Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: хехенови [re: voyager]  
Автор Perin (binary)
Публикувано11.12.02 09:35



entity beans
Ти сам си го казал.


E samo tova li? A za proizvoditelnostta na teia entity beans da si pogovorim moje bi?

КОМ е тромав и труден. EJB са елегантни и гъвкави
Podkanvam te (ako jelaesh razbira se) da posochish konkretni primeri i da napravish sravnenie.

Навремето и ОО са плюли, че не било бързодействащо
To vsashtnost ne e.

НЕ МЕ ЕБЕ КАК Е ВУТЕ, АЗ ГЛЕДАМ ДА СЪМ ДОБРЕ


Тема Re: хехенови [re: Perin]  
Автор voyager (бодхи)
Публикувано11.12.02 09:52



E samo tova li? A za proizvoditelnostta na teia entity beans da si pogovorim moje bi? - не, защото няма с какво да ги сравним .

Podkanvam te (ako jelaesh razbira se) da posochish konkretni primeri i da napravish sravnenie. - не мога . КОМ ми е тромав и труден. КОМ не пиша. EJB са ми елегантни и гъвкави. Всъщност Жава може да съкс, но като синтаксис и разни други неща е доста приятна. По-скоро съкс нещата, написани на Жава, и то най-вече заради хората, които ги пишат. Самата Жава не е толкова зле.

Навремето и ОО са плюли, че не било бързодействащо
To vsashtnost ne e.
- моя грешка в логиката на изказването ми. Не твърдя, че ОО е бързодействащо. Но върши чудесна работа в много случаи. Същото ще стане и с АП. Няма да измести ОО, просто ще заеме своето място. Но да плюем по нещо ново, само защото е ново и неясно е безсмислено /*както е безсмислено и да го хваля де*/

да цепиш дърва
да носиш вода


- нов брой с нов дизайн

Тема Re: Java sux (truth hurts)нови [re: e]  
Автор Mopт (непознат )
Публикувано11.12.02 10:02



Ако това е причината за бясното ти умозаключение, значи за сега може да сме спокойни за Java-та ! .NET за нищо не става на този етап, да не говорим че е концептуално безсмислен, но ако все пак четете изданията на М$ естествено ще останете с впечатлението че е просто велика и революционна идея ... и не е открадната от никъде!



Тема Re: Java sux (truth hurts)нови [re: Perin]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 11:18



за тестовете не си прав, знам за един одобрен от MS тест на компанията Middleware,в който се сравняват Pet shop вариантите на МС и Сън. Като Java варианта е специално оптимизиран за бързодействие.

.
А сетих се още една благина на .НЕТ - platform invoke, който е много по-удобен за употреба от JNI.



Тема Re: Java sux (truth hurts)нови [re: Mopт]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 12:46



Ако .НЕТ е концептуално безмислен какво остава за Java-ta. Тъй като концепцията на двете е подобна, то според теб излиза че и двете са безмислени.
Защо смяташ че .НЕТ за нищо не става на този етап, за какво си го ползвал та изказваш такива мнения?
Идеята за виртуална машина е доста по-стара от Java.



Тема Re: Java sux (truth hurts)нови [re: e]  
Авторbe (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 16:32



Хайде сега погледни и

за малко повече информация за този тест. Ще ми е интересно да чуя коментара ти за него.



Тема Re: хехенови [re: voyager]  
Автор Perin (binary)
Публикувано12.12.02 01:41



E samo tova li? A za proizvoditelnostta na teia entity beans da si pogovorim moje bi? - не, защото няма с какво да ги сравним
Imah predvid kato podhod. Kato rabotish s DB mojesh da pishesh stored proceduri koeto e po-neeleganten podhod, no dava vazmojnost da spestish round-trip-ove do bazata. Ako polzvash niakakav object mapping na obekti kam tablici izglejda po-elegantno, no ima znachitelen overhead. BTW tova e i prichinata koiato MS posochvat za ne-polzvane na entity bean-ove - vij interview-to na shefa na XML podsistemata v .NET na

- Doug Purdy - Program Manager, Microsoft XML Web Services Team ot . A osven tova ima mnogo produkti koito praviat sashtoto za MS platforma. Stiga da iskash.

Podkanvam te (ako jelaesh razbira se) da posochish konkretni primeri i da napravish sravnenie. - не мога
Ti go kaza

To vsashtnost ne e. - моя грешка в логиката на изказването ми. Не твърдя, че ОО е бързодействащо. Но върши чудесна работа в много случаи. Същото ще стане и с АП. Няма да измести ОО, просто ще заеме своето място. Но да плюем по нещо ново, само защото е ново и неясно е безсмислено /*както е безсмислено и да го хваля де*/
Napalno saglasen.

Редактирано от Perin на 12.12.02 01:48.



Тема Re: хехенови [re: Perin]  
Автор voyager (бодхи)
Публикувано12.12.02 09:25



Eй това е. Като споря с умен човек, рано или късно спорът приключва и всички са доволни. Де да бяха всички любители на клубовете като тебе

- нов брой с нов дизайн

Тема А портируемостта?нови [re: voyager]  
Автор pyrx (непознат)
Публикувано12.12.02 11:51



Така и така върви приказката за Жабата и виждам, че сте умни хора.
Как стои сега въпросът с "портируемост, ей така, както си седиш"?

Питам, защото преди около 2 год. участвах в Жаба-проект, който трябваше и да е портируем - Window$/Linsux/Solaris и доста се изпотихме точно в тази част.

Пиркс




Пиркс

Тема Re: А портируемостта?нови [re: pyrx]  
Автор voyager (бодхи)
Публикувано12.12.02 12:02



Пирксчо, ти си един Пенчо Славейков бе . Има ли наистина такава дума "портируемост" или ти я създаде?
Ами по принцип Жавата нали точно с туй се фука? . Какви проблеми сте имали? Общо взето проблеми има, когато се използва JNI или ако GUI-тата ги пишете на АВТ, а не на СВИНГ. Ама иначе не би трябвало. Тъй мисля де.

- нов брой с нов дизайн


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.