Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 22.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема има ли риск при прием на контрацептиви?нови  
Автор jesuisici1 (непознат )
Публикувано17.12.08 19:24



Здравейте, момичета. Имам въпрос свързан с продължителното приемане на противозачатъчни хапчета. Има ли риск при по-дълго приемане на контрацептивни средства това да повлияе на плодовитостта на жената? Опасно ли е хапчета да се приемат повече от 3 години?

Имам и друг въпрос. Проблемът ендометриоза диагностицира ли се при обикновен гинекологичен преглед или се открива при по-специфични изследвания или пък едва в период на опит за забременяване?

Благодаря ви и успех на всички!



Тема Re: има ли риск при прием на контрацептиви? [re: jesuisici1]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано17.12.08 19:50



Трябва да се почива, за да се даде възможност на яйниците да се активират.
Рядко ендометироза се открива при обикновен гинекологичен преглед, ако кситите са големи и характерни.




Тема Re: има ли риск при прием на контрацептиви?нови [re: jesuisici1]  
Автор snakeling ()
Публикувано13.01.09 18:04



Има съществен риск от рак, инсулт и други усложнения при взимане на синтетични полови хормони. Особено пък за таолкова дулгъ период като 3 години! Не знам как вече всички не знаят това. През 2006 поради тази причина баха намелени със 120 000 предписанията за контрацепция само в САЩи се отчете спадане на рака на гърсата с 6%!!!! Ако си давате сметка какво е намаляване на рак на гърдата с 6% ще разбррете какви са рисковете.

Синтетичните полови хормони са клас А карциногени-т.е са сред веществата с най-силно раккобразуващо десйвтие за хората.

Има хиляда метода за контрецепция и е напълно ненужно да се пият хормони, при които рисковете са толкова големи.



Тема Re: има ли риск при прием на контрацептиви?нови [re: snakeling]  
Автор steffy (познат)
Публикувано20.03.09 12:53



Напълно съм съгласна с теб, за съжаление обаче у нас все повече се наблюдава системното взимане на противозачатъчни от млади момичета и нераждали все още жени, явно и не случайно значително е нарастнал броят на заболелите от рак на гърдата. Въобще в нашата страна здравната култура е нулева, повечето здравни проблеми си ги причиняваме сами или с помощта на нашите не особено компетентни лекари, които основно гледат как да ни вземат парите, друго не ги интересува.





Тема Re: има ли риск при прием на контрацептиви?нови [re: jesuisici1]  
Автор -Randi- (член)
Публикувано23.03.09 19:48



В Германия не се препоръчва прекъсване на приема- знам, че в Бг е друга практиката. Рак на гърдата в Бг има и без масово пиене на противозачатъчни- не плашете излишно момичето.

Ендометриоза може да се предположи без лапароскопия, когато има наличие на тип ендометриозна киста(пълна с кръв). Без такава няма как да се види ендометриозния полип- тогава се разчита изцяло на лапароскопията.



Тема Re: има ли риск при прием на контрацептиви?нови [re: jesuisici1]  
Автор reni96 (непознат )
Публикувано30.09.19 15:17



При приемана на лекарства продължително време винаги има риск.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.