Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 27.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема проблемна овулация и колко отнема  
Автор Kreiziinlove (oTka4a^ka)
Публикувано18.06.09 14:47



здравейте
вече 7-8 месеца ходя при д-р Коларов - гинеколог ендокринолог - изследвах си хормоните и тн.,. и пия дуфастон 10 дена по 3 на ден; после от 5-9 ден на цикъла клостилбегит...
все още не се наблюдава овулация :(
не знам какво да правя ... да сменя ли лекаря или просто трябва време? Последният път ми предписа за 3 месеца Ясмин - но след първия месец ги спряхме защото имах ужасен постоянен световъртеж..решихме да изчакаме дали ще дойде мензис - но не дойде... и сега пак ще ходя при него .. ще минем сигурно на дуфастон-клостилбегит пак...
Някой да има подобен проблем ? :(



Тема Re: проблемна овулация и колко отнема [re: Kreiziinlove]  
Автор ra4e_pa4e (непознат)
Публикувано19.06.09 18:32



Zdravei,

Sygalqvam 4e ne moga da ti pomogna ...s informaciq ...az imam sy6tiq problem ...ama az ne moga da povqrvam 4e nqmam ......predlogiha mi laparoskopiq ..pri koqto ..6te li da nadup4at qi4nicite ....dano nqkoi ti pi6e s pove4e opit

Kysmet



Тема Re: проблемна овулация и колко отнема [re: Kreiziinlove]  
Автор Bistra15 (слънчева)
Публикувано21.06.09 18:05



здравей,
направи консултация с друг лекар
и мен са ме лекували със същите препарати и ефекта беше почти нулев.
смених лекаря, направиха ми лапароскопия, перфорираха ми яйчниците за да ги стимулират. После имах вече овулация, само дето не можахме да забременеем нормално първия път, защото се оказа че и при мъжа ми има проблем пък и аз имах много полипи та ми правиха и хистероскопия. но това е др тема.
така че моя съвет е смени лекаря или не го сменяй, но си направи една консултация с някой друг.
УСПЕХ!



Тема Re: проблемна овулация и колко отнема [re: Bistra15]  
Автор Kreiziinlove (oTka4a^ka)
Публикувано21.06.09 21:25



tiq skopii razni направо ме стресират! Как се прави тази процедура? Болезнена ли е и какви странични ефекти има.......
Някой има ли предложение за Ендокринолог-гинеколог......... защото те са тези,които се занимават с хормоните..... знам ли и аз :(



Тема Re: uf [re: Kreiziinlove]  
Автор Kreiziinlove (oTka4a^ka)
Публикувано25.06.09 19:39



Uf... sega puk sum na ESTROFEM ot nqkolko dni...
sutrin se chuvstvam poduta .. i mnogo otpadnala..
ili e ot skapanoto dujdovno vreme ili ot hapchetata
ne znam
trqbva da gi piq do 25 tiq den kato ot 16 do 25 da pribavq dufaston...
:(
aman ot hormoni!

Pishete mi eiiiiiiii
ima li nqkoi s podobni zahranki :)))))))



Тема Re: проблемна овулация и колко отнеманови [re: Kreiziinlove]  
Автор ro6ko (минаващ)
Публикувано27.06.09 16:45



А д-р Коларов проверил ли е дали са ти проходими тръбите, да сте правили спермограма на съпругът ти в клиника по стерилитет???
Ако не сте..започнете от това. И да, смени си доктора.
Много информация има в Зачатие - иди прочети малко повече.
Успех!



Тема Re: ПОМОЩ....нови [re: ro6ko]  
Автор Kreiziinlove (oTka4a^ka)
Публикувано29.06.09 15:44



как се проверява за проходимост на тръбите?? :-/
при мен проблемът беше - януари на 2008 г след голям стрес ми спря цикъла.. и така до декември - нямах.. една година.. ходих по какви ли не лекари ,изследвах хормони ( нисък Естроген и LH хормони тогава... ) бях на хомеопатия 4 месеца и не ми дойде... та от ноември до сега ходя всеки месец при Коларов ... не зная до кога.. имах цикъл благодарение на Дуфастона и Клостилбегита предполагам.. май месец реши да ми даде Ясмин за 3 месеца.. след 1вия месец получих световъртеж който не спря 4 дни и спрях ЯСМИНА..изчакахме цикъл и не ми дойде.. та сега съм на ЕСТРОФЕМ и на 16тия ден до 26 тия Дуфастон..
Не знам дали тоя Естрофем е добра идеа но нямам избор.. искам все пак да имам овулация.. и бебе..
От естрофема се чувствам отпаднала,подпухнала и качила 1-2 кг...
Нормални ли са тия неща и ще продължа ли да се помпам





Тема Re: проблемна овулация и колко отнеманови [re: Kreiziinlove]  
Автор kacumoto ()
Публикувано30.06.09 23:23



Момичета, проблемите ви ми са до болка познати, както и подхода на Коларов.
През 2003г. започнах да ходя при него, тъй като цикълът ми беше нередовен. В последствие, след 2-3 месеца, решихме, че искаме бебе. Трябваха ми 2г. и няколко месеца, за да успея и накрая д-р Коларов ми каза, че съм ,,забременяла въпреки неговото лечениер,,???
Той така и не помнеше как ме е лекувал и при всяко посещение разказвах всичко, от първия до последния преглед наново, след което ме преглеждаше за 5 минути и всичко това след няколко часово чакане.
Аз също нямах ову, като причината беше висок пролактин. Направих овулация на 1 и половина таблетки клостилбегит, като за да стигнем до тази доза мина половин година. Не ми следеше никакви други хормони, а е изключително важно. Цветна снимка, за проходимост на тръбите ми направи чак на втората година от лечението, тогава и спермограма

.
Слава богу всичко беше о.к. и следващия месец...забременях. Може и да съм имала някакви малки сраствания, които със снимката да са се оправили, незнам.
Декември 2005г. родих секцио, сина ми сега е на 3 и половина.
В началото на 2009г. решихме, че искаме второ дете, но като се сетех за ходенето по мъкит, а бях убедена, че пък ще се наложи, ми ставаше зле.
Този път пробвахме само 2 месеца без лекарска помощ и на третия отидох при д-р Табакова. Искам да ви кажа, че само след една стимулация (един месец) и сега съм бременна.
Наистина лечението при нея не е никак евтино, но е ефикасно и тя е страхотен специалист. Има лаборатория в клиниката си, пряват изследванията на място и тя ги гледа още същия ден. Следенето на ову при нея няма нищо общо с това при Коларов. Мисля, че и резултати са достатъчно показателни, въпреки че дори не съм се надявала да стане от първия път.



Тема Re: проблемна овулация и колко отнема [re: kacumoto]  
Автор kacumoto ()
Публикувано30.06.09 23:25



Ако имате някакви въпроси с радост ще ви отговоря. Покрай тези лечения съм почти специалист.



Тема Re: проблемна овулация и колко отнема [re: kacumoto]  
Автор Kreiziinlove (oTka4a^ka)
Публикувано01.07.09 09:00



ох.. това е адски много време...
Тази Табакова ендокринолог ли е??
Къде и е кабинета, в кои дни .. може ли тел за контакт и колко струва прегледа при нея?
Мерси




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.