Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 17.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема Моля за съвет!нови  
Автор sunny198O (непознат)
Публикувано25.08.08 09:18



Здравейте всички!
Накратко ще предам моята история и ви моля да ме посъветвате как да постъпя!
Аз съм на 28 г. и съм омъжена от 1 г.С моя съпруг решихме да си имаме бебенце и започнахме да праним опити от м.Май тази година.Вече 3 са безуспешните ни опити.Аз не съм и подозирала,че няма да стане от първия път.Пазехме се уж да дойде най-подходящия момент,но уви!
Много тежко изживях тези три неуспешни опити за забременяване.Знам,че някои жени с години не могат да заченат ,но при мен защо не става, просто не мога да си отговоря.
Трябва да спомена ,че мъжът ми има две деца от първия си брак,съпругата му е починала!Така,че ако има някакъв проблем,той е в мен,а не в него.
Чудя се какъв може да е той?
Моля ,дайте ми съвет!
Пребързвам ли като си мисля,че може да има някакъв проблем и трябва ли да се посъветвам с лекар?Притеснвам се,че там ще ми се присмеят и ще ми кажат,че много бързам!Не знам!Аз вече съм във възраст, която мисля,че е доста зряла като за първо дете и не искам да губя никакво време.Ами ако имам някакав проблем,нали трябва да го отстраня навреме?
Ох,толкова съм объркана!При мен всичко в живота става някак си трудно.Поех грижата за две деца,за които съм като истинска майка ,а защо Бог не ми дава шанса да държа в прегръдките си родно рожба.Толкова го искам!
Благодарна ще съм на всички,които ми дадът съвет!



Тема Re: Моля за съвет!нови [re: sunny198O]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано25.08.08 17:55



Това, че той има деца от предишен брак не е гаранция за успех. Спермогенезата търпи промяна, понякога дори за месеци се променя драстично.
Три месеца не са нищо. Изчакай да минат поне шест месеца и тогава ще търсиш помощ.
Цикълът редовен ли ти е?




Тема Re: Моля за съвет!нови [re: Lali]  
Автор sunny198O (непознат)
Публикувано25.08.08 22:14



Здравей Lali,
що се отнася до цикъла ми - да, редовен е, през 32 дни. А рано ли е за спермограма?
Благодаря за отзива!



Тема Re: Моля за съвет! [re: sunny198O]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано26.08.08 14:01



Щом ти е толкова нервно, няма нищо лошо да отидеш на лекар. Най-вероятно ще ти вземат секрет за цитонамазка и микробиология, можеш а поискаш да ти изследват и хламидии. Ще те видят на ултразвук. Ако отидеш около 15-16 дни преди датата на цикъла, ще може да се види дали имаш доминантен фоликул (т.е. дали е вероятно да имаш овулация този месец). Последното не е гаранция, т.е. теоретично е възможно да имаш по-ранна овулация, но това е в общия случай.
Няма лошо и да си направи спермограма мъжът ти.
Но наистина - три месеца не е нищо, а на 28 години далеч не си престаряла, че да се притесняваш, че нямаш време. Не се притеснявай толкова. Аз бих отишла на лекар, щом това те притеснява, но се опитай доколкото ти е възможно да не се фокусираш прекалено върху това. Стискам палци за бързо забременяване





Тема Re: Моля за съвет!нови [re: sunny198O]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано27.08.08 20:36



Съни, рано е още за лекари и изследвания.


Изчакай шест месеца активни опити, дано не се наложи да чакаш толкова.
Непременно пиши. Обичайте се и се наслаждавайте на всеки миг заедно, не мисли за бебето, радвай се на любовта, правете любов.




Тема Re: Моля за съвет!нови [re: sunny198O]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано27.08.08 20:48



Все едно четя мои пост от преди една година някьде...


Ние с моя сьпруг решихме да започнем да пробваме за бебче миналият Юни месец, аз разбрах, че сьм бременна едва на 14ти Февруари тази година, това са даже над 6 месеца опити, и аз изпадах в какви ли не сьстояния и ужаси, че нещо ми има, или че нещо ни има, но ето резултата е на лице в линийката ми...

Успокой се и се отдай на спорта, пьк то ще си дойде!

Аз така, какво ли не пробвах, вдигане на крака, правене на какво ли не, мьж ми ме мислише за луда по едно време и накрая просто вдигнах рьце и си казах, че ако е писано да стане ще стане и то си стана без никакви усилия. Изчакай и се наслаждавай...

Стискам ти палци и ти скоро да сложиш линийка



Тема Re: Моля за съвет!нови [re: bggal]  
Автор sunny198O (непознат)
Публикувано28.08.08 08:28



Благодаря на всички,които ми писаха!
Силно се надявам този месец бебенцето да е станало!
И мъжът ми ми казваше,че е рано да се притеснявам,да се успокоя и когато това стане ще забременея,но аз исках да питам и жени минали през това.
Сега съм по-спокойна!Ще изчакам до края на годината и ако не забременея дотогава,ще потърся лекарска помощ!
Стискайте палци!
И аз стискам за вас!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.