Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 20.04.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема [ПМЛ] Избор на емблеми и екипи на отборите  
Автор PMLeagueМодератор (федерация)
Публикувано12.05.10 16:55



Мнозина от ветераните в ПМЛ сигурно си спомнят, че в първите години на Лигата отборите си избираха емблеми и екипи и играта имаше много по-маниашки вид, но постепенно с течение на сезоните този ентусиазъм замря. И понеже все си говорим за имидж и атрактивност на играта, смятам, че възобновяването на тази позабравена инициатива при всички положения ще допринесе за повишаването на тези две тъй важни за оцеляването на ПМЛ характеристики. С огромно закъснение пускам тази тема, в която каня най-учтиво всички отбори в ПМЛ да посочат емблема и екипи. Нека сложим условен срок за избор до началото на новия сезон (септември 2010).

Тук е мястото и момента да помоля всички, които имат някакви умения в работата с графични програми, да се напишат доброволци и да помогнат за изготвянето на емблемите и екипите на отборите. Идеята е отборите, които нямат време и възможност да си направят емблемата или екипите собственоръчно, да си пуснат своеобразна поръчка с описание на желаната емблема или екип и оттам-нататък майсторът да изпълнява желанията им технически.

~ ~ ~

ИЗБОР НА ЕМБЛЕМИ

Технически изисквания за емблемите:
1.1. Изискван размер на картинката (желателно): минимум 300х300, но колкото по-голяма - толкова по-добре.
1.2. Изискван формат на картинката (задължително): jpg, gif, png, bmp.

Задължителни условия за емблемите:
2.1. Да имат представителен вид (т.е. да имат вид на емблема, а не просто небрежно сглобена картинка в Paint-а).
2.2. Желателно е да са авторски, но се приемат и преправени версии на съществуващи емблеми на реални футболни отбори или други организации, ако са оригинални и не противоречат на долните условия.
2.3. Да не дублират или силно да наподобяват вече съществуващи емблеми на отбори в ПМЛ.
2.4. Да не дублират или наподобяват емблемите на популярни футболни отбори, по-специално тези на ЦСКА и Левски. Изключения могат да се правят по решение на комисията при изрична молба от страна на отбора и само ако са налице уважителни причини.
2.5. Да не съдържат картинки, надписи и символи с комерсиално, вулгарно, обидно, расистко, дискриминационно, провокативно и прочие негативно съдържание.
2.6. Да не съдържат картинки, надписи и символи, нямащи много общо с името на отбора.

Преценката за спазването на горните изисквания, както и крайното решение за одобряването или отхвърлянето на емблемите, ще се прави от нарочно сформирана комисия от естети :)))

В момента имаме емблемите на около десетина отбора, като само за два от тях може да се каже, че покриват изискванията (Real Green и The Mummies). Останалите са или твърде малки като размер (най-често), или не отговарят на някои от горните условия.

Ето ви два сайта с хиляди емблеми на футболни отбори, от които може да черпите пример и вдъхновение:





~ ~ ~

ИЗБОР НА ЕКИПИ

За избора на екипи имате следните опции:
1) Да си изберете екип от долните предложения, като посочите избрания номер мостра и разцветка.
2) Да изберете екип от в избрана разцветка.
2) Да си направите екип по свой избор, като използвате формата и размера на долните мостри и спазвате горните условия: 1.2, 2.1 и 2.5.

Моля, посочвайте два екипа: основен и резервен.


Редактирано от PMLeague на 10.05.10 20:06.



Тема Re: [ПМЛ] Избор на емблеми и екипи на отборитенови [re: PMLeague]  
Автор DON_DiEGO (Samba Nights)
Публикувано11.05.10 01:33



Мнозина от ветерените си спомнят също, че "с течение на сезоните този ентусиазъм замря" - не заради нас - а заради индивидите Венабили и Боби, които обещаваха какво ли не, и накрая едно големо Нищо, но затова пък всички капитани чинно си изработихме яки емблеми и екипи. Някой от нас даже беха връщани по 10 пъти за да си загладели некви миниатюрни ръбчета дето само онзи виден естет Б ги виждаше.
Така че аре малко се усещай и спомняй, преди да говориш така.

И дано тоя път начинанието ти има успех и стане нещо, което искрено ти пожелавам, а не пак дупката на геврека да излезе.



Тема Re: [ПМЛ] Избор на емблеми и екипи на отборитенови [re: PMLeague]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано11.05.10 01:38



"Мнозина от ветераните в ПМЛ сигурно си спомнят, че в първите години на Лигата отборите си избираха емблеми и екипи и играта имаше много по-маниашки вид, но постепенно с течение на сезоните този ентусиазъм замря"

Да, спомням си с 2 забележки:
- ентусиазъм никога не е имало, поне при нас -
- това ми се струва като некаква пионерска униформа, ок де.., ако требва ще вържем връзките, романтиката си е хубаво нещо



Толкова ли нема за кво да пишем, ами се занимаваме с това. Дайте първо сайт, пък после екипи, де




Тема Re: [ПМЛ] Избор на емблеми и екипи на отборитенови [re: PMLeague]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано11.05.10 12:04



Поставяме каруцата преди коня с тия емблеми според мен, ама айде. Подкрепям терминатора - дайте първо важните неща, а после екстричките...



