Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема [OT] Седите ли изправени?нови  
Авторпypиcт (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 19:21



На всички са ни казвали като малки да седим с изправен гръб и да не се прегърбваме, ама предполагам че 99.9% от хората са го игнорнали тоя съвет. Пускам темата тук щото болшинството програмисти сме млади, предполагам седим както ни скимне по много!

Наскоро реших да експериментирам и да седя с изправен гръб когато съм пред компютъра и се оказа че е доста по-лесно и приятно отколкото очаквах. Та въпросът ми е дали някой си е изградил навика да седи изправен, също така дали някой от по-възрастните е имал проблеми от това че не е седял изправен като млад.



Тема Re: [OT] Седите ли изправени?нови [re: пypиcт]  
Автор Mycлoн (Муслен Ужасон)
Публикувано13.01.04 19:36



Ами аз отскоро съм с по-удобен стол и седя изправен. По-добре е наистина.

Можем да обърнем темата на програмистки болежки. При мен например има прекрасен мазол на дясната ръка от мишката - там дето се опира в масата. Почва и да ме наболява ръката, но пък се научих да движа с лявата и като ме заболи - просто ги сменям

Гледах някъде как трябва да се държи мишката - с ръката удобно облегната на масата, но като съм свикнал грешно... Мъча се да го коригирам.

Има ли хора, които не пишат на клавиатурата с QWERTY подредба? Чудя се дали да не инвестирам време в Dvorak. Било по-малко натоварващо казват. От друга страна пък като pair program-ваш ще е неудобно за колегата. Сигурно има софтуер за бързо превключване...

--
"Agile is a mindset, not a set of practices, rules, or tools."
Tom Poppendieck


Тема Re: [OT] Седите ли изправени?нови [re: Mycлoн]  
Авторпypиcт (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 19:51



за китки и клавиатури натуралните криви са номер 1. От година и половина съм на такава майкрософтска (не онова менте в скапто) и е _много_ по-добре.

п.п. тази клавиатура е единственото майкрософстко нещо на компютъра ми - какво да са прави, много добри клавиатури правят!



Тема Re: [OT] Седите ли изправени?нови [re: пypиcт]  
АвторGuru (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 20:31



И мишки също. Ако следиш изявите на професионалните геймъри ще забележиш, че повечето са със Майкрософтския Интелимаус Експлорър. Явно рейловете по-добре влизат с Майкрософтската мишка :)

А иначе по темата - това, което Муслон казва е интересно - ако има такъв стол който енфорсва правилна стойка, задължително трябва да се купи. Тука Муслон може да се намеси и да каже модела на стола, колко струва и откъде го е купил, защото не съм много сигурен, че моя стол е особено удобен. Нещо чувствам че се прегърбвам неусетно докато бачкам.



Тема Re: [OT] Седите ли изправени?нови [re: Guru]  
Автор Questor (пишещ)
Публикувано13.01.04 20:33



Абе аз съм с такъв експлодер - повърхността на бюрото ми ли не е като хората, ама мишката се държи ужасно зле?



Тема за мишкитенови [re: Guru]  
Авторпypиcт (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 20:38



не съм сигурен дали този модел който казваш е оптичен, но помня че майкрософт бяха първите да вдигнат семплирането от 1500 на 6000 херца, което съответно вдига страхотно чуствителността. Тези данни са отпреди две години така че сега всичко може да се е променило...

Но клавиатурата е просто желязна, и не само заради ъгъла между двете партиции, но и заради кривината на дълбочина, т.е. от шпацията до ефовете не е плоска ами вълниста.

И аз, като борец за свобода и справедливост смятам да започна проект за опен-сорс натурална клавиатура и прецизна оптична мишка! ;))



Тема Re: [OT] Седите ли изправени?нови [re: Questor]  
АвторГypy (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 20:39



Ми аз не знам, никога съм нямал Майкрософтски хардуер. Просто гледам по разни Quake сайтове предимно това ползват най-добрите. Аз иначе от как се помня съм със Логитехска мишка - преди с топчета, от няколко години оптична.

А иначе тая Майкрософтска клавиатура на две части дето е... супер ми е неудобна, пробвал съм я. Има няква идея, ама явно доста стръмен learning curve има докато се свикне.



Тема Re: [OT] Седите ли изправени?нови [re: Mycлoн]  
Автор Questor (пишещ)
Публикувано13.01.04 20:39



Има едни силиконови подложки за клавиатура и за мишка.
Ама не кои да е, ами едни дето на твъдост са като... абе като цица :)

Аз съм с такава за клавиатура само, и е приятно - за сега :) За мишка сигурно също няма да е зле.

иначе един път пробвах да си разместя клавишите на клавиатурата по Dvorak, ама наклонът им се получава кофти. А и наново да уча десетопръстната по Дворак - нещо нямам мерак и време :)

Редактирано от Questor на 13.01.04 20:45.



Тема Re: [OT] Седите ли изправени? [re: пypиcт]  
Автор Плaмeн (ентусиаст)
Публикувано13.01.04 20:42



az sedia polulegnal, izpraven moga da hodia no ne i da sedia, izobshto ne moga da cheta sednal, vinagi legnal



Тема Re: [OT] Седите ли изправени?нови [re: Гypy]  
Авторпypиcт (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 21:16



стръмен е, даже в интерес на истината първите няколко дни китките болят точно там където би трябвало да не болят ако имаш carpal tunnel (артрит?).

Аз почнах с едно менте което беше на две части но беше плоско в дълбочина; предполагам че така по-лесно се привиква, а и после като минеш изцяло на микрософтската клавиатура ще ти бъде много яко ;)

Като цяло се радвам че положих усилието да мина на натурална клавиатура и предполагам че след 20-30 години ще се радвам още повече (и ще линквам към тази тема на дира (стига все още да го има) и ще ви напомням как съм бил прав)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.