Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Програмиране на езици различни от C++: Евтини, мрънови  
Авторbugicha (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 18:58







Тема Re: Програмиране на езици различни от C++: Евтини, мрънови [re: bugicha]  
Автор ess (мечтател)
Публикувано31.08.04 19:10



Хехе, пак почнахте да се разхождате като млади девойки из главната улица и да се чудите дали "тази" или "онази" блузка повече ви приляга.

Ще цитирам един от коментарите на този превод:

Е, мога да кажа, че има не език, а има ЦЕЛ. - както с девойката и блузката. За съжаление, младите девойки често не знаят какво искат, и още по-тъжното е, че нашего брата още по-често изпада в словоблудство на тема езици за програмиране....

---
...и аз пиша на кирилица!


Тема тов което показва тази статиянови [re: bugicha]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано31.08.04 19:30



е тотално непознаване на програмирането и програмистите които работят на тези езици.
това обаче не значи, че демонстрира познаване на програмирането на с/с++

въпреки че жабата ми е отвратна, не бих подкрепил такъв куп от ламерски изказвания, само за да я оплюя



Тема Re: Програмиране на езици различни от C++: Евтини, мрънови [re: bugicha]  
Автордoko (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 20:08



Малеее!

Трагедия!

Ама това е трагична степен на непознаване на съвременното програмиране. Тотално съм възмутен как е възможно човек с такава липса на компетентност по отношение на управляваните езици като Java, Perl и .NET (VB.NET и C#), човек, който видно не разбира и от C++ и от съвременни концепции за програмиране да пише такива невороятни глупости. Представете си само, че това може да го прочете някой, който не разбира много от програмиране и да му повярва...

Ами тези направо ми скриват шапката от остарели и неверни схващания.

Аз преди време слушах един Linux-фанатик как обяснява, че XML е най-голямата простотия, измисляна някога. Същото твърдеше и за Java и .NET. Аман от заблудени евангелисти. Същите като Майкрософт - коне с капаци!



Тема блузката оправдава средстватанови [re: ess]  
Авторpurist (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 23:24



или по-точно блузката дефинира целтта. Тъжно е но е факт и много често се случва някой начинаещ да си търси "нещо да напиша на жава / С# ", т.е. той вече си е избрал езика и сега търси някаква цел която да се вписва в езика.

И в повечето случаи това което написва се прави много по-ефикасно и бързо от някой шел скрипт.



Тема всеки има право на лош вкуснови [re: purist]  
Автор ess (мечтател)
Публикувано01.09.04 08:31



или поне докато е малък. Нека да пробва от всичко. Така или иначе, като порасне може и да не му става

Лошо няма начинаещите да ръчкат и да се ровят из различните езици, пък нека да не уцелват винаги най-доброто. Ако имат мерак, ще се научат. Особено ако имат късмет да попаднат в добра среда, между знаещи и можещи. И да ги слушат де

---
...и аз пиша на кирилица!


Тема Re: Приказканови [re: ess]  
Автор bateAz (непознат )
Публикувано01.09.04 13:05



Мили деца, разрешете да ви разкажа една приказка за доброто старо време.
Преди много, много години на бял свят се появи едно чудо на техниката, наречено Правец 82. И веднага раздели хората на два типа : "компютърни специалисти" и "простосмъртни". За простосмъртните няма да говоря, те са ясни. А "компютърните специалисти" бяха всички, които можеха да свършат нещо на компютъра - дали да нарисуват една права линия на екрана, дали да ползват PFS или Magic_Window (оопс, никакви връзки в Windows!!! ), дали да напишат програма, която върши нещо смислено. От моя гледна точка само последните, програмистите, бяха истинските "компютърни специалисти". Те създаваха това, което ползват "не-програмистите". Останалите си бяха просто потребители. Естествено тази тънка разлика просто не можеше да се обясни на "простосмърните".
Какво става сега? С появата на на VB, Java и .... (край нямат!) много потребители се изкачиха на пиедестала на програмистите. И ако успеят да нарисуват формичка, с която да правят нещо смислено - ОК. А има и друга група хора. Те създават това, което ползват VB програмистите, жабарите и т.н. Така че ситуацията от преди 20 години просто се повтаря, но на по-високо ниво. И ако се опитате да обясните на един VB еьперт, че той е просто потребител, значи да си изпросите боя. Особено, ако му кажете, че неговият талант се изразява в артистичното подреждане на кубчетата ( викат им компоненти ), които някой мъдро е създал преди това специално за тях.
Та това е моето виждане по въпроса защо се ползват тези езици - защото са бързи за разработка, изчистени от грешки (е, доколкото може) и лесни за ползване. А защо има C, C++, та дори и Assemler - ами защото някой трябва да програмира бе!
P.S. не ми се сърдете, ако съм засегнал някого, но така е в живота - всичко има ред и йерархия. И истината е, че в IT света C е най-отгоре на пирамидата. А по-долу, където е много по-широко, са останалите - VB, Java, Delphi и ... (край нямат, нали?)



Тема Кво Ц бе човек,нови [re: bateAz]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано01.09.04 13:46



нулите и единиците. Нали за да го има Ц, някой мъдро е редил асемблер в компилатора. А за да го има асемблера, някой още по-мъдро е редил нули и единици - нали някой трябва да програмира бе.
(нужно ли е да слагам тагчета [ironic] или става ясно и без тях?)

---




Тема Тая приказка...нови [re: bateAz]  
Автор ess (мечтател)
Публикувано01.09.04 13:53



...ние много добре е знаеме, жокер не ни требе.

Този пост мога да го приема само, като лека ирония на развитието на различните езици и среди за разработка.
А ако някой споделя тази теза, това си е чист расизъм. Без извинение към тези, които се чустват на върха на пирамидата (кой беше казал че отвисоко се пада много лошо?).

---
...и аз пиша на кирилица!


Тема Re: Приказка [re: bateAz]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано01.09.04 15:07



много мило, ама този някой дето реди кубчетата трябва освен да реди кубчета, и да ги накара да работят както иска клиента... така че тезата ти е малко хмм... плоска...

пъ. съ. не пиша нито на ВБ, нито на Джаба, така че...

Just a genius




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.