Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 28.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стимулация с Клостилбегит.....нови  
Автор orange71 (непознат)
Публикувано17.08.10 13:39



..без снимка за проходимост на тръбите?От това,което изчетох,не може без снимка или греша?Сега се двоумя какво да правя.Освен това и спермограмата ни е проблемна.Моля за съвети какво да правя.Днес ми е 3-ти ден от цикъла,а трябва да пия 2 пъти по 1 от 5-ти до 9-ти ден.



Тема Re: Стимулация с Клостилбегит.....нови [re: orange71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.08.10 09:32



По принцип се прави снимка на тръбите и спермограма.
Моето дете е заченато след стимулация с клостил от 3 до 7 ден на цикъла по 1 таблетка. Стана от раз, Слава богу! Снимка не ми правиха, спермограма също, но ми правиха посткоитален тест. Тези мерки се взимат предвид, защото това не е безобидно лекарство и е тъпо да се стреля нахалост, ако има проблем някъде другаде!
Сега отново правя опити за забременяване, изкарах четири курса стимулация, от тях докарах два пъти овулация, но не и бебе.

Забелязала съм, че повечето лекари го предписват от 3 до 7 ден. Ако сега започваш първа стимулацшия, мисля, че е по-добре най-ниската доза, и едва ако няма ефект и не правиш доминантни фоликули дозата да расте нагоре. В нета има много инфо, прочети! И успех! Ще стане!



Тема Re: Стимулация с Клостилбегит.....нови [re: dessbess]  
Автор orange71 (непознат)
Публикувано20.08.10 10:19



Благодаря за отговора.За първи път щяхме да правим стимулация,но я пропуснахме.Съпругът ми замина спешно в командировка,така че нямаше смисъл.На следващия цикъл започваме.Нямам идея защо ми изписаха от 5-ти до 9-ти ден,2 пъти по 1,но така реши докторката.Тя си знае.Дано да се получи.Ако не,ще увеличава още дозата.Но ще поискам да ме изпрати да ми направят снимка на тръбите.Стискайте палци.



Тема Re: Стимулация с Клостилбегит.....нови [re: orange71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.08.10 13:15



Аз ти стискам, но мисля, че като за начало 2 по 1 е много.
А като ти изписва от 5 ден, кога те вика на фоликуметрия?

Редактирано от dessbess на 20.08.10 13:16.



Тема Re: Стимулация с Клостилбегит.....нови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.08.10 13:36



Този клуб е доста позамрял, няма и кой да ти пише. Ако искаш прегледай проблемното в бг-мама, там има почти докторки вече...направо се изумявам колко много знаят момичетата.



Тема Re: Стимулация с Клостилбегит.....нови [re: dessbess]  
Автор orange71 (непознат)
Публикувано20.08.10 15:23



Там е работата,че не ме вика.Доста изчетох по темата и според мен не процедира правилно,не само с дозировката,а и с това,че няма да проследи фоликулите.А колкото до клуба,права си,явно рядко някой пише.Благодаря ти все пак,мнението беше полезно за мен.



Тема Re: Стимулация с Клостилбегит.....нови [re: orange71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.08.10 21:29



Ооо, мила недей! Чуваш ли?! Просто съм ей така, честно...


В никакъв случай, отиди при специалист-име в стерилитета! Има голям избор. Можеш да си навредиш. Прочети в нета, няма да те убеждавам. Какъв е смисълът да пиеш и да не те следят?! Дори и да направиш фоликул, фоликули...те може и да не се пукнат, да направиш кисти....Аз при все, че ходя стриктно доста пообърках цикъла с това лекарство. То не е безвредно, пие се по схема, не безброй пъти и т.н. Ако искаш мога да ти дам на ли
чни координати на моя док, ако не пък виж в нета...
Ако трябва ще похарчите малко пари, но нека да е за добро, а не в ущърб на здравето ти!

Редактирано от dessbess на 20.08.10 23:12.



Тема Re: Стимулация с Клостилбегит..... [re: dessbess]  
Автор orange71 (непознат)
Публикувано21.08.10 10:15



Ще съм ти благодарна за координати на лекар,който е загрижен за своите пациенти и не изписва лекарства,все едно са бонбони за кашлица.Записахме се за първичен преглед в клиниката на д-р Владимиров,но е чак за 20.12.Дотогава не ми се иска само да стоим и да чакаме.Още веднъж благодарности.Хубав ден.



Тема Re: Стимулация с Клостилбегит.....нови [re: orange71]  
Автор Nemo^ ()
Публикувано31.08.10 17:57



За всички специалисти се чака доста...
Стимулация с клостилбегит се прави само след проверка на проходимост на тръбите.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.