Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Професионални изкривявания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема шивашки цехове  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 22:29



незная дали трябва да пиша тук но се надявам да получа някаква информация.
Работя в гръцки шивашки цех но вече не издържам на работното време измислено от тях.Наистина всеки извънреден час уж ми се заплаща но накрая
ни слагат най различни глоби от сорта че експедицията не е станала навреме /което не е вярно/ и ми отрязват 40-50лв.Когато им кажеш че неможе така те ти казват "Ако искаш-вратата е отворена.Не задържаме никой!"
Работното ми време е сутрин от 6,00ч до....когато кажат те.Няма ден да съм си тръгнала в 17,00ч.Вечно след 21,00ч и тогава казвам че е по рано днес.Събота и неделя също са работни дни за нас.Ако не отидеш в неделя,на другия ден въобще не отивай.Искам да работя нормално защото съм семейна жена но нямам избор.На кого да се обадя когато работим цяла нощ да дойдат и видят как ни тормозят тези нещастници ГЪРЦИТЕ.Моля ви кажете на кого да пиша или обадя?Ще ви бъда много БЛАГОДАРНА. Изобщо може ли да се спре този терор в гръцките цехове като ни карат да работим по15-16часа.



Тема Re: шивашки цеховенови [re: toni]  
АвторLars (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 16:43



Евала бе, пичове - 43 посещения и никой да не отговори на жената....

toni, според мен трябва да се обърнеш към съответната Дирекция "Областна Инспекция по Труда" в областния център където се намира предприятието. На сайта на Изпълнителна агенция "Главна Инспекция по Труда" (и по-точно тук:)

има адресите, имената и телефоните на инспекторите по безопасни условия на труд в цялата страна. Не се притеснявай да им се обадиш, ако не дойдат на проверка веднага, отиди на място и подай сигнал с входящ номер в деловодството - тогава са ДЛЪЖНИ да предадат "нагоре" доклад по извършена проверка (тоест трябва да дойдат). И не се притеснявай - анонимността е гарантирана, иначе санкциите за инспекторите са много сериозни. Успех!



Тема Re: шивашки цеховенови [re: Lars]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 18:02



много,много БЛАГОДАРЯ



Тема Re: шивашки цеховенови [re: toni]  
Автор TE_DDA (ЪкУшерката!Опс!)
Публикувано15.12.05 00:23



da ne rabotish w typata "pangea"

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки


Тема Re: шивашки цеховенови [re: toni]  
Автор BulBukBulBuk ()
Публикувано27.12.05 03:15



Kato rabotish po по15-16часа kak nameri wreme za Internet?

All Warfare is a matter of Deception.


Тема Re: шивашки цеховенови [re: toni]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано31.12.05 13:12



Извинявай но казуса ти не е за този форум .
Айде прехвърли го в клуб право и ще ти отговоря .
Дай малко по-вече инфо на какво ра.време си , на пълен работен ден или не ,какви са тия глоби в КТ няма глоби има ограничена имуществена отговорност ,но тя се налага със заповед по установения ред ,там може да се възразява и т.н.
Тук има доста нарушения на пръв погед.




Тема Re: шивашки цеховенови [re: donna2]  
Авторmila (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 20:14



slu6ai mila.dokato ima stado ov4a radost/tam pri teb ima/i si mal4at niama dase napravi ni6to .az rabotia ve4e 20 codini v tozi bran6.ako pone ste 5-10 4oveka,moje.voditesi vseki den kakvo rabotite,model,pora4ka,manipolacia,razcenka-iskate dasia znaete,koga vliza modela-den,koga izliza-gcotov.den na tovarene.broiki sa6to,rabotno vreme-vsi4ko se zapisva.seca pone ima kameri v gsm,dage i snimki.tova e dokazatelstvo.ottam delo izliza eftino.mnogogie strah ot dela sega te se celiat v teglaneto na pari ot banki.zatova nee nugno da se raz4uva.kundetegi.v cialata strana se napalni s izrodi



Тема Re: шивашки цеховенови [re: toni]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 16:11



Ами в малкото си свободно време сядам на компютъра и винаги половин час след работа няма значение колко е часът за да се разтоваря.Не си мисли че от вратата се хвърлям в леглото.



Тема Re: шивашки цеховенови [re: mila]  
Авторшивaчka (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 15:28



ми ти като си от 20 г в бранша много си се изучила ве ... сигурно и ти ревеш от малката заплата , от многото часове работа и т.н.и т.н. ... ми що Инспекцията на труда изнася само негативните факти за браншовете а ... щото не и изнася да покаже как гадните чорбаджии изедници в някой региони са се погрижили за хората си , и условия са ни подсигурили , и безплатен транспорт , и топла храна на обяд , пък и каквото сме си заработили всичко сме си взели .Ама то ще да е от това , че през работно време шием , а не снимаме с телефоните си , и ако дадем в повече през 8-те часа работно време при определени условия за месечно изпълнение и на почвка на море ни пращат със семействата ,безплатно ... Затуй ще ти кажа поговорката - на каквото си постелеш на това ще легнеш




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.