Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Доживяхме... Майкрософтски опън-сорснови  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано05.04.04 15:55



Shared Source Initiative: WiX Code Release to SourgeForge
By Frank Arrigo

On Monday, April 5, 2004, as part of the Shared Source Initiative, Microsoft releases the source code for the Windows Installer XML (WiX) developer tool to SourceForge under the IBM Common Public License or CPL. The WiX project is the first Shared Source Initiative to go "public" on Source Forge rather than a Microsoft site. It is also the first to use an externally created “Open Source” license.

Microsoft supports the idea that a software developer should be free to choose how they license their work and for the goals of WiX, the CPL was the right fit.

Background Details:

* The Windows Installer XML (WiX - pronounced "wicks") is a toolset for advanced Windows developers that builds Windows installation packages from XML source code. Overall, WiX can improve the process of how software developers release software.
* WiX has grown organically and spread rapidly inside Microsoft for our own product builds (e.g. SQL, BizTalk, Exchange, Office, Virtual Server, many MSN properties) and there is a healthy internal community already contributing to the toolset.
* Many Microsoft product development teams use WiX to deliver their installation packages. Utilizing the 1.0 Common Language Runtime, WiX builds with Visual Studio.Net 2003 on Windows 2000, Windows XP, and will be of use with future Windows offerings.
* For more information please see http://sourceforge.net/projects/wix/

Какво мислите? Дали ще има още подобни проекти?

--
"Agile is a mindset, not a set of practices, rules, or tools."
Tom Poppendieck


Тема Не знам дали ще има ощенови [re: Дeшeв]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.04 13:16



току виж им харесало :))))
Ама сега чакам да видя някой open source проект с участието на Гуру - негов ред е :)))))))

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: Не знам дали ще има ощенови [re: bira_more]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано06.04.04 13:33



Никакви проблеми - ако това доведе до повече кинти в последствие. За съжаление малките компании нямат такъв лукс обаче - да постигат позитивни резултати (повече кинти) от безплатни неща - трябва да имаш определен economy of scale, за да можеш да кешираш от това.

АйБиЕм кешират от безплатен софтуер със (безбожно) скъп хардуер и услуги.
Майкрософт печелят от този опен-соурс installer, като зарибяват девелопери да правят софтуер за тяхната платформа.
Пешо от кв."Модерно предградие" пише опен-соурс офис пакет и яде черен хляб и майонеза.

Така за open source-а.

--
Increasing performance by lowering expectations.


Тема Re: Не знам дали ще има ощенови [re: Гypy]  
Автор purist (тъпист)
Публикувано06.04.04 17:26



Рум^Н^Н^Н Гуру, аз работя във фирма с 6 човека от които 3-ма са програмисти, продукта ни е под ГПЛ, продаваме го по $18 парчето и само за тая събота и неделя направихме $10к (около 500 бройки продадени).

За повече инфо виж



та така за опен-сорса

"The more you debug it, the more it bugs" - аз

Тема Re: Не знам дали ще има ощенови [re: purist]  
Авторacдфr (Нерегистриран)
Публикувано06.04.04 17:43



Кое е ГПЛ... Basic(free) или Pro версията?
Каде мога да си дръпна сорсовете на Pro версията че не ми се плащат тея $18?



Тема Re: Не знам дали ще има ощенови [re: acдфr]  
Автор purist (тъпист)
Публикувано06.04.04 18:11



cvs -d:pserver:guest@cvs.limewire.org:/cvs login (parola niama, natiskash enter)
cvs -d:pserver:guest@cvs.limewire.org:/cvs co core gui lib

estestveno ti triabva ant i jdk... syvmestimi sme s jre 1.1.8 taka che predpolagam che core proekta shte trygne i pod J# (aide niakoi da probva?)

za po-podrobno info www.limewire.org

"The more you debug it, the more it bugs" - аз


Тема Re: Не знам дали ще има ощенови [re: purist]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано06.04.04 18:15



Живи и здрави! Радвам се за успеха.

Не разбрах обаче какво ви е безплатното и отвореното на софтуера. Нали се продава?

--
Increasing performance by lowering expectations.


Тема Re: Не знам дали ще има ощенови [re: Гypy]  
Автор purist (тъпист)
Публикувано06.04.04 18:34



отвореното му е това че този който знае как и му се занимава може да си направи сам напълно функционална версия за минути (и евентуално да оправи някой бъг вместо мен докато аз си клатя топките в дир-а). А простите юзъри които не знаят или ги мързи - да плащат.

Тъй като на ИБМ продуктите не струват $18 ами към $18,000 няма да можеш да си ги построиш за няколко минути... Или с други думи: Пешо от надежда яде черен хляб не защото пише опън сорс, а защото е тъп идеалист. От отворен код може да се изкарват пари точно както и от затворен щото на юзърите им е все тая.

"The more you debug it, the more it bugs" - аз


Тема Re: Не знам дали ще има ощенови [re: purist]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано06.04.04 19:12



Ми значи отвореният код няма абсолютно никакво значение във вашия случай. Някой пич дето иска да си точи музика с вашата програма какво ще направи, ще се учи да компилира "луди, луди жаби" или ще даде $18 и ще си я вземе като пич?

$18 е горе долу средното заплащане на час в Щатите. Средният човек ще се научи на компилира жави за 3 дена, което ще го върне $400 назад - понеже естествено средният човек в Щатите не е Джава програмист, а флипва бургери.

Аз лично бих платил $18 само и само да не ми се налага да компилирам Джави, дори и без вашият продукт.

--
Increasing performance by lowering expectations.


Тема Re: Не знам дали ще има още [re: purist]  
Авторacдфr (Нерегистриран)
Публикувано06.04.04 20:46



Хмм, аз всъшност питах за Pro версията... На limeware.org като гледам има възможност да се дръпнат разни подсистеми на вашия продукт... Мога ли от тях да си сглобя Pro верията?

Не съм гледал подробности около софтуера ви, но:
Нещо не мога да разбера вие софтуер под GPL ли продавате или плъгини към такъв софтуер?
Ако продавате под GPL то значи трябва всички сорсове да са публични.Така ще мога да си сглобя струващата $18 PRO версия. А ако се хване някой да разпоространява същата тая версия срещу евенуални "парични подаръци" от доволни юзери? Каква ви е кирията?

Не че съм чел в подробности GPL ама продажбата на GPL софтуер не нарушава ли съшноста на лиценза?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.