Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Език за програмиране  
АвторШaнтaвa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 10:02



Значи да не ви прозвучи налудничаво, ама искам да се захвана с някакво си програмиране - работя с комп, имам частна фирма и смятам, че ще ми е от полза, защото ще мога да си правя някакви елементарни програмки в помощ на дейността ми.

Но идея си нямам към какво да се насоча. Т.е. към какъв език. Досега се занимавах /като хоби/ с Excel, той работи с VBasic и с помощта на макросите му си правих някои нещица, ама вече ми се струва ограничен и просто ми е "тесен". Та, моля, насочете ме към какво да се обърна и дайте своите доводи за това. Има ли език подобен на този, така, че да мога да използвам уменията от това "програмиране" успешно?



Тема Re: Език за програмираненови [re: Шaнтaвa]  
Авторtrim4o (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 10:23



hei.. ako iskash moga da ti dam malko uroci.. suvsem seriozno ;p
trim4o@abv.bg



Тема в какво по-точно ВБ ти се струва недостатъчен?нови [re: Шaнтaвa]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 11:04



защото не вярвам да имаш необходимост от супер бърз език.
ако си имала случай да имаш необходимост да направиш програма, която принципно не става на вб, то дай пример.



Тема Re: Език за програмираненови [re: Шaнтaвa]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано18.05.03 11:20



Зейфод явно не е прочел внимателно постинга.

Сега на въпроса. Досега си се занимавала с VB Script. Т.е. това не е оригиналния Visual Basic. Ако искаш да учиш език, то Бейсик ще ти е най-лесен, и най-бързо ще постигнеш максимални резултати. Синтаксиса му си е почти същия като във скриптовете, на които вече си писала. Остава да си намериш инсталация на Visual Studiо 6.0, да си инсталираш VB6, и да подкрепиш предложението за откриване на нов клуб "Visual Basic" на този адрес:



но ще трябва да си направиш регистрация в клубовете преди това.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...

Редактирано от Щиpлиц на 18.05.03 11:23.



Тема Супер синови [re: Щиpлиц]  
АвторШaнтaвa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 12:26



супер ми отговори, браво и благодаря

ще потърся наистина този продукт, ще го инсталирам и после вече ще реша какво да правя.

и ще се регистрирам само да си спретна един приличен ник :-)))))



Тема Шегуваш сенови [re: trim4o]  
АвторШaнтaвa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 12:29



какви уроци, като аз още опипвам почвата и даже не зная какво ще засея. А когато това стане, ще поискам съвети пък как да го засея правилно и култивирам после :-))))))))



Тема Re: Език за програмираненови [re: Щиpлиц]  
Авторsegfault (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 15:22



Towa ne e VBScript, a si e tochno VBA samo che Excel VBA, kydeto Excel-a se naricha host application for VBA. Towa si e dosta moshten ezik, Microsoft predostawqt sotwetnite ezici za Host Application-i kato Power Point, Word, Access i Outlook Express.
Kakwa e exra-ta tuk, ami imash obektniqt model na Excel-a oswen sredstwata koito ti predostawq standartno VBA-to. Taka che az mislq che powecheto zadachi otnosno organiziraneto na dejnostite w edna firma posredtswom programi mogat da se reshat prespokojno na Access VBA i Excel VBA.



Тема Re: Език за програмираненови [re: Шaнтaвa]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано18.05.03 19:02



А защо не си купиш готов софтуер разработен от професионалисти? Или защо не си поръчаш софтуер на професионалисти?

Боже колко мъка има на този свят Боже!


Тема не разбираш ли?нови [re: RepeatableRead]  
АвторШaнтaвa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 19:47



Защото апетита идва с яденето. Първо си казваш - програмката само да ми прави това, то е достатъчно. "Утре" казваш, еее, ама и това може да стане през компа къде-къде по бързо. И така аз трябва ди наема тогава програмист да ми задоволява прищевките. Иначе такъв софтуер /разработен лично за фирмата/ имам. Но там нещата са твърди и ясни, не се променят през месеци. Това е едно на ръка, другото е, че аз просто компа ми е хоби и се увличам и искам да се понауча на нещо си.

мъката си има лек, но лека не е за всяка мъка, нали?



Тема Решението за тебнови [re: Шaнтaвa]  
Автор Lork ()
Публикувано18.05.03 20:07



Щом си програмирала на ВБ и Ексел-а ти е отеснял - най-добре ще ти дойде Аксес-а! Ще ти просветне, ще започнеш да се кефиш истински на това което си правиш, ще постигнеш по-добри резултати! Синтаксиса е същия, обектния модел е по-опростен и по-логичен и скоро няма да му достигнеш границите на възможностите... Ако пък и това стане или ти трябват по-бързи програми (Аксес-а все пак не компилира, а интерпретира програмите) крачката към истинския ВБ (който компилира) е съвсем малка!



Тема edno DELPHIнови [re: Шaнтaвa]  
Автор CALL-151 ()
Публикувано18.05.03 22:02



spored men zemi nauci edno DELPHI. sa ti varsi prakticeska rabota!



Тема Re: edno DELPHIнови [re: CALL-151]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано18.05.03 22:20



А къде е смисъла да учи нов синтаксис, и къде е практическата разлика, след като Delphi с нищо не изпреварва Бейсик. Е, зная че е по-удобен за писане на троянци, но ще и трябва доста повече време, за да се прехвърли на Паскал (Delphi).

