Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:14 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Java sux (truth hurts)нови [re: e]  
Автор Mopт (непознат)
Публикувано13.12.02 18:02



Голяма част от безсмислието идва от факта че Java вече съществува. Останалата част от факта че въпреки огромните напъни (за подобряване на концепцията), в разични насоки, достигнато е единствено пълно безсмисляне на цялата стратегия. За мултиплатформеност да не говорим, за модулност също ... абе M$! Така или иначе ще наложат своите глупости един ден, кво има да ги обсъждаме, но поне Java няма да умре тея дни, това е сигурно



Тема Re: изобщо не е изтърканонови [re: Dakota]  
Автор Perin (binary)
Публикувано13.12.02 22:57



Ami ako si sam na ostrova samo s edna grozna jena, to ako tia pone sux pak po-dobre ako mene pitash.

In God we Trust (all others must submit a X.509 certificate)


Тема Re: изобщо не е изтърканонови [re: Dakota]  
Автор EXODUS (напълнонепознат)
Публикувано14.12.02 10:32



Това пък откъде го измисли .. :)
Явно не си пускал несхто с JDK 1.3 или 1.4 .. :)
Митове и легенги са това за бавната Java ... :)



Тема Само това ли измисли?нови [re: Dakota]  
Автор Nobby (голем дзвер)
Публикувано14.12.02 11:43



Този аргумент не бих го поставил на първо място.
Java по презумпция е по-бавна и съответно не се използва там където микросекундите са от съществено значение. За последното си има C++ и ASM.
Никой никога не е твърдял, че Java е език за писане на ниско ниво.
Що се отнася до "високото" ниво, скоростта на програма работеща върху някоя от новите версии на JVM е съизмерима с тази на C++ приложение.

---
In God we Trust (all others must submit a X.509 certificate)

Редактирано от Nobby на 14.12.02 11:47.



Тема Re: изобщо не е изтърканонови [re: EXODUS]  
Автор Dakota (гол на деня)
Публикувано14.12.02 13:46



Е след като с очите си виждам как едно приложение ми се бави и това ли са митове и легенди?

"Да живееш - значи да се променяш." - Анатол Франс


Тема и тва й стига :)нови [re: Nobby]  
Автор Dakota (гол на деня)
Публикувано14.12.02 13:47



Нямам предвид микросекундите, които са незабележими за човек.

Говоря за нещо, което дразни - порядък от 0.3 секунди нагоре.

"Да живееш - значи да се променяш." - Анатол Франс


Тема Re: изобщо не е изтърканонови [re: Dakota]  
Автор voyager (бодхи)
Публикувано14.12.02 13:51



Даааа, ама не съвсем :) Всъщност 90% от бавнодействието на жаварските приложения се дължи не на жавата, ами на жаварите . Сульо и Пульо се надпреварват да пишат на жава, щото била лесна. И хабер си нямат как да напраат нещо бързо. А може, по-иначе може, както е казал поетът .

- нов брой с нов дизайн

Тема Re: и тва й стига :)нови [re: Dakota]  
Автор Nobby (голем дзвер)
Публикувано14.12.02 14:53



Ами причината за дразнещия ефект може да бъде само една:
Характера на приложението е такъв, че по принцип не би трябвало да се пише на Java. Това обаче, както казах, в повечето случаи са приложения от ниско ниво.
Във всички останали случаи ефекта се дължи на некадърността на "програмист"-а.

---
In God we Trust (all others must submit a X.509 certificate)


Тема Re: Java е силна в web???нови [re: Dakota]  
Автор karner (-1)
Публикувано15.12.02 06:59



Ritorichnia ti vapros go priemam kato 'pure' sarkasym. Vsiakakva serioznost v nego bi bila priznak na bezhaberie ili ochevidno zaiajdane.

---
Microwaving tuna, it's a spectator sport


Тема Re: изобщо не е изтърканонови [re: EXODUS]  
Автор Mobile (dumb & dumber)
Публикувано15.12.02 15:27



Не думай???
Абе хора навсякъде е казано че минималното време, което може да се очаква от драйвер(!!!) в Win98 е 100ms!!! На повече не може да се разчита. При NT/2000/ХР е 18...За по-добро си има RTOS...

По същия начин има и езици за нещо дребно и за нещо истинско...Представям си как ще изглежда превключването на приложения в ЖАВА...Дори не знам има ли такова нещо като threading (извинявам се че нямам време да се задълбоча и проверя, но това въобще не ми влиза в работата засега)...

Някой да има МР3 или Видео стреаминг на ЖАВА...Мисля че това е нещо доста разпространено...Виждал съм офис пакети и какво ли още не на ЖАВА...Еми никаква я няма засега откъм бързодействие...Ако ще пишем само "Hello world" то всеки език става...

Някой ще ми каже ли как ще напише на ЖАВА нещо толкова тривиално като hook на мишката или клавиатурата...Нека бъдем реалисти...ЖАВА си е само за сървлети, аплети, елементарни игрички за телефони и приложения за връзка с бази данни...За сериозно програмиране си има сериозни езици, които могат да изтискат операционната система, процесора, паметта и от другите устройства всичко на което са способни...

Написал съм 30-тина servleta и 2 appleta и 2 опита за приложения на ЖАВА...Еми направо ми скъса нервите още при компилацията като скорост...Не знам какво може да се получи при наистина голямо приложение...Говоря за приложение от над 700-800К сорс...А паметта ох...не ми се говори...не дай си боже да поискаш 1МБ масив...а да работиш с него...лелееее...

-------------------------------
Koito go moje - go moje!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.