Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Тема Igraнови  
АвторHALF (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 21:17



Ot nyakolko meseca pravya edna igra na JavaScript. Znam che js ne e mnogo udachno za igri ama zasega mi varshi perfektna rabota...
Koftito e che imam nyakoi neshta deto sa na Java, a mi tryabvat na JS. Ima li nyakoi koito moje da mi pomogne s portvaneto na koda java->javascript ?
Drug vapros nyakoi razbira li ot multiplayer teoriya? Sega moyat multiplayer bachka, no iskam da znam kak da predotvratya srivove pri 100> dushi.
Ooh oshte edin vapros - nyakoi da znae kade moga da pusna proben server za igrata? Prilojenieto (servera) e gotovo no ne znam kade ima usluga dedicatet server.



Тема Re: Igraнови [re: HALF]  
Автор Skotowydec (disable:4786)
Публикувано24.10.03 17:38



Я обясни по-подробно какво ти представлява играта като архитектура, че така е голяма каша и не може да ти се отговори на въпросите. Какъв ти е бек-енда? Какъв хостинг търсиш? Бек-енд на JavaScript наистина е безумие да се пише, предполагам нямаш това предвид.

Виж, за >100 души мисля че можеш спокойно да не се притесняваш :-) 100 души онлайн по едно и също време значи да имаш хиляди потребители, което не се постига лесно.



Тема Re: Igraнови [re: Skotowydec]  
Автор HALF (mANIAK)
Публикувано25.10.03 01:36



Mi znachi igrata shte e MMORPG neshto kato GTA3 no ideyata e vsichki v grada da sa realni hora. Za engine polzvam WildTangent - texnologiya koyato chrez activeX pozvolyava scriptiraneto da stava dori prez js.
Xostinga koito tarsya tryabva da e na Windows shtoto nyama podrajka na unix sistemi. Nujno mi e da moga da kacha exe failche koeto chaka info ot opredeleni portove i hostva sesiite.

Pak za userite ne se bezpokoi - vse nyakoga shte ima tolkova (ex kakav sam optimist)

I know Karate, Kung Fu, and 47 other dangerous words.


Тема Re: Igraнови [re: HALF]  
Автор HALF (mANIAK)
Публикувано25.10.03 13:17



oh... vchera byah malko piinal i zabravih da pisha za portvaneto -
imam kod na Java za radar, i kod za physics. Ne sa golemi failovete no vuobshte ne razbiram tupata java...

I know Karate, Kung Fu, and 47 other dangerous words.


Тема Re: Igraнови [re: HALF]  
АвторSkotowydec (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 23:40



Хостинг дето да ти даде да качиш ЕХЕ трудно ще намериш. Но не ти и трябва - щом така и така ще работиш на ниво сокети, най-добре се ориентирай за бек-енда към нещо като Python. На WildTangent му е все тая на какъв език е написан сървъра, който му подава команди.

И, без да се обиждаш, види ми се че си награбил прекалено голяма лъжица. Хвани се на първо време с нещо по-малко амбициозно и с по-големи шансове наистина да го направиш. Направи с тоя WildTangent един Тетрис за двама. После направи Тетрис за двама, който да работи през сървър. И тогава скачай да правиш GTA3.



Тема Re: Igraнови [re: Skotowydec]  
Автор HALF (mANIAK)
Публикувано29.10.03 20:23



Python... ne mu razbiram inache s radost bih izbral neshto koeto da e po-barzo ot JS...
Sega mai namerih reshenie na problema mi s servera, ot edno mqsto sa saglasni da pusnat server no da se nadyavam da imat server sas win...

Moje naistina proekta da ne e lakica za moqta usta, no vednaj sam go pochnal - nqma otkazvane. Pak ako stigna do neshto nepreodolimo bez problem moga da napravya neshto kato CS.

I know Karate, Kung Fu, and 47 other dangerous words.


Тема Re: Igraнови [re: HALF]  
Автор Questor (пишещ)
Публикувано29.10.03 20:35



I know Java, JScript, Python, C, C++, Pascal and 35 other names of programming languages.



Тема Re: Igraнови [re: HALF]  
Автор xp (откачалка)
Публикувано30.10.03 09:24



На Python-а няма какво да му мислиш. Това е език, който се учи бързо (за един ден с вградения в документацията tutorial), а е достатъчно мощен като език за прототипиране на програми и писане от общи скриптове до сложни програми (като WEB браузъра graal). Напоследък куцо и сакато започна да го използва като скрипт език, тъй като интерпретаторът се линква достатъчно лесно с външни програми като библиотека. Изключително структурен, обектно ориентиран език, и на всичкото отгоре те прнуждава да пишеш ЧетливКод (tm) поради спецификата на отделяне на програмните блокове посредством индентация, а не с фигурни скоби или begin/end (което разбира се не пречи да напишеш едноредова програма /едноредова, ако имаш достатъчно широк монитор и достатъчно ситен шрифт, разбира се/, която прави фрактали в текстов режим )

"Всички науки са или физика, или колекциониране на пощенски марки." (Е. Ръдърфорд)


Тема Re: Igra [re: xp]  
Автор HALF (mANIAK)
Публикувано30.10.03 11:09



10x za infoto
shte potarsya info za python... pak ako imate neshto interesno postnete tuk che da ne tarsya mnogo.

I know Karate, Kung Fu, and 47 other dangerous words.


Тема Re: Igraнови [re: HALF]  
Автор Mycлoн (Муслен Ужасон)
Публикувано30.10.03 11:19



кво има да търсиш






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.