Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 18.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема Sindrom na Ashermanнови  
Автор ina__ ()
Публикувано03.02.03 17:49



Towa e rezultata ot laparoskopiata mi.
Srastwania na stenite wytre w matkata i malki kolichestwa scar tissue.
Operatiwno sratswaniata mi sa premahnati, no sega preminawam na estrogen (udarna doza) + progesteron, za da ne se poluchat nowi srastwania, dokato trae ozdrawitelnia proces. Chetoh che pomagalo oshte postawianeto za nikolko dni na balon wytre w matkata, koito da predpazwa ot powtorno starstwane stenite na matkata dokato zazdraweiat . Neznam dali na men sa mi slojili takyw ...utre shte goworia za towa s ginekologkata mi.
Ako ima niakoe momiche sys syshtata diagnoza shte se radwam da se obadi, za da obmenim opit.



Тема Re: Не се бойнови [re: ina__]  
АвторKarina (Нерегистриран)
Публикувано03.02.03 19:42



Здравей , Ина!! Браво на смелостта че си изтърпяла всичко това. Нищо не знам за това заболяване , но просто искам да ти кажа че не си сама и че няма фатални неща!!!!
Успех и кураж!
Целувки



Тема Re: Sindrom na Ashermanнови [re: ina__]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано03.02.03 20:13



Ina няма сташно, всичко ще се оправи. Аз също четох доста за "сраствания" и за "Asherman's syndrome". Спомням си че пораднах на това лечение с хормони, което ще ти првят на тебе. Освен това обче си спомням, че четох нещо и за лечение с кортикостероиди и антибиотици.
Понеже за себе си много търсих в интернет за предотвратяване на следоперативни сраствания (нали мен ще ме оперират за вътрешни сраствания), открих доста неща. Използуват някаква "бариера" - специална материя която се слага между органите след операция и предпазва от слепване, която след време се резорбира.
Колко време ти казаха да се въсдържате от секс?

Който търси, ще намери!


Тема Re: Не се бойнови [re: Karina]  
Автор ina__ ()
Публикувано03.02.03 20:33



Blagodaria ti mnogo Karina!!
Edwa 3-i den sled operaciata mi e i w momenta sym na rabota i chuwstwam che bezkraino me iznerwia stoeneto 8 chasa na stol :( ...Wse mi e neudobno na korema wypreki che sym s shiroki pantaloni..
I az se nadiawam che fatalnoto e otstraneno! Pomnia kak w prosynica doktorkata mi kaza : "S towa koeto imashe nikoga ne mojeshe da zabremeneesh, no sega premahnah srastwaniata i wsichko shte e ok!"....

Pozdrawi i uspeh i na teb Karina!



Тема Re: Sindrom na Ashermanнови [re: ina__]  
Автор Toby (Sunny)
Публикувано03.02.03 20:57



Zdrawej Ina, i az nishto neznam za tazi bolest, no iskam da ti kaja che taka se radwam che se reshi na tazi laparoskopiq. Sega shte stiskam palci, i shte se molq ot cqloto si syrce wsichko da se oprawish i oshte mai- nai kysno jni da se pohwalish, s hubawi nowini.

Kysmet!



Тема Re: Sindrom na Ashermanнови [re: Toby]  
Автор ina__ ()
Публикувано03.02.03 23:53



Blagodaria ti mnogo Toby!
A na tebe pak jelaia bezproblemna bremennost!

Pozdrawi!



Тема Re: Sindrom na Asherman [re: Pyжa]  
Автор ive75 (ivka)
Публикувано01.05.08 15:54



ydrawei ina,pro4etox twojta istorij i bjx kato potarpew6a sa6to potresena.
kak si sega,ima li promjna w sastojnieto,oprawili se? pi6i mi moljte



Тема Re: Sindrom na Ashermanнови [re: ive75]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано03.05.08 09:34



Иве, пиши на кирилица. Използвай КРЕДОР. Тази тема е от 2003-та година и авторката отдавна не влиза тук.




Тема Re: Sindrom na Ashermanнови [re: Lali]  
Автор _nina_ (непознат )
Публикувано19.06.08 04:38



Здравейте момичета!
Пак съм тук ina__ , само че с друго име _nina_ защото не можах да си спомня предишното ми име и парола!
Влизам и адски странно ми стана като видях темата си на втора страница.Тема която съм писала преди толкова години!!
Това което ме накара да вляза пак във форума след толкова много време беше факта че започнах наново опити..
Поздрави!





Тема Re: Sindrom na Ashermanнови [re: ive75]  
Автор _nina_ (непознат )
Публикувано19.06.08 04:44



Ive75,

И ти ли си имала същотото състояние??
Незнам какво става след толкова години от оперативната ми лапароскопия за Ашерман синдром. Ще имам всички резултати до другата седмица и мога подробно да ти кажа! В последните 2 седмици преминах през хистеросалпинограма, ендометриална биопсия (кошмарна болка), всички хормони изследвах, сонография и днес хистероскопия и сега едва лежа привита от дискомфорт в леглото...ужасно боля..както винаги...
Пиши ми твоята история каква е?
Очаквам отговора ти с нетърпение!
Поздрави!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.