Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: skivajte za kwo stawa duma !нови [re: NDeu]  
АвторGarfield (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 12:19



A

mojem da vidim i samiata lamia :)

Iaj me lamio iaj me :)))))



Тема Re: skivajte za kwo stawa duma !нови [re: slavik]  
АвторghostVi (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 12:19



Slavik, ama toj brojacha sled prevurtane mozhe vsichko da pokazva - ako N <= 65535, to 65535 + (N+1) shte prevurti na N.

Iskam da kazha, che junaka kato cutne poslednite 65536 glavi problema na lamjata ne e v tova che shte se pojavi glava s ID 0, ami v tova che shte i se nalozhi da si izmisli 63536*2 ID-ta.

Znachi ne e problema v samite ID-ta ami v brojkata im, a tja e max 65536, ako shte gi darzhim samo v edin 16-bitov counter.


T.e. ako predpolozhim che na junaka counetrite sa s >16 bita, za da ne zeme i toj da crash-ne, lamjata shte GPF-ne sled kato junaka otseche total 2^17-1 glavi (131071).


cheers,
kfet



Тема Re: skivajte za kwo stawa duma !нови [re: ghostVi]  
Авторghost (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 12:39



Mnogouvazhaemi Satan,

Sreshtu skromna sumichka i dushichkite na 'sichki kolegi predlagam 1 broj 1-bitova Lamja kojato shte gramne chak kato I svarshi RAM-a.

Iskreno tvoj,
SoulSeek



Тема Re: skivajte za kwo stawa duma !нови [re: ghost]  
Авторcapone (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 15:27



Kolegi,

daite da dademe.

1) Neka parvo vidim kolko glavi "poddarja" N-bit-ovata lamia ? (Zabelejete, che tochnata semantika na poniatieto "poddarja" oshte ne e iasna, no za tova vav tochka 2) po-dolu). Nadiavam se, nikoi ne si misli za seriozno da se definira 0-bit-ova lamia. Dori da se definira, common sens-a podskazva, che tova prosto e onazi psevdo-lamia, koiato simvolizira lipsata na takava. Znachi, minimalnata lamia e 1-bit-ova. Sega, vseki znae, che v 1 bit se zapisvat 2 stoinosti, t.e. minimalnata lamia ima 2 glavi po default. Tova che ednata moje da e bila hidden v nachaloto ne promenia neshtata. Ot tuk, po "babeshki", ili oshte kazano po metoda na matematicheskata indukcia, mojem da dostignem do izvoda, che edna 16-bit-ova lamia poddarja tochno 65,536 glavi.

2) Otnosno semantikata na termina poddarja: Nikede ne se spomenava kvo znachi 16-bit-ova lamia ? Che poddarja ednovremenno 65,536 glavi ? Ili che poddarja obshto 65,536 glavi v celia si life-time ? Ako se zagledame vnimatelno, uslovieto "sled kato otriazal 65,536 glavi tia umriala, shtoto bila 16-bitova" ni vodi na misalta, che tia poddarjala 65,536 glavi izobshto prez celia si life-time (ako predpolojim razbira se, che predi nashia junak da se poiavi ne e imalo drugi uprajnenia varhu gorkata lamia).

Ot gornite dve neshta sledva, che na poslednata iteracia junaka e otriazal 32,768 glavi.

Zabelejete, che celata taia diskusia vaznikva ot ambiguous nachina po koito e razkazana prikazkata. Ako avtorat be kazal "sled kato otriazal 65,536 glavi na poslednata iteracia tia umriala, shtoto bila 16-bitova" nemashe da ima nujda da si chesheme ezicite (taka de, prastite) suma ti vreme.



Тема Re: skivajte za kwo stawa duma !нови [re: Skotowydec]  
Автор a3 (член)
Публикувано15.11.02 16:54



> " unsigned числата са evil "

моля цитирай ми литературата, че явно не съм си дочел.

Аз съм!


Тема Re: skivajte za kwo stawa duma !нови [re: Garfield]  
Авторukk (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 16:58



Ha sia niakoy da mi kaje lamiata na Garfield kolko glavi ima



Тема Re: skivajte za kwo stawa duma !нови [re: Givcho]  
Авторice_cool (Нерегистриран)
Публикувано16.11.02 13:41



be ia poglednete realno na neshtata predstaviate li si kolko shte mu e trugno na iunaka da reje 100 glavi navednuj primerno puk kakvo ostava za 32768 glavi toi gi e riazal edna po edna :")) ne navednuj



Тема Язък за приказката...нови [re: Garamudza]  
Автор Чичo_Eмo (напълнонепознат)
Публикувано16.11.02 15:41



Абе хора... Луди ли сте... Изобщо няма значение колко битова е Ламята и колко глави е отрязъл Юнака... Ламята не може умре... Юнака реже глави и в момента... Не подценявайте създателите на изчислителните машини... Те са се поучили от целия опит на математиците преди тях... Не може заради някъкво си глупаво препълване да се срине системата... Причините...

Независимо колко битов е брояча на главите на Ламя, той започва от "0", на което съответства началното състояние... А то е: "Ламя_с_една_глава"... Приемаме че юнака реже по 1 глава на замахване... И понеже на мястото на всяка отрязана се появяват 2 (старата + една нова)... То брояча се увеличава на всеки удар с 1-ца... Докато се препълни... Нека си припомним става при препълване!!! Флагът за пренос получава стойност "1" а самия брояч просто пак се занулява...

А както знаем тогава Ламята има ЕДНА глава... А щом има глава, не можем да я смятаме за мъртва... и.т.н..... и.т.н..... и.т.н.....

К'во искате ???... Да спра да разказвам приказката за ламята само щото някъкъв си брояч се е препълнил??? Никога!!! Никога!!! Никога!!!



Тема Re: Язък за приказката...нови [re: Чичo_Eмo]  
Автор7th (Нерегистриран)
Публикувано18.11.02 23:37



Tuka ne sam mnogo saglasen zashtoto crash e imalo!
Pyrwo normalnite hora broqt ot 1 nezawisimo ot towa che nie programistite broim ot 0. Pyrwonachalnoto systoqnie ne moje da e 0 tyi kato ako beshe taka lamqta wyobshte nemashe da crashne!
Tuk ima dwe mneniq qwno - che na mqstoto na wsqka otrqzana glawa sa iznikwali 2 pri koeto glawite sa narastwali sys skorost x=(x-1)+1*2 ili x=x+1, i drugoto mnenie che glawite sa rastqli chak kogato se otreje i poslednata - togawa skorostta e x=x*2. Nqma spor che i pri dwata warianta w edin moment broqt dostiga 65536, koeto pri 16 bitowite chisla e rawno na 0.
Ot tuk natatyk imame zaciklqne (moje i da ne e bilo tochno crash - az ne znam tochna definiciq za crash - spiraneto na systemata da se wyrti w bezkraen cikyl bez da ima wazmojnost za wyzstanowqwane moje bi - koeto e i sluchaq). Pri dwata warianta junakyt nqma kakwo da reje za da se izpylni formulata i da se zapochne otnachalo. Koeto ni nawejda na misylta che wse pak lamqta si e jenska



Тема Re: Става дума за лайна...нови [re: Memo]  
АвторMemo (Нерегистриран)
Публикувано19.11.02 14:48



Shit...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.