Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема а триглави лами има ли?нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 22:59



не знаех че такава мъдрост се таяла в народните приказки! аз мислях че служат за приспиване на малки деца (ето на това му викам аз сънотворно с дългосрочни странични ефекти!!!) а то се оказа че всъщност приказките били сложни послания, съдържащи истини, до които науката достига чак след столетия! вероятно приказката за ламята е всъщност метафора за майкрософт?

сега относно гладните програмисти.
като цяло добрите програмисти са кът, което и обяснява как така средната заплата в бранша е 3 пъти колкото средната за страната, и то без да има държавен указ за това. обаче наистина има и добри програмисти, които са малко позадръстени и бачкат за без пари. и не само програмисти, а всичко което се сетиш. наричам това закон за скритата супердалавера:)
ако някога ми се наложи да търся хора, ще гледам да се докопам до такива. откриването им е много трудно, но ако ги докопаш кирията е голяма! забавното е че те са малко с раздвоени съзнания - от една страна ясно осъзнават че са много по-добри от другите, но от друга си мсилят че дори тези 300 лева които работодателя им дава са им много. въобще истинско злато!

а между другото виждам че много се възмущаваш че във варна заплатите били по ниски от колкото в софия. ще те успокоя ли ако ти кажа че вече се забелязва изравняване? все още има мазохисти които бачкат за по 500 лева 25 часа на ден в С-софт, обаче то и в софия има такива. всъщност варненец ли си, или просто чисто социално възмущение изрази?



Тема Re: Профсъюзнови [re: zaphod]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 23:06



Така е по законите на джунглата, към които се придържаш!

Кажи на колегите си, щом искаш, само че дали ще се споразумеят кой да те започне или ти и това ще им кажеш? Бившите си колеги търсиш ли ги вече?

Знаеш ли колко отворковци като теб са бивши шефове и любовта на бившите им колеги се изсипва върху тях по най-различни начини? Споко, няма да си първия.



Тема Re: Профсъюзнови [re: voyager]  
Автор Questor (работник)
Публикувано02.09.04 23:13



Ами да от едната страна гледам в случая.

Ако гледам от страната на работодателя, и аз ще търся що-годе не много малоумни програмисти, които да ми работят за 300 лева, а аз да прибирам останалото.
Или ако съм чужденец - ако мога да си понеса последствията от неуспешно аутсорване - защо не?

Но ставаше дума за заплащането на програмистите тука. А не дали мога да намирам проекти и т.н.

Отделно по въпроса как се намират скъпоплатени проекти - мога да пиша много, ама не е тука мястото.

Сигнатура!


Тема Re: Профсъюзнови [re: Questor]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано03.09.04 00:01



Ставаше въпрос за това (или аз поне това имах предвид), че е нормално този, който инвестира, намира клиентите и поема големия риск, да печели и най-много. Това е нормално и навсякъде е така, не само в ИТ бранша.
Както и да е, ае наздраве, че нещо се уморих от тоя тред.

---




Тема Re: Профсъюзнови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор BobyB (член)
Публикувано03.09.04 04:24



Ритнитопковците вече ги насметоха:
http://topsport.bg/article.php?cid=8&aid=18350&from=15
Тони Шумахер правилно си го е казал, според мен. Открай време от разни привилегийки и облаги се възползват не тези които трябва, както спомена някой в треда.



Тема Re: а триглави лами има ли?нови [re: zaphod]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано03.09.04 11:59



Не, софиянец съм си. Не ме кефи съсредоточаването на 1/2 България в София, обезлюдяването на провинцията, и оставането основно на циганите в малките градчета и села. Заплатите са един от факторът, действащ в тая посока.

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: а триглави лами има ли?нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано03.09.04 12:09



Между другото, тоя проблем в "белите" държави (между които Индия и Израел), е решен чрез създаване на зони в провинцията, предназначени за производство на продукти с голяма добавена стойност, предимно ИТ. Особеното е, че там не се плащат данъци, или те са символични. Обаче лакомията на тукашните политици едва ли ще позволи развитието на подобна прогресивна идея в България.
Нека да си представим една такава зона, някъде между Пловдив и Варна. Нека цялата ИТ индустрия на БГ е концентрирана там. Какво печелим:
1. Евтини къщи по селата (не апартаменти, а къщи с двор и плодови дръвчета), в които децата ни ще растат щастливо.
2. Морето е на 1 час път.
3. Разтоварване на София и големите градове.
4. Развитие на района, щото ще ни трябва бая обслужващ персонал.
5. Други





Тема Да, пак опираме до политиканови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано03.09.04 12:20



Д'еба ....

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: а триглави лами има ли?нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор BobyB (член)
Публикувано03.09.04 12:42



А що не между Варна и Бургас
Тогава направо си излизаш на плажа в обедната почивка, ето ти и идея за обслужващ персонал - барче на плажа, което според мен няма да остане на сухо



Тема Re: а триглави лами има ли?нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано03.09.04 13:03



1. Евтини къщи по селата (не апартаменти, а къщи с двор и плодови дръвчета), в които децата ни ще растат щастливо.

Мечтай си . Селяните като надушат, че идват "ония с кумпутрите и големите заплати" ще видиш как евтините къщи се разделят на стаички с хотелски цени

---





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.