Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Prosist, а ?нови [re: Lupi]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано01.09.04 20:06



Обещетения 10 заплати само за там съм чувал ...

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Пич, що се правиш на застрелян (и за Резуректор)нови [re: Гypy]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано01.09.04 20:16



Не съм казал всеки, който поназнайва някакъв език за програмиране да взима по 2000 начална заплата. А да се създаде такъв натиск, че добрите и с опит хора да взимат тия пари без значение в коя фирма работят. Не всички да се избиват за SAP и още няколко добре плащащи и осигуряващи фирми, които е ясно, че няма как да поемат всички желаещи добряци.

Плюс това смятам за адски тъпо 300 лв да се води ниска (или ниво начинаещ) заплата в София и добра във Варна.

Следователно фирмите, които разчитат на нископлатен труд ще си тръгнат и ще отидат в страна с по-евтина работна ръка и така ще има по-малко работа и за тези, които са кадърни. - Много курвенско изказване, стил български политик, евроатлантически поклонник .....


... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: Prosist, а ?нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор LupiМодератор (Spitfire)
Публикувано01.09.04 20:20



Не говорех за Prosyst. Това с обезщетенията е пълна глупост, все пак живеем в България, няма кой да тръгне да те гони по съдилища, за разлика от USA например. Цялата работа е за сплашване, при това действа много успешно в 90% от случаите, което всъщност е и целта.



Powered by АЕЦ Козлодуй

Тема А, яснонови [re: zaphod]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано01.09.04 20:22



Ти си от тия ,,умници'', за които животът няма тайни и които могат да се справят с всичко и всекиго почти без усилие. Е, на синдиката гении като тебе няма да му трябват, благодаря, че се отби да ни осветлиш с присъствието си.

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: Профсъюзнови [re: aз]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 20:27



все едно да питаш какво да правиш когато ти дадат шах - да местиш ли или да прикриваш. зависи от контекста мама му стара!
разбира се че има и ситуации в които и единия и другия вариант е печеливш.
ако прецениш че служителя искащ повишение не си струва, казваш му - добре, прав ти път, аз ще си търся друг, и не се сърди, но мисля че който е готов да ти ги даде тия пари се набутва. може и без последното - няма нужда да си създаваш врагове.
ако мислиш че не блъфира, ако имаш нужда от него, ако на пазара трудно ще намериш заместник на цената която в момента даваш - тогава плащаш.
ако би дал на някой твой служител по-голяма заплата, но той не идва да си го поиска, трябва да помислиш. това е ситуация от която може да излезеш прецакан. ако служителя е будала и не търси алтернатива, тогава едно повишение е ненужен разход. обаче може да не е така и един ден да си намери нова работа и просто да те уведоми че напуска, без преговори за заплата или със много неизгодни преговори. общо взето тази ситуация е по-трудна за преценка от простото искане на повишение на заплатата. аз лично бих дал без подкана повишение, не на максимума който съм склонен да платя за уменията му, но такова че служителя да не е подтикван да си търси нова работа. тоест малко над пазарната цена на средно квалифициран.



Тема Re: Профсъюзнови [re: zaphod]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 20:44



А дали няма да ти е по-лесно да не стигаш до шах и да трошиш дъската, за да не те матират?

Ти съзнателно се докарваш до шах, защото си хитър и гледаш да се не набуташ. Само че сигурно яко ти го набутват - по един или друг начин. И бъди сигурен, че си си създал достатъчно врагове, които ще бъдат такива задълго.



Тема Re: Профсъюзнови [re: ess]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано01.09.04 21:04



> но по една или друга причина попадат на място

Да се махнат и да си намерят по-добро. Да не би някой да ги е оковал във вериги? В София поне има мнго фирми, избор голям (уви в другите градове не е точно така). Разбира се в началото докато навлезеш, запознаеш се с хора и т.н. е по-трудно. Което е много естествено. Спомняш ли си колко ти е било трудно докато се научиш да караш колело? Защо работата да е по-лесна?
Как така няма да се усети колко е добър? Да си води записки тогава - колко време му отнема написването на адено нещо, колко бъга е направил и т.н. И да си следи прогреса.
Безумни условия на труд има, само дето тези които се трудят така го правят доброволно. Но това не са галери с оковани на тях роби.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Re: Профсъюзнови [re: Гypy]  
Автор vkanev (Vectra C18NZ)
Публикувано01.09.04 21:05



Един от малкото пъти, когато съм напълно съгласен с мнението ти



Тема Re: Не иде реч за това добрите да си намират работ [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано01.09.04 21:08



> А за това да работят при добри условия и за добро заплащане

Въпрос на търсене и предлагане и как успеят да се пласират на пазара. Програмистите не са САМИ срещу работодателите - всъщност те не са изобщо срещу тях. Има много фирми които търсят програмисти и много програмисти които търсят работа. Според качеството на програмиста и заплатата, и условията на труда.
А ако средният програмист иска да искарва колкото средния футболист, да стане футболист. Да не би да е лесно? Само не ми казвай че всеки може да рита топка, защото всеки също така може да пише формички на ВБ или Делфи.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Re: Профсъюз [re: zaphod]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано01.09.04 21:14



В първата ми фирма заплатата ми се вдигаше доста редовно. Ама после попаднах в една където почнах на ниска заплата с обещания за растеж ама растеж нямаше. Така или инчае се махнах от там. Слава богу в сегашната шефа от време на време ме вика и ми казва че ми вдига заплатата.
Важното е всеки да си знае какво иска и какво може - и да не се хленчи. Ако си доволен от това което ти плащат - седи си и бачкай. Ако не - намери си друго място.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.