Шантава, реистрирай си ник в клуба, подкрепи предложението ми. Ще ти дам и Visual Studio, и ще направим свястно клубче, за да можем всички да се учим по-бързо, лесно, да съберем материали, и да имаме под ръка това, което ни трябва.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: edno DELPHIнови [re: Щиpлиц]  
Автор Йopooл-Гyй (обитательбездны)
Публикувано19.05.03 00:48



Много се извинявам, аз не ги разбирам тия работи, ама от кога синтаксиса на даден език стана решаващ, и това колко време ще ти отнеме да го изучиш, при условие че не гониш нищо, ми ей така, фор фън ?

Нито едно добро дело няма да остане ненаказано.


Тема Re: edno DELPHIнови [re: Йopooл-Гyй]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано19.05.03 02:02



Просто прочетох всички постинги по темата. Опитай и ти. Ще ти помогне да започнеш да разбираш. ;о)

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: edno DELPHIнови [re: Щиpлиц]  
Автор CALL-151 ()
Публикувано19.05.03 10:34



dobre de, moje i VB
prosto az az VB nisto neznam i zatova ne go spomenavam :-)



Тема Re: в какво по-точно ВБ ти се струва недостатъчен?нови [re: zaphod]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 13:09



:-) Разширение на шела за конвертиране на текст от една кодова в друга кодова таблица под формата на DLL



Тема Re: Решението за тебнови [re: Lork]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 14:29



Moje i za podobryavane na proizvoditelnostta da se kompilira pod Access



Тема Predi 13 g i az taka ...нови [re: Шaнтaвa]  
Авторbira_more (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 17:47



Имах някаква работа и програмка за нея..
Вирус утепа програмката, програмиста замина за USA и аз започнах ...
За истински сериозни дейности си трябва C/C++.
Доброто му е че с него може да се пише за всичко вкл. Linux, embeded etc.
Лошото е че се учи бая време преди да можеш да го ползваш дори за дребни неща.
Все пак ако крастата ти е голяма опитай CBuilder - хем е C хем позволява по лесен старт.



Тема Компилиране в Accessнови [re: :)]  
Автор Lork ()
Публикувано19.05.03 17:55



Това за което говориш е компилиране до псевдокод, който после се интерпретира. Ако го направиш предварително само може да намалиш времето за зареждане на формите, но не и да ускориш изпълнението на самата програма... Ако изходния код не е компилиран до псевдокод Access-а си го прави така или иначе.



Тема готово ... здравей :-)нови [re: Щиpлиц]  
Автор Speaker (***)
Публикувано22.05.03 19:31



готово, регистрирах се и подкрепям каузата ти

Чрез този постинг благодаря на всички, които изразиха мнението относно програмирането и възможностите.



Тема Re: Език за програмираненови [re: Шaнтaвa]  
Авторsyvetnik (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 16:49



Ami ako imash jelanie, wreme, niakakwi poznania po C/C++ wzemi edno VC++ drugoto wsichko e smeshno i bavno

P.S. VC++ e dosta trudno w srawnenie s Delphi i VB



Тема Re: не разбираш ли?нови [re: Шaнтaвa]  
Авторsword_fish (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 17:06



Случайно попаднах на въпроса ти и се зачетох в отговорите, които са ти дали. В някои от тах има истина, в други се усеща надуване и нежелание да ти помогнат с отговор. Чесно казано аз уважавам хора имащи стремеж към развитие и ти явно си от тях. Колкото до езиците за програмиране те доста си приличат като начин на работа-разликата е в синтаксиса. Разбира се има разлика и във вградената функционалност на езика. Например Visual C++ ти дава много голяма гъвкавост и възможности, но се учи много по-бавно от Visual Basic, а и се пише много повече. Колкото до това кой език да избереш не може да се даде еднозначен оговор - зависи за какво ти трябва. Ако не смяташ да се занимаваш професионално с програмиране мисля, че по-добрия вариянт е Visual Basic 6.0, защото той ти дава добра функционалност, която можеш да разшираваш с така наречените COM библиотеки написани от професионалисти и които можеш да използваш в твоите програми. Ако трябва да правиш например управление на Excel много по-лесно и с по-малко писане можеш да го направиш от Visual Basic 6.0 и това че си писала макроси много ще ти помогне, защото синтаксиса е доста подобен.
Май много взех да се оливам с обяснения, но днес е едно мрачно време и нещо не ми се работи много ;-). Ако решиш да се занимаваш Visual Basic 6.0 мога да ти препоръчам и книги с които ще навлезеш по-бързо отколкото ако разчиташ само на хелпа. Надявам се да съм ти помогнал. Чао и успех.



Тема Re: Език за програмираненови [re: Шaнтaвa]  
АвторGCreator (Нерегистриран)
Публикувано24.05.03 00:13



Nai hubavo probai s Delphi.....Stava za sistemni prilojenia i e gufkavo i elementarno//sravnenie sas C++
Vqrno 4e dokumentaciata e malko razburkana - twa nw go chetete



Тема Вече потеглих :-)нови [re: sword_fish]  
Автор Speaker (***)
Публикувано25.05.03 13:08



аз вече потеглих към VB6, докато тука май спора си продължава :-) Свалих си Visual Basic и исталирах. Наистина сега още всичко ми е голяма мъгла, ама съм се подсигурила с книжка на СофтПрес и забавленията :-))) започнаха.

И ще споделя, че откликналите на този постинг ме накараха да се почувствам като "у дома си" в този клуб, защото ако аз мога да се нарека програмистка /нали клуба е за програмисти/, то вие сте балерини :-)))))

Благодаря, че ме приехте и подкрепихте!



Тема Re: Вече потеглих :-)нови [re: Speaker]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано25.05.03 13:11



Няма защо, пак заповядай.

Просто Администраторите още се туткат с решението дали ще има, или няма да има клуб "Visual Basic". Ако се решат на тази "голяма промяна" - дори ще се изчистят клубовете от напразни спорове, и ще можем да свършим нещо полезно.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.