Тема Re: [ПМЛ] Избор на емблеми и екипи на отборитенови [re: PMLeague]  
Автор falkenbach (ракия по пладне)
Публикувано11.05.10 14:27



дай да оправим правилника и сайта пак да си тръгне, пък другото - бел кахър!



Тема Re:нови [re: falkenbach]  
Автор PMLeagueМодератор (федерация)
Публикувано11.05.10 20:32



Батета, вече започвахме няколко пъти да я градим ПаМеЛка от върха и очевидно нищо не се получи. Хайде този път да я почнем от основите, пък да видим какво ще стане.

Или с други думи: връзвайте връзките и не се обЕснявайте много-много, пък да видим докъде ще я докараме този път! :)))

Очаквам да прегърнете идеята от сърце и наесен да си имаме перфектен имидж на лигичката, пък оттам нататък ще имаме една много солидна основа за по-нататъшен градеж! ;)





Тема Re:нови [re: PMLeague]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано11.05.10 22:52



Абе къф градеж те гони?! И като направим екипи и емблеми какво? Ще ги сложим в някое от стоте подмнения на новата "Информационна тема" ли? И това какво ще помогне и на кого? Нали задавахме цветове преди 2-3 години, а някои отбори си имат и емблеми (даже май и ние правихме нещо) - е, и какво от това?

Точно това е градене от върха. Искаш да ни убедиш тука всичките, че емблемите, екипите и други подобни екстри са "основата" на играта, така ли? Напротив, първо трябва да се изгради стратегията за развитие - ще се качва ли на сайт; ако ще се качва, какво конкретно ще се качва; ще остава ли някаква част тук в дира; ще се правят ли опити за привличане на нови отбори и ако да, какви; изготвяне на систематизиран правилник; решаване на въпросите около функциите на комисията и т.н.

Едва след това идват екстричките, баце. Емблемки, екипчета, шаренийки. Там някъде идват и другите видове екстрички - всевъзможните статистики, анкети (гол на кръга и други подобни), цветистите коментари, съпътстващите игри и мероприятия (като на Квеса букито) и т.н. Като нямаш визия, стратегия, план, фундамент просто няма как да срещнеш подкрепа за подобни неща точно в този момент.

Иначе аз подкрепям идеята, лошо няма. Но си мисля, че да впрягаме фотошоп експерти за нещо, което под формата на мнение в дира ще има повече посещения в първите си два дни, отколкото през цялата останала част от съществуването си - еми, аз не виждам смисъл към момента. Друго ще е обаче, ако направим най-после един смислен сайт и някъде на видно място изтипосаме всичката тая шарения, не мислиш ли...



Тема Re:нови [re: Stuart]  
Автор PMLeagueМодератор (федерация)
Публикувано12.05.10 00:40



Стратегията ще се разисква на Конгреса, а настоящата инициатива с емблемите и екипите при всички положения е съществена част от който и да е от потенциалните варианти за развитие, с което съм сигурен, че ще се съгласиш напълно, все пак достатъчно сме обсъждали този въпрос през годините. Тъй че не виждам основателна причина да протакваме допълнително нещата, и без това достатъчно се успах(ме) - тази тема я пускаме от края на 2007, ако си спомняш. Още повече, че ако искаме да проведем някаква успешна кампания за попълване на "Б"лигата наесен, трябва да имаме една мнооого солидна основа, изразяваща се в изряден правилник и фенски вид на играта. Примерно, имам тук едни ентусиасти, които са потенциален нов отбор, но искам да им покажа нещо повече от сухите цифрички на един празен клуб или един празен сайт, където да се повъртят два месеца, преди да си бият камшиха. Разбираш ли?

И като стана дума за правилника, и той си капчука паралелно, не е като да правим настоящата инициатива за сметка на останалите важни неща в играта, както едва ли не излиза от горните упреци... Ето, утре смятам да пусна груба версия на един от разделите - да се обсъжда и допълва. Ако и за това ми се скарате, че не е приоритетно, вече не знам, бате...







Тема Re:нови [re: Stuart]  
Автор DON_DiEGO (Samba Nights)
Публикувано12.05.10 04:37



толко си прав, че ше те изгонят като неудобен




докато не го съберат и уеднаквят и изпипат в един окончателен вариант тоя прословут Правилник, който за мен винаги е бил един ФАНТОМ, и е бил ползван само в изгода на Магера, и никой не знае изобщо къде е скрит, бех казал че нема да си върна отбора да играе. Защото това е основата на всичко.
Щото когато това Магере ми се направи на шефче за пореден път, аз ще знам къде и как да извадя от правилника и да му го плесна у челото, а не да се нерва и да го търся да го шамаря, че ми разваля кефа и си решва споровете на личностна основа, като си измисля негови тълкувания.
Направете го недвусмислен и без възможности за Мейджърски извращения и ще станат нещата.
Сега има повече разумни хора, отколко едно време и имате повече потенциал за нещо сериозно.



Тема Re:нови [re: PMLeague]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано12.05.10 12:47



Хубаво. Ще видим какво ще се разисква на Конгреса и там на място ще говорим. И понеже това ще се случи съвсем скоро, не виждам смисъл поне за нашия отбор да се занимаваме с дреболии като емблеми и екипи. След това ще видим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.