Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 23.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Щитовидна жлеза-моля за съвет!  
Автор naskomimi ()
Публикувано28.05.08 12:57



Здравейте момичета!
Нуждая се от помощ и може би успокоение...
ОТ 6 месеца съм с диагноза хипертиреоидизъм( ох, май я пообърках думата )
Ендокринологът ми изследва ТСХ - 1,69 при реф. 0,27-4,20. Това май е идеално.
Но когато ми пусна пкк нисък общ холестерол и някакви други нива и затова той ме накара да си изследвам ТЗ, ТАТ и МАТ.
Резултатът - Т3- 8,07 при реф. ст-сти 1,82-4,62
и МАТ 128,40 при 0-34
Прави ми и ехография на щитовидната жлеза - нямам възли, но само микрокисти и някакви хипоехогенни зони.
От тогава пия тирозол 5мг, различни витамини - неуробекс, сега селеногин.
Той постоянно ме следеше - особено пкк, за да види как лекарството ми влияе.
И ми забрани бебеправене през тези 6 месеца
Бях се побълкала от рев и отчаяние, но после свикнах и взех да се надявам, че може да се оправят нещата по-бързо и след 2-3 месеца нещата да са по-добри..
Месец след месец го питах дали няма да ми пусне пак Т3 и МАТ, та да видим как и колко падат.
Но той все викаше, че нямало смисъл и ми пускаше другите хормони..
Най-сетне ми каза да пусна пак тези.
Той ми пусна ТСХ, а аз да си платя Т3, питах го за МАТ - той ми каза, че още дълго време МАТ ще ми е така и нямало смисъл, че нямало да има промяна.
Вчера ходих до лабораторията и си пуснах ТСХ, Т3 и МАТ - на своя глава последното, но исках да видя как пада.
Днес си взех резултата Т3 от 8,07 сега е 4,30.
МАТ от 128,40 сега е 5 при реф 0-34
А най-лошото е, че ТСХ, който ми беше идеален сега е 3,20
Лабораторните реф стойности са от 0,27-4,20, но аз знам, че вече новите изисквания са до 3 и особено за бременност трябва да е до 2..
Незнам какво става...
Чела съм малко и на листовката и на лекарството ми пише, че ако се предозира от хипер може да стане хипо, а при хипо ТСХ се покачва (поправете ме ако греша)
Много се притесних сега и се ядосах на лекаря.
Значи е трябвало по-рано да направим изследването и да ми спре лекарствата...
А сега какво - ще пия нови лекарства заради ТСХ и незнам - пак ли няма да бебеправим..
Омръзна ми вече това чакане - 6 месеца - така се надявах вече нещата да са добре....
Милички, понеже съм нямала проблем с ТСХ и не съм много наясно - ще прочета пак, но искам да ви питам - с тези стойности сега може ли да опитваме и междувременно да пия лекарства както някои от вас.-
То аз ще го питам доки, но докато се видя с него ще се побъркам от притеснение...
Благодаря за изслушването.
Прегръщам ви силно и ви благодаря предварително за отговорите!
Хубав ден от мен!




Тема Re: Щитовидна жлеза-моля за съвет!нови [re: naskomimi]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано29.05.08 13:48



Здравей!
Не съм била с хипертироизидъм, аз съм с хипо.
Знам обаче, че докато се приемат лекарствата за хипер, не бива да се забременява. Обратното, лекарствата за хипо можеш да си ги пиеш и бременна, и докато кърмиш, и практически по всяко време.
Според мен обаче е изключително важно и хубаво, че МАТ са ти паднали толкова. Това са крайно подли антитела и могат да причинят неприятности при бременност, ако са завишени.
Ако докторът каже, че вече тирозолът се е изнесъл от организма ти и няма опасност в тази насока, можете спокойно да бебеправите.
Кога точно е трябвало да ти спре лекарствата и да ти пусне изследванията - не можем да знаем. Като гледам Т3 тъкмо е влязъл в норма, не е ясно дали седмица по-рано не е бил още граничен. Затова няма никакъв смисъл да се навиваш или ядосваш в тази насока.
Много често се получава ефектът от хипер в хипо... изобщо като се разбърника положението в която и да било посока там, си се считай за абонирана за профилактични прегледи и изследвания до гроб. В което няма лошо, добре е човек да знае какво става с и в него. Защото колко народ ходи по улиците със същите проблеми, а и представа си няма! Само се чуди защо се уморява, има сърцебиене, дебелее и прочие.
Чудесно е, че сте решили проблема с хипертироидизма и антителата. Сега имате реални шансове за бебе! Успех и стискам палци!



Тема Re: Щитовидна жлеза-моля за съвет!нови [re: Kitten]  
Автор naskomimi ()
Публикувано29.05.08 21:55



Здравей, миличка!
Благодаря за интереса ти към проблема ми и най-вече за отзивчивостта и одкрепата!
Ходих на консултация при доктора и той каза, че резултатите са добри.
Само не му харесвало, че ТЗ си е все още близо до горна граница, но хубавото е, че вече е в норма.
За ТСХ каза че е добре... как ще е добре 3.20 - аз знам, че трябва да е до 2 щом се желае бременност. :(
Изписа ми л-тироксин по половин сутрин на глаз.дно и не ми намали тирозола - аз го пия по едно на ден.
Каза ,че още малко ще го пия, но нали той покачва нивата на ТСХ или се бъркам, но май е така...
Затова се притеснявам да не ми се покачи още...
Пък и нали л-тироксин е за понижена функция, а тирозола го пия за повишена и могат ли да се съвместяват двата вида лекарства
Ей, това ме притеснява, че продължаваме с тирозола и незнам как се съвместяват двете лекарства и много ме е страх да не се повиши още ТСХ....
Каза, че ще пия още малко тирозола, но в момента, в който разбера, че съм бременна да го спра.
Незнам - страх ме е и от това, което казваш, че от хипер може да стане хипо - виж МАТ вече клони към нулата..
Незнам, много ми е притеснено.....
Притеснява ме, че доктора казва, че ТСХ е добре като стойност, а то не е така наистина и ако още се повишава от тирозола.....
Нали вече ТЗ ми е в норма - защо не ми го спря....
Незнам какво вече да мисля, много се притесних...
Още веднъж ти благодаря за твоя отговор!
Ще се радвам ако и сега ми помогнеш...
Прегръщам те и ти желая хубава вечер, спокойна нощ и сладки сънища!



Тема Re: Щитовидна жлеза-моля за съвет!нови [re: naskomimi]  
Автор Anica (непознат )
Публикувано22.06.08 16:41



Здравейте,
Прочетох за вашия проблем. Дистрибутор съм на хранителни добавки, които имат голям ефект. Моят съвет е не се тровете с химия. Хим.лекарства помагат на едно, а вредят на много други неща. Нашите нормализират всичко по тялото. Помогнали сме на много семейства да си имат бебета. Желая ви късмет.
За повече информация zdrave_1@mail.bg или 0895897498[smeq se




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.