Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Език за програмираненови  
АвторШaнтaвa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 10:02



Значи да не ви прозвучи налудничаво, ама искам да се захвана с някакво си програмиране - работя с комп, имам частна фирма и смятам, че ще ми е от полза, защото ще мога да си правя някакви елементарни програмки в помощ на дейността ми.

Но идея си нямам към какво да се насоча. Т.е. към какъв език. Досега се занимавах /като хоби/ с Excel, той работи с VBasic и с помощта на макросите му си правих някои нещица, ама вече ми се струва ограничен и просто ми е "тесен". Та, моля, насочете ме към какво да се обърна и дайте своите доводи за това. Има ли език подобен на този, така, че да мога да използвам уменията от това "програмиране" успешно?



Тема Re: Език за програмираненови [re: Шaнтaвa]  
Авторtrim4o (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 10:23



hei.. ako iskash moga da ti dam malko uroci.. suvsem seriozno ;p
trim4o@abv.bg



Тема в какво по-точно ВБ ти се струва недостатъчен?нови [re: Шaнтaвa]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 11:04



защото не вярвам да имаш необходимост от супер бърз език.
ако си имала случай да имаш необходимост да направиш програма, която принципно не става на вб, то дай пример.



Тема Re: Език за програмираненови [re: Шaнтaвa]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано18.05.03 11:20



Зейфод явно не е прочел внимателно постинга.

Сега на въпроса. Досега си се занимавала с VB Script. Т.е. това не е оригиналния Visual Basic. Ако искаш да учиш език, то Бейсик ще ти е най-лесен, и най-бързо ще постигнеш максимални резултати. Синтаксиса му си е почти същия като във скриптовете, на които вече си писала. Остава да си намериш инсталация на Visual Studiо 6.0, да си инсталираш VB6, и да подкрепиш предложението за откриване на нов клуб "Visual Basic" на този адрес:



но ще трябва да си направиш регистрация в клубовете преди това.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...

Редактирано от Щиpлиц на 18.05.03 11:23.



Тема Супер синови [re: Щиpлиц]  
АвторШaнтaвa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 12:26



супер ми отговори, браво и благодаря

ще потърся наистина този продукт, ще го инсталирам и после вече ще реша какво да правя.

и ще се регистрирам само да си спретна един приличен ник :-)))))



Тема Шегуваш сенови [re: trim4o]  
АвторШaнтaвa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 12:29



какви уроци, като аз още опипвам почвата и даже не зная какво ще засея. А когато това стане, ще поискам съвети пък как да го засея правилно и култивирам после :-))))))))



Тема Re: Език за програмираненови [re: Щиpлиц]  
Авторsegfault (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 15:22



Towa ne e VBScript, a si e tochno VBA samo che Excel VBA, kydeto Excel-a se naricha host application for VBA. Towa si e dosta moshten ezik, Microsoft predostawqt sotwetnite ezici za Host Application-i kato Power Point, Word, Access i Outlook Express.
Kakwa e exra-ta tuk, ami imash obektniqt model na Excel-a oswen sredstwata koito ti predostawq standartno VBA-to. Taka che az mislq che powecheto zadachi otnosno organiziraneto na dejnostite w edna firma posredtswom programi mogat da se reshat prespokojno na Access VBA i Excel VBA.



Тема Re: Език за програмираненови [re: Шaнтaвa]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано18.05.03 19:02



А защо не си купиш готов софтуер разработен от професионалисти? Или защо не си поръчаш софтуер на професионалисти?

Боже колко мъка има на този свят Боже!


Тема не разбираш ли?нови [re: RepeatableRead]  
АвторШaнтaвa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 19:47



Защото апетита идва с яденето. Първо си казваш - програмката само да ми прави това, то е достатъчно. "Утре" казваш, еее, ама и това може да стане през компа къде-къде по бързо. И така аз трябва ди наема тогава програмист да ми задоволява прищевките. Иначе такъв софтуер /разработен лично за фирмата/ имам. Но там нещата са твърди и ясни, не се променят през месеци. Това е едно на ръка, другото е, че аз просто компа ми е хоби и се увличам и искам да се понауча на нещо си.

мъката си има лек, но лека не е за всяка мъка, нали?



Тема Решението за теб [re: Шaнтaвa]  
Автор Lork ()
Публикувано18.05.03 20:07



Щом си програмирала на ВБ и Ексел-а ти е отеснял - най-добре ще ти дойде Аксес-а! Ще ти просветне, ще започнеш да се кефиш истински на това което си правиш, ще постигнеш по-добри резултати! Синтаксиса е същия, обектния модел е по-опростен и по-логичен и скоро няма да му достигнеш границите на възможностите... Ако пък и това стане или ти трябват по-бързи програми (Аксес-а все пак не компилира, а интерпретира програмите) крачката към истинския ВБ (който компилира) е съвсем малка!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.