, българи и американци. От всички най-добре човек може да се спогоди с американците. Имат едно много просто правило - те ти дават работа, ти я вършиш и те плащат. Това ако мине оттам нататък всичко е мед и рози с една малка уговорка - всяко израстване в йерархията и парите се добива с много, ама много доказване и труд. Всичко обаче се компенсира от недостижимата за друг тип фирми атмосфера - не съм видял американос да си изпуска нервите или не дай боже да вкисва настроението щото му било кофти и станал с гъза нагоре... Дори и неизбежните проблеми с клиенти се решават по невероятно прагматичен начин - на клиента се гледа като на портмоне, което трябва да остане доволно за да ръси... Честно казано, има много да учим от тях по отношение на управление на персонал и работа с клиенти - единствените мениджъри в моята биография които заслужават да ги наречеш професионалисти са били американос...



Тема Re: Не, глупости!!! [re: commercial]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано07.01.05 09:32



Аз пък съм останал с впечатлението, че краварите и чифутите имат общ бизнес-модел. Абсолютно едни и същи (100% припокриване) глупости съм чувал в една американска и във всички чифутски фирми в които съм бил. Без фирмите да имат нищо общо по между си. Като цяло, добрите специалисти обикновено са капризни, пък в тия фирми дори посредствените не се задържат дълго. Правете си изводи за атмосферата.



Редактирано от Pekoнcтpykтop на 07.01.05 09:33.



Тема Re: Не, глупости!!! [re: Colombino]  
Автор Lord Daemon ()
Публикувано07.01.05 10:42



за евреите -> абсолютно вярно (идиотизъм,дебилщина и глупости за целия процес на работа т.е. сутринта правиш едно - следобяд точно обратното). колкото по-нагло се държиш с един евреин толкова по-голям е шанса да е по добре за теб. иначе видят ли че си навит на работа overtime - дупе да ти е яко. демек бачкай повече че да ти даваме повече работа! идиотите също са на почит при тях - използват се за създаване на мътна вода (изостряне на отношенията в team-а) което е много интересно т.е. просто необяснимо при положение че се вижда че това вреди на цялата фирма. това е много ясно изразено при дебелия шеф на уникодерс - амит май е същото при юда и други известни дебили..
фрасетата -> рай за хорица искащи да се пенсионират без проблеми.
немците -> вярно бързо се учат как е в българия

абе ебало си мамата честно казано.

I find your lack of faith disturbing.

Darth Vader - 'New Hope'


Тема Re: Не, глупости!!!нови [re: Lord Daemon]  
АвторЛюлю (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 11:13



Немци, французи - абе май всички могат да се сложат под общия знаменател "Европа". При тях ако знаеш какво да правиш - може цял живот да не се пренапъваш много - ако това е целта. Особено ценен модел на поведение е: некой си се мотка и след това довършва работата с допълнителни часове/напъни, като не забравя да казва на началството си колко много се пъне. Е, мноого ценен кадър става. Впрочем, това става по-скоро на място, а не в оутсорсинг компаниите в БГ.



Тема Re: чорбаджии в софтуера [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторgecko (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 11:16



досега имам опит с немци и американци

при немците е точно както го е написал Colombino, едно към едно е; плащат нелошо, ама са способни да ти развалят настроението и желанието за работа за отрицателно време; това става все заради неща, които спред нас са глупости, а според тях - много важни; може би става въпрос за сблъсък на различни модели на мислене и работене

за американците се присъединявам към казаното от останалите - дават ти работата, казват ти кога трябва да е свършена, ако е готова навреме и е свършена като хората всичко е ОК; важното е клиентите да са доволни и да продължават да плащат; няма значение кой си, как работиш, кога идваш на работа и т.н. - важното е работата да се свърши и парите да се получат




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.