Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 31.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Java deleper neededнови  
АвторEmployer (Нерегистриран)
Публикувано04.09.04 18:22



Изисквания:
J2EE (отлични познания и поне няколкогодишен опит), OO-Design сUML-Tools, BEA Applicationserver, Oracle, Eclipse, Rational XDE, CVS.

Езици: Немски и Английски (и двата са задължителни).

Възможност да прекарва продължителни периоди в чужбина (Германия).

Ако някой се интересува може да изпрати CV на java_employer@abv.bg. Ще помоля да не ме нападате за адреса в абв - обявата не е измама - просто по лесни за досещане причини искам да кажа името на фирмата когато някой потенциален кандидат ми допадне и то само на него. Благодаря.



Тема Re: Java deleper neededнови [re: Employer]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано06.09.04 09:15



В отговор на:

по лесни за досещане причини искам да кажа името на фирмата когато някой потенциален кандидат ми допадне и то само на него.




Какво лошо има в това да се разбере името на фирма, която търси джава програмист? Анонимността само прави обявата подозрителна.

--
Екстремно програмиране на български.


Тема Re: Java deleper neededнови [re: Дeшeв]  
Автор Val ™ (kewl)
Публикувано06.09.04 11:51



Ми и аз искам да знам къде ще работя предварително. Ако е някоя фирма дето съм събрал лоши впечатления едва ли ще отида там. Най-малкото и двамата ще си загубим времето като се крием и после нищо не стане...

powered by telerik fuel.


Тема Re: Java deleper neededнови [re: Дeшeв]  
АвторEmployer (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 11:54



Съгласен съм, но нормалните хора четат обявата и (не) си пускат CV-to. За съжаление
има и една група идиоти, които изравят телефона на фирмата и започват телефонна атака, а някои дори идват на гости. Последните две неща са силно нежелани, което диктува начина на публикуване на тази обява.
Вярвам, че ако някой се интересува няма да му е толкова голям проблем да си пусне CV-то - и след това евентуално (ако е подходящ) ще разбере коя е фирмата и ще реши дали и на него му допада. В CV-то не искам никаква лична информация - НЕ ме интересува пол, религия, възраст, снимка, ЕГН и прочие. Искам само информация свързана с професионалния опит по възможност в отворен формат (pdf, html, etc.).
Благодаря.



Тема Re: Java deleper neededнови [re: Employer]  
Авторappl (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 12:06



Заради многото скапани фирми, които пробват всякакви психоатаки, за да си хванат канарчета, сме станали подозрителни към всякакви работодатели. Иначе те разбирам защо не искаш да дадеш повече инфо за фирмата - мотивите са ти основателни - само не знам колко е малка групата идиоти.





Тема Re: Java deleper neededнови [re: Employer]  
Авторsashko (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 13:12



znachi vsichki firmi si kazvat imenata a ti ne mojesh da kajesh imeto na tvoiata ?
ti li si nai otvorenia ?



Тема Re: Java deleper neededнови [re: Employer]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано06.09.04 13:23



Разгледай

от клуб "Електроника", мисля, че дискусията в нея е много показателна и релевантна и в твоя слуай- някой предлага работа, търси квалифицирани хора, но отказва да съобщи за кого ще работят.

Аре със здраве

Тема Re: Java deleper neededнови [re: Employer]  
АвторRealGuru (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 14:21



Кво да ти кажа. Аз отговарям на условията, ама няма да си пусна резюмето, щото колегите преди мен са ти казали що.

Ако не ти се занимава с група идиоти, които да идват в офиса или да звънят на телефона, наеми си фирма за подбор на персонала. Ще те оръсят някакъв процент от заплатата, ама на тях ще им звънят и тях ще ги тормозят идиотите. Има даже специализирани фирми за подбор на персонала точно в областта на ИТ.

Аз предпочитам да ползвам услугите на такива агенции поради няколко причини. Първо като работник ми излиза безплатно. Второ ми спестява кандидаствания, интервюта и пр. формалности, за да разбера накрая, че заплатата, която ми предлагат е по-ниска от това, което вземам в момента. Чрез агенция това не става. Щото работодателите казват на агенциите орентировъчно заплатата и те знаят, кои хора ще се навият да работят за такава заплата и им изпращат само сигурни кандидати.

Така почти всички остава анонимно до интервюто и почти всичко е сигурно и няма пазарлъци от сорта на ама в момента ми дават повече пари и хич не ми се мести на място с по-малко пари и повече работа.



Тема Re: Java deleper neededнови [re: RealGuru]  
Авторappl (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 14:45



Ти пък се изказа! Хахаха!!!

А тази идея с фирмата за подбор на персонал просто е мега яка! Примерно му препоръчай Bulwork - оттам ще му намерят такъв специалист, че и на площад "Македония" по-добър няма.
Не знам дали ти самият си ползвал агенция за намиране на работа, но доста познати се набутаха, защото агентите им сваляха звезди, а после къде ги натресоха - просто не е истина! Но затова пък агенцията си прибра комисионната, която работодателят ръсна!



Тема Re: Java deleper neededнови [re: Employer]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано06.09.04 14:57



Като не си казваш името на фирмата, ще получиш резюметата на тези пичове, които кандидатстват навсякъде - тоест тия дето са най-зле и отчаяни. Аз във фирма, която не си казва името на искам да кандидатствам - от това, което виждам във форума, повечето хора също.

Само ще ти кажа, че на този пазар се състезаваш с САП в момента - криейки си името, ставаш още по неконкурентен.

--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.