Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Java sux (truth hurts)нови [re: Perin]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 12:46



Фундаментална разлика няма, но .NET предлага по-голямо бързодействие, стандарт, и добре развити web услуги.



Тема Re: хехенови [re: voyager]  
Авторpyrx (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 13:09



Добре де, я кажи ти сега, лично твоето желание какво е: Жабата да гушне скоро букета или напротив - да си живее още дълго и весело!?

Пиркс

"Само данъците и бъговете са вечни!"



Тема Re: OKнови [re: a3]  
Автор Nobby (голем дзвер)
Публикувано10.12.02 13:28



Абсолютно прав си за последното - всичко зависи от конкретните нужди на дадения проект. Дали ще използваш Java или C++ за мен не е вапрос на лични предпочитания, а на обективна оценка на много фактори (задание, среда, архитектура, "legacy" системи и т.н.).

А колкото до първото - идеята не е "безмислена". Лично на мен ми се е налагало да пренасям сървърската част (написана на java) на приложение поддържащо повече от 500 on-line user-a и обработващо средно по 3 транзакции в секунда от NT na Solaris. Стана за по-малко от 1/2 час (докато редактирам ".ini" файловете).
Не ми се вярва на C++ да стане толкова лесно. Не казвам, че изобщо е невъзможно, а че е трудно (колко трудно - зависи от приложението).

---
In God we Trust (all others must submit a X.509 certificate)


Тема Re: OKнови [re: e]  
Автор Nobby (голем дзвер)
Публикувано10.12.02 13:39



Признавам си, че чувам (чета) това за първи път. Дай ми някакъв линк по въпроса, моля те!

---
In God we Trust (all others must submit a X.509 certificate)


Тема Re: хехенови [re: pyrx]  
Автор voyager (бодхи)
Публикувано10.12.02 13:57



ами да си живурка, на мене какво ми пречи :) пък и без туй съм я учил, що да се харчат знания напразно

- нов брой с нов дизайн

Тема Re: OKнови [re: Nobby]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 14:01



Дерзай !

http://msdn.microsoft.com/downloads/default.asp?URL=/downloads/sample.asp?url=/MSDN-FILES/027/001/901/msdncompositedoc.xml



Тема Re: OKнови [re: Nobby]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 14:02



Дерзай !

http://msdn.microsoft.com/downloads/default.asp?URL=/downloads/sample.asp?url=/MSDN-FILES/027/001/901/msdncompositedoc.xml



Тема Re: Java sux (truth hurts)нови [re: e]  
Автор Perin (binary)
Публикувано10.12.02 19:10



по-голямо бързодействие - tova shte go vidim. Za sega ne e mnogo iasno. Kakto predpolagam znaesh, ako si chel, nikoi niama pravo da publikuva benchmarkove bez razreshenie na MS. Edinstvenia 'benchmark' e tiahnata implementacia na Pet Shop. Argumenti za absurdnostta mu kato baza za sravnenie mojesh da namerish v net-a.
стандарт - CLR naistina e ISO standart. Nishto drugo obache ne e. .NET e implementacia, ne standart. Vsashtnost Java (J2EE, J2ME, etc.) sa specifikacii, i v roliata si na takiva sa mnogo poveche standart.
добре развити web услуги - web services ... e hubavo, ima web services i v Java veche. E, hubavo e da ima RPC varviashto po HTTP i tekstov protokol, ama mai neshto nikoi ne se e jurnal mnogo da gi polzva, a?

A, da i ne na posledno miasto ... da ne bi da sam propusnal izlizaneto na .NET server? Shtoto az neshto podochuh za sledvashtata godina ...

НЕ МЕ ЕБЕ КАК Е ВУТЕ, АЗ ГЛЕДАМ ДА СЪМ ДОБРЕ


Тема Re: хехенови [re: voyager]  
Автор Perin (binary)
Публикувано10.12.02 20:23



M$ направят нещо наистина като EJB, а не измъчения им СОМ
Bi li citiral neshto koeto EJB moje da pravi a COM+ ne moje (kato izkluchim entity beans razbira se).

но пък толкова модерно като мислене като AspectJ
Ot koga tehnicheskite reshenia se oceniavat po tiahnata modernost? Az misleh che sa vajni takiva faktori kato barzodeistvie, vreme za razrabotka, nadejnost, cena na poddrajkata ...

НЕ МЕ ЕБЕ КАК Е ВУТЕ, АЗ ГЛЕДАМ ДА СЪМ ДОБРЕ


Тема Re: хехенови [re: Perin]  
Автор voyager (бодхи)
Публикувано11.12.02 09:19



entity beans
Ти сам си го казал.
Пак да подчертая - не съм фен на Жава. Но КОМ е тромав и труден. EJB са елегантни и гъвкави.


Второто беше с лека ирония, тъй като подхождам с недоверие към нещата на Сън. Но AspectJ наистина е много голяма крачка. Навремето и ОО са плюли, че не било бързодействащо и бла бла, ама мисля, че достатъчно добре се е доказало.

- нов брой с нов дизайн


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.