Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Относно договора между MS и МОНнови  
Авторtralala (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 13:34



Цитат от Инфовеек:

По отношение на Министерството на образованието, което неотдавна обяви търг за закупуването на 35 000 лиценза за WindowsXP и OfficeXP, Теодор Милев потвърди, че бройката е намалена до около 18 000. "За нас обаче е голямо постижение, че успяхме да запазим договорената преди това цена," коментира шефът на Microsoft БГ.

Егати ситуацията - намалява се бройката на лицензите, обаче правителството плаща същите пари...



Тема Чакай, не става ясно [re: tralala]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано24.03.04 13:51



Може би пичът говори за единична цена и се гордее, че се е разбрал отсъпката от началната цена на продукта, която дава MS заради 35-те хиляди бройки, да остане същата и за 18000. Естествено, това би му дало повод да се гордее от гледната си точка на данъкоплатец в БГ, не като шеф на MS-БГ



Тема Re: Относно договора между MS и МОНнови [re: tralala]  
Автор gali (забързана)
Публикувано28.03.04 20:47



а колко от рС в училищата имат конфигуразии, на които може да се сложи ХР???

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: Относно договора между MS и МОНнови [re: gali]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано29.03.04 13:51



http://www.microsoft.com/windowsxp/home/evaluation/sysreqs.asp

233Мhz Celeron, 128 MB RAM - това не е толкова страшна конфигурация нали? В момента на старо такова желязо струва колкото два дена пиене.

--
Increasing performance by lowering expectations.


Тема Re: Относно договора между MS и МОНнови [re: Гypy]  
Автор Questor (пишещ)
Публикувано29.03.04 14:20



Ти вярваш ли си, че ХП ще върви на това нещо?

Осъзнай се...

Или по-точно че ще можеш да свършиш каквото и да е с ХП вървящо на това нещо... освен Minesweeper разбира се....

Редактирано от Questor на 29.03.04 14:23.



Тема Re: Относно договора между MS и МОНнови [re: Questor]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано29.03.04 14:25



Абсолютно. Виждал съм го да работи напълно прилично на лаптоп със Селерон 333 / 128 РАМ. На 233 не съм виждал, всъщност такава машина не съм виждал от примерно 5 години.

Освен това в изискванията на Майкрософт пише 64МБ, но аз лично смятам, че трябва да 128МБ ако искаш да пускаш други програми освен самият Уиндоус.

Освен това Майкрософт не могат да си позволят да лъжат за system requirements, защото дори и при най-малкото несъответствие ще ги разпънат на кръст.

--
Increasing performance by lowering expectations.


Тема Re: Относно договора между MS и МОНнови [re: Гypy]  
Автор Rince (непознат)
Публикувано29.03.04 14:50



сега... гуру... тука май прекали малко

то бива бива проповядване ама ти направо се оля. такива мнения ги пускай в клуб Хари Потър, моля те.
у нас имам една щайга на 200 със 64 рам. ми кво да ти кажа - 98 върви...
ама чак XP. бе не съм пробвал .
но ако ти трябва notepad и solitaire
дето вървят като VS.NET i Office съответно, пробвай



Тема Re: Относно договора между MS и МОНнови [re: Гypy]  
Автор Questor (пишещ)
Публикувано29.03.04 14:54



Виждал съм го да работи напълно прилично на лаптоп със Селерон 333 / 128 РАМ

ти под прилично какво разбираш - да не показва голи мъжки пингвини по десктопа ли



Тема Re: Относно договора между MS и МОНнови [re: Rince]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано29.03.04 15:01



>>ама чак XP. бе не съм пробвал.
Пробвай. XP Home. Нали знаеш какви са американците? Ако не можеше да се инсталира на машина посочена като минимални изисквания, досега щяха около 100 човека да са осъдили Майкрософт за по няколко милиона всеки. И като пробваш, ползвай оригинален XP Home, не свален от free.data.bg.

>>но ако ти трябва notepad и solitaire
Става дума за училища. Като за начало ще е добре да се научат на английски и интернет, дори и чисто ХР без нищо е напълно достатъчно. Предполагам няма да им се налага да ползват програми, които изчисляват кога ще настъпи гравитационният край на вселената.

>>дето вървят като VS.NET i Office съответно.
Не разбирам какво намекваш. При мене и VS.NET и Офис вървят добрe. Всъщност, новият Уърд (Офис 2003) стартира моментално в секундата (стотната?), в която натисна иконката и още се чудя, как са го направили това, при положение че знам какво чудо е този Уърд.

--
Increasing performance by lowering expectations.


Тема Re: Относно договора между MS и МОНнови [re: Questor]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано29.03.04 15:05



:) Това беше добро! Предполагам въпросният пингвин, който беше постнат наскоро е скрийншот от машината на Скот МакНийли в момента на забиване. Трябва да се признае, че е по-добре от син екран. А мъжкият пингвин определено таргетира гей кръговете около Епъл.

>>>ти под прилично какво разбираш
Под прилично разбирам поносимо. Не работи със скоростта на кораба на Хан Соло, но се трае и може да се ползва. Като за хардуер, който в момента има пазарна стойност пет водки и малко редбул в софийски бар, мисля че е добро постижение.

--
Increasing performance by lowering expectations.

Редактирано от Гypy на 29.03.04 15:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.