Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 21.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема FMI ili TU kude e po-dobre?нови  
Авторrem (Нерегистриран)
Публикувано02.03.02 16:08



Tazi godina mi predstoi da kandidastwam i poneve informatikata mi hareswa se chudia kude e po dobre da se u4i v FMI ili TU?

P.S. Iskam da u4a to4no programirane, a ne nesto kudeto mevdu drugoto se programira!



Тема Re: FMI ili TU kude e po-dobre?нови [re: rem]  
АвторGeri (Нерегистриран)
Публикувано02.03.02 16:21



Имам поглед и върху двете учебни заведения, защото съм преподавал в тях (не точно програмиране!).
Според мен във ФМИ се преподава по-задълбочено и се получават повече стойностни знания. И се преподават последните технологии, а не от преди 10 години, както често в ТУ. Само че там може да ти се стори малко по-трудно :-)



Тема Аз съм за ФМИнови [re: rem]  
Автор Colombino ()
Публикувано02.03.02 17:13



Дипломата се признава в света. Учи се много яка математика( даже малко прекалено ), а не "Математика 1" - "Математика N", което помага за програмисткото мислене. Все пак ако си мислиш, че ще те направят програмист, грешиш. Трябва сам да се интересуваш, иначе си загинал.



Тема Re: FMI ili TU kude e po-dobre?нови [re: rem]  
АвторФMИcт (Нерегистриран)
Публикувано02.03.02 18:10



Да ме извинявате г-н ФМИ преподавател.

Но и ФМИ не е подминат от всеобщата интелектуална криза в образованието.
Ако реша, мога книга да напиша за простотията на НЯКОИ преподаватели
от ФМИ. Казвам НЯКОИ - двама са тези който изключвам .
Колкото за новите технологии, трябва да ги усвойте и тогава да ги
преподавате .



Тема Re: FMI ili TU kude e po-dobre?нови [re: ФMИcт]  
АвторBlahBlah (Нерегистриран)
Публикувано02.03.02 18:27



Az ucha w TU i suweta mi e da ne si pomislqsh daje za TU - towa koeto se uchi tuk nqma nishto obshto susu suwremeni tehnologii po skoro shte si napulnish glawata s izlishen material ot 60ta godina i shte izuchish 30-na suwursheno bezpolezni predmeta kato mashinoznanie.



Тема Re: FMI ili TU kude e po-dobre?нови [re: rem]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано02.03.02 18:50



Абе вярно е че в ФМИ има ебати и тъпите парчета за преподаватели, но от друга страна има и колеги които разбират и има с кого да си поговориш най-малкото... за знания - ами математиките са малко вповече за моя вкус, а програмирането хич го няма, но по-добре избери по-малкото зло... ТУ с извинение да ходят да се грумнат това тяхното там никаква информатика/програмиране не е... иначе колеги които са (много) напред и там има
Тъй че - избери ФМИ - няма заверки, никой никъде не те кара да ходип и да посещаваш лекции - пълна свобода, което ти позволява да учиш това което смяташ за необходимо а другото.... айде на пищовите

Reality is for people who can't face the Science Fiction!


Тема Re: FMI ili TU kude e po-dobre?нови [re: rem]  
АвторTU-ist (Нерегистриран)
Публикувано02.03.02 19:31



Да смятаме ли, че тези дето учат във ФМИ автоматично и by default разбират от математика? Понеже съм видял случаи на инженери с по-добра математика от докторанти в СУ.

И защо да не се учат достатъчно нови технологии и математика в ТУ? Преподава се достатъчно, колкото може обикновен човек да поеме за 5 години (заедно с другите дисциплини!!!) Който се интересува повече, има възможност да участва в лабораториите по проекти; който се интересува винаги си намира място и ще може да работи и общува със спецове от съответната област :)

Освен това, в ТУ можеш да видиш и да се научиш да работиш с хардуер и апаратура каквато един ФМИ-ст заобикаля от пет метра. И пазара започна да се понапълва с "чисти" програмисти, та нека всеки си прави сам сметка с какво да се занимава.

Според мен никой не може да твърди, че в СУ имало повече наука от колкото в ТУ. Равно е.

(не обсъждам за качеството на отделни дисциплини и преподаватели, понеже това са възможностите на образователната ни система, а нито ТУ, нито СУ е извън нея)



Тема Re: FMI ili TU kude e po-dobre?нови [re: rem]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано02.03.02 19:44



Zavisi kakvo tochno razbirash pod programirane. Spomnyam si az kakvo razbirah - sega na tova mu vikam zanayatchiystvo (makar, che s tova si izkarvam parite i sega :-). Mi zanayatchiystvoto i na dvete mesta e gore-dolu ednakvo zastypeno - okolo 25%. Zanayatchiystvoto mojesh i tryabva da si go uchish sam (tryabva ti mnogo poveche ot tova, koeto se prepodava kydeto i da e), znachi vajno e ostanaloto.
Ostanaloto vyv FMI e matematika, a v TU - himiya, fizika, chertane, mashinostroene... Az predpochetoh matematikata, i ne sbyrkah (za sebe si).



Тема Re: FMI ili TU kude e po-dobre?нови [re: Potencialen emigrant]  
Автор MиГ (летящ)
Публикувано02.03.02 22:22



Добре де, Владо, все за "занаятчийство" говориш, а кое е другото?


Я вышел им наперерез...


Тема Re: FMI ili TU kude e po-dobre?нови [re: rem]  
Автор Плaмeн (мързелив едиот)
Публикувано02.03.02 22:43



според мен зависи какво разбираш под програмиране.
ако разбираш завършен продукт, определено инженерното образование е по-полезно.
ако разбираш, използване на някакви по- засукани алгоритми, тук там във нещо наречено програма, може би фми.

Пламен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.