Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Професионални изкривявания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За отпускитенови  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 09:56



не е тук подходящото място, ама няма клуб "Въпроси на служителя във фирмата"...
Кажете ми може ли работодателят ти да те задължи да си вземеш 3 седмици летен отпуск за да си изчистиш всички дни отпуск. И въобще може ли да ти нареди да си вземеш отпуск и колко време отпуск ще си вземеш без твоето желание?



Тема Re: За отпуските [re: aни]  
Авторza (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 14:25



мисля, че по закон отпуската за 1 календарна година/20 дни/ трябва да се изчисти/вземе/ до месец юни на следващата година - т.е, ако имаш тези 3 седмици от миналата година, могат да те задължат да си ги вземеш - защото отпуска не се прехвърля през годините....



Тема Re: За отпускитенови [re: aни]  
Автор DeeplnsideYou (и танцувааам...)
Публикувано29.07.05 15:09



ходи питай в клуб Човешки ресурси, че като чета тук как те съветват и свят ми се завива



Тема Re: За отпускитенови [re: DeeplnsideYou]  
Авторza (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 15:24



ее може някоя дума неправилно да съм употребила, ноо в общи линии е така :)) ама явно ти си спец и знаеш че не съм права..... :)



Тема Re: За отпускитенови [re: za]  
Автор DeeplnsideYou (и танцувааам...)
Публикувано29.07.05 16:44



ако бях спец, щях да отговоря на въпроса на ани

това, което знам със сигурност е, че откакто законът е променен (не много скоро е тва!) отпуски СЕ прехвърлят за следваща година, или поне части от тях.

доколкото си спомням по КТ работодателят може да те задължи да ползваш отпуска от миналата година, НО само ако ти не си ползвал поне половината от полагаемата ти се отпуска за въпросната (предна) година. което пък за мен е в противоречие с това, че задължително трябва всяка година да ползваш мин. половината си отпуска, иначе работодателят е в нарушение. което ме обърква и въобще не знам къде е истината. затова аз не мога да дам еднозначно и компетентно мнение.



Тема Re: За отпускитенови [re: DeeplnsideYou]  
Авторza (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 17:28



ох,
извинете, че минах през този клуб :)
Имало в него много професионално изкривени :)

Поздрави на ани, която зададе въпроса, със съжалението, че не можах да помогна



Тема Re: За отпускитенови [re: za]  
Автор DeeplnsideYou (и танцувааам...)
Публикувано29.07.05 17:31



извинена сте, но да не се повтаря



Тема Re: За отпускитенови [re: DeeplnsideYou]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 09:48



Благодаря ви приятели, аз зададох въпроса и в Чов. ресурси наистина там е по-добре, ама нали съм професионално изкривена и не съобразих

хайде, желая ви приятно и хубаво лято



Тема моженови [re: aни]  
Автор Mиa (седмият елен)
Публикувано03.09.05 02:36



И не само в България.

Могат и да те пратят някъде за няколко месеца, или приемаш, или изхвърчаваш.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.