Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 20.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Профсъюзнови  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано31.08.04 21:35



Момци, вчера ли, оня ден ли, чух по новините, че за футболистите в България искат да се въведат минимални заплати 1000-1500 лв. Ние по-тъпи ли сме от някакви си ВИФ-аджии та са единици фирмите, плащащи по толкова ? И повечето, разбира се, осигуряват на МРЗ ...

Има ли навитаци да се организираме, но не произвеждайки нови бюрократчни места, а просто стиковка ? Без да се разчита на мухъли като Тренчев и другия алкохолик (тоя от КНСБ) как му беше името ...

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: Профсъюзнови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 21:41



Засега я зарежи тази идея! Защото един профсъюз повече ще пречи, отколкото ще помага - най-малкото някой хитрец ще го "приватизира" и ще го ползва за собствените си цели, а ние просто ще сме му масовка.



Тема Не си ме разбралнови [re: ....]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано31.08.04 21:44



Казах, че точно формален профсъюз не ни е нужен, няма защо да хрантутиме някого. Просто хората трябва да се стиковат, а не както е досега - прееби другарче....

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: Не си ме разбралнови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 22:12



Прав си, не те разбрах. Аз като чуя за организиране, се сещам за комсомола и подобните му тумори.

Наистина хората трябва да се стиковат. И да се опъват на шефовете, само че не поотделно, защото тогава ни мачкат. Направило ми е впечатление, че шефовете много обичат да бълнуват за екип, а в същото време насъскват хората един срещу друг, за да не могат да се обединят - разделяй и владей!

Дай някакви предложения как да реализираме тази идея? Ще е безкрайно интересно и полезно.



Тема Re: Профсъюзнови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано31.08.04 23:26



Хмм интересна идея. На мен пък бившата ми шефка имаше идея да направи организация на работодателите които да ограничават ръста на заплатите. Разбира се доста неуспешно.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Re: Профсъюзнови [re: Пepин]  
Автор Questor (работник)
Публикувано31.08.04 23:45



Това вече един път е минало при 'консултантските' фирми - ITCE, Bora etc.

Сигнатура!


Тема Re: Не си ме разбралнови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано01.09.04 00:18



В отговор на:

както е досега - прееби другарче




Примери? Как си преебаваме другарчетата сега?

--
Екстремно програмиране на български.


Тема Re: Профсъюзнови [re: Questor]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано01.09.04 01:16



Т.е. наистина е имало реални опити да се направи нещо? Браво, браво ...
Аз пък смятам че всички видове картели са вредни - от ОПЕК, през провсъюзите до опити на 'консултантски' шефове да режат заплатите на подчинените. Който е добър той ще си намери работа, който не е и 10 профсъюза да направиш, пак няма да е добър.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Re: Профсъюз [re: Пepин]  
Автор ess (мечтател)
Публикувано01.09.04 08:38



А какво ще кажеш за начинаещите? Тези които имат потенциал, но по една или друга причина попадат на място, където са подложени на чиста експлоатация.

Става дума за интелектуален труд. Труд, който може да носи много пари за малко време. И когато един начинаещ програмист със заложби започне да работи за малко пари, след като стане добър пак може да не се усети (малко вероятно?). Чувал съм за безумни условия на труд - не искам да ги цитирам, но повярвай, безумни са. Едва ли това ще стане тенденция, но работодателите винаги ще се опитват да намалят парчето от пицата за програмиста.

---
...и аз пиша на кирилица!


Тема Re: Профсъюз [re: Questor]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 09:35



И защо не е успяло? И неуспешните опити също са поучителни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.