Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Java е силна в web???нови [re: Perin]  
Авторkarner (Нерегистриран)
Публикувано17.12.02 18:56



Ne sam kazal nishto za .NET. Otdelno sam sreshtal mnenia che MSSOAP e po-dybyr ot SOAP4J, no tova savsem ne po temata :) Tuka se tvyrdeshe che java 'umirala'. IMHO v realni uslovia uspeha na edna technologia ne dalech ne zavisi izcialo ot technicheskite i harakteristiki.



Тема Re: Java е силна в web???нови [re: karner]  
Автор Perin (binary)
Публикувано18.12.02 00:42



Dosta sam bachkal s MSSOAP i opredeleno e edno ot nai-priatnite neshta koito MS sa pravili (i po izkluchenie stabilno). A kak se debugva s trace tool-a - chudo (ne che ne mojesh da go polzvash s java prilojenie de). Za Java ima mnogo implementacii za SOAP, niakoi proprietary. Sega se postandartizirat neshtata, no moje bi e malko nazad. Vaprosa e obache dali sa chak tolkova vajni i opredeliashti web servicite?

In God we Trust (all others must submit a X.509 certificate)


Тема Re: Java е силна в web???нови [re: karner]  
Автор Dakota (гол на деня)
Публикувано18.12.02 18:59



И това го нямат всички останали езици за web?...

"Да живееш - значи да се променяш." - Анатол Франс


Тема Re: OKнови [re: a3]  
Авторgeorgio (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 19:54



.NET e stranen napyn. normalno da e bezmislen donjakyde.

defacto e prepisano J2EE, no prosto slagat virtualnata mavhina v kernela na windows za da lyzat usera che e po-byrzo (kakto pravija s MS JVM navremeto i zatova sega vseki moze da e exploytne)

inace C/C++ sa super, no ne sa dostatycno prenosimi. ima golemi razliki za VMS, HP-UX, AIX i Solaris.
pone za moy kasmet HP-UX i Linuz sa dost. blizki.

nakratko - ne sa objasnjavaj tuka. vinoven si, tova e ;)



Тема Re: изобщо не е изтърканонови [re: Dakota]  
Авторgeorgio (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 20:07



vsicko vece e sys garbage collector. i C++ - slagat mu dopylnitelno stoto inace njama opravija ot kofti programisti.
javata ako e napisana dobre (osobenno object reuse-vane i polzvane na stringbuffer) dava performance mnogo blizo do C++ za server-side application.
osven tova se maintaine-va mnogo po-lesno i ima kamara toolove za neja (da ne govorim kolko libraryta i che vsicko moze da se decompilira da fixnesh bugovete na njakoj prostak)

i vse pak sym povece C++ fen stoto pointerite ti otvyrzvat racete.
... ama i ne bih kazal che java sux. stoto sym minal puberteta. kato go minesh i ti sha razberesh. sega njaa kvo da ti se objasnjava



Тема Re: Java sux (truth hurts)нови [re: e]  
Авторp (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 20:13



po-goljamo byrzodejstvie my ass.
imam prijatel deto bachka v microsoft. tocno performanceto im e goljam problem.
.NET sega izliza i duplicira poveceto ot standartite na J2EE koeto e out ot 2 godini i raboti (da si chuval za WebSphere na IBM ili WebLogic na BEA?).
i kato edin intelski server doraste do IBM, HP ili Sun machina togava moze da govorish.

...to sega ostana da kaze njakoj che MS SQL ili Access e po-dobyr ot Oracle (stoto ne e baral oracle prez zivota si sigurno) i ostanalite da zamylchim



Тема Re: изобщо не е изтърканонови [re: Dakota]  
Авторq (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 22:23



Както ти казаха това че едно приложение е бавно не значи е всичко писано на този език е бавно. Виж например

. Това почти не се различава от native windows приложенията от към скорост и look&feel. Освен това може да работи и на windows-и без каквато и да е JVM (например XP без SP1).



Тема Re: Java е силна в web???нови [re: Dakota]  
Авторkarner (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 08:36



dunno.
No dori i fakta che gi ima e poslednoto neshto koeto bi predizvikalo tvoite dumi da se sbydnat. S koeto i smiatam dialoga za prikliuchen - go back to work

-----------------------------------
<snip>
- verba volant, scripta manent -
(discussions get forgotten, just code remains)
</snip>



Тема Re: Java sux (truth hurts)нови [re: Perin]  
Авторnoone (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 11:37



Da syshtestwuvat specificacii , JALKO che nikoi ne gi pokriva. Specificaciata na J2EE e takava che dori SUN ne mogat da ia pokriat s tiahnia application server. Poviarvai mi ne ti triabwa da se borish s EJB. Tolkowa e zle kato technologia ( da ne kazvam kolko e bavna ).

Wtoro: Ne vijdam zashto se sravniava COM s EJB sled kato v .NET Framework veche syshestwuwa REMOTING. Procheti malko za nego ( ne viarvam da go napravish ). Ti znaesh samo Java i drugo ne te vynuva. Oshte vednyj shte kaja kakvo misla za java programistite :
Te sa tochno kato kone s kapaci. Znaiat Java i ne se interesuvat ot nishto drugo.

Poviarvaite mi znam i sym polzwal java ( po neobhodimost - zashtoto sym bil v ekip pisal JVM ). Znam v podrobnosti cialata technologia i v detaili povecheto ot syshtestvuvashtite virtualni mashini. Otskoro se zaniamavam s .NET : verno e che ima oshte mnogo da se jelae , no v povecheto kluchovi dataili sa se spravili chudesno.

Towa e.



Тема Re: Java sux (truth hurts)нови [re: koral]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 20:34



Malee kakva glupost e tva.
Znachi opredeleno v bgto programistite pishat na kakvoto im kazhat i mnogo chesto tova e imenno Java - predimno zashtoto na Java programistiti ne mogat da se praiat na fakiri i da pravit gluposti - koito v sledvashtoite po novi versii nevyrviat - i triabva niakoj da prenapisva.
A i da ne govorim che kakto se e trygnalo sys puskaneto na Linux maj Java si ostava sto pyti po dobyr variant - zashtoto si puskash programata i gotovo niama prekompilirane niama prerabotka zashtoto neznam kakvo bilo predstavianeto na neznam si kakvo i vaopshte edin kup gluposti satvoreni ot syzdatelite C/C++ compilera- shtoto tozi ezik si ostana bez standart - kakva druga alternativa ima -VB samo na M$ OS , Delphi/Kylix - tova si e syshtoto kato da e na C samo che ne e na C .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.