Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 23.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мъжки фактор - добър лекар???  
Автор believerrr (непознат )
Публикувано25.08.08 12:02



Нужен ми е добър лекар, който да ми назначи правилните изследвания и да направи предположения, да оцени ситуацията и да даде препоръки за излизане от нея, а не да ни насочва към донор, както ми се случва напоследък

. С Азооспермия съм и искам да знам има ли вероятност някога това положение да се промени към по-добро. Вместо конкретни мерки за преодоляването му и идеи за причините, получавам наставления да се откажа. Нужен ми е лекар, разбиращ в дълбочина процесите. Моля, посочете ми такъв, ако сте доволни от него. Благодаря!



Тема Re: Мъжки фактор - добър лекар???нови [re: believerrr]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано25.08.08 17:56



До-р Кацаров е добър лекар-андролог:

, късмет и пиши.




Тема Re: Мъжки фактор - добър лекар???нови [re: Lali]  
Автор believerrr (непознат )
Публикувано27.08.08 16:30



Да, бях при него, но заради завишен ФСХ, май намекна безнадежност на случая...
ФСХ ми е 56 IU/l при граница 1-12 за мъже;
ЛХ е 15 IU/l при граница 1-12 за мъже;
Тестостерон 3,50 ug/l при граница 2-8,5 за мъже;
Ясно ми е, че положението не е розово, затова ми трябва някой, който да даде предложение какво да направя за намаляване нивата на многократно завишените хормони.... За този ФСХ какъв е лостът, който е в състояние да го понижи?



Тема Re: Мъжки фактор - добър лекар???нови [re: believerrr]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано27.08.08 18:09



Здравей,
Правил ли си други освен хормонални изследвания? Назначена ли ти е биопсия на тестисите и ако да - какви са заключенията от нея? Установена ли е причината за азооспермията, а също дали се дължи изцяло на хормонален проблем. Правили ли сте спермограма и консултация в специализирана клиника по стерилитет, а също и със ендокринолог? Много е важно да се установи дали все пак има производство на сперматозоиди. Дори и минимално производство е достатъчно за съвременните асистирани репродуктивни методи да се достигне до оплождане и така желана бременност.


Във форума на Зачатие ( ) има подфорум специализиран за мъжки стерилитет, както и постоянно активна тема в него за азооспермията, където доста хора със сходни проблеми могат да вземат отношение по въпроса ти, както и специалист по мъжки стерилитет.
Ние имахме същия проблем, Кацаров ни направи оперативната диагностика, взе тъкан от тестиса за хистологичен анализ, установи се , че има сперматогенеза (частично запазена) до сперматиди (незрели сперматозоиди), след хормонална (назначена от него) тримесечна терапия, но в края на нея нямаше все още резултат, последвана от антиоксидантна терапия - билки, витамини, антиоксиданти, спиране на алкохола и цигарите се появиха сперматозоиди в малка концентрация и подвижност ( около 1-2 млн на мл, с 10-20% подвижност), но достатъчни за ИКСИ. Третият опит при нас се оказа успешен и имаме близнаци на 2 г. Познавам доста други момичета, които успешно са преодолели тежък мъжки фактор.
Ти си интелигентен човек и съм сигурна, че ще намерите начин да намерите решение на проблема, важно е първо да се изясни точно какъв е той! Обсъдете това с Кацаров.
От сърце ти пожелавам успех, ако имаш въпроси насреща съм.

Клиники по стерилитет в София:
www.ivf.bg д-р Владимиров, д-р Тачева
www.ivf-bg.com - клиниката на доц. Щерев
www.invitro-bg.com - клиниката на д-р Стаменов
За Варна - Университетски ин витро център в АГБ Варна - д-р Кателия Александров



Редактирано от Cygnus на 27.08.08 18:24.



Тема Re: Мъжки фактор - добър лекар???нови [re: believerrr]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано27.08.08 20:55



Вelieverrr, съжалявам

. Трябва да се изключи първо огранична причина. Както и трябва да се провери дали има сремогенеза. Моят съвет е да се довериш на д-р Кацаров, той е добър специалист. Успех и пиши непременно.




Тема Re: Мъжки фактор - добър лекар???нови [re: Cygnus]  
Автор believerrr (непознат )
Публикувано28.08.08 11:27



Благода ря Ви, Lali и Cygnus! Вие ми разяснихте за два дни повече неща, отколкото лекарите по които препускам от месеци... Прочетох много и в "Усмихни се" и в "Зачатие".
Спермограмите съм правил в „Щерев” и съм ходил при д-р Бъчваров и в „Малинов” и съм ходил при д-р Кацаров. Азооспермия е диагнозата. Не съм се подлагал на биопсия на тестисите и го знам като вариант, но много ми се ще да направя нещо за понижаване на тези хормони, казаха ми, че при високо ФСХ хич да не се надявам, че има нещо живо... Не пуша и мнооого рядко пия по малко и бих направил всичко за да сбъднем мечтата.
Моля Ви, препоръчайте ми добър лекар ендокринолог, който има опит с мъжки стерилитет и ще ми назначи правилните изследвания, за да даде правдоподобно заключение какво става. Много благодаря отново!



Тема Re: Мъжки фактор - добър лекар???нови [re: believerrr]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано28.08.08 12:45



доц Филип Куманов - ендокринолог, андролог
вероятно ще направи нови изследвания и ще прецени лечение

Преди това е добре да се направи
1. Цитогенетично изследване за кариотип
2. Изследване за микроделеции на Y хромозомата
3. Изследване на мутация на гена за цистозна фиброза
4. Биопсията така или иначе си стои на дневен ред, защото при много мъже с висок ФСХ са откривани сперматозоиди при биопсия
5. Изследване на инхибин B с останалите хормони

Успех!


Редактирано от Cygnus на 28.08.08 13:11.



Тема Re: Мъжки фактор - добър лекар???нови [re: Cygnus]  
Автор believerrr (непознат )
Публикувано28.08.08 15:53



Cygnus, нямаш представа колко съм ти благодарен... Сега ще потърся координати и още следващата седмица ще си запиша час.
Късмет на всички!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.