Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 23.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема планирана бременостнови  
Автор rygge (vse sushtata) ()
Публикувано17.04.08 19:09



Здравейте,

не съм сигурна, че темата е много за тук, но може би някой би споделил.

Когато решихте да имате деца, как точно пристъпихте към действие? Вие ли казвате/ казвахте на мъжа си, че моментът е подходящ? Той ли се интересуваше?? Избирахте/Определяхте "специалния" ден или пробвахте да кажем 4-5 дни подред? И примерно, ако казвахте че от днес е подходящия момент, кой пристъпваше към действие ден след ден?

Много въпроси се получиха, но просто не знам, как да се държа.

Уж решихме да правим бебе, но без да го превръщаме в състезание (ако стане). Е месеци наред не става...Сега пък решихме, да сме по-целеустремени, но се чувствам ужасно глупаво...Какво да кажа на мъжа си? често сме уморени вечер и просто заспиваме. По законите на Мърфи, точно в най-неподходящите моменти...Странно ми е да го събудя защото трябва точно в този момент, същевременно ми е кофти, ако той "проспива", когато знае че е подходящия момент. Да не говорим, че по принцип, от притеснение ли, от какво..., тотално съм загубила желание за секс. Всичко изглежда толкова нагласено...



I'll think about it tomorrow!

Редактирано от rygge (vse sushtata) на 17.04.08 19:13.



Тема Re: планирана бременостнови [re: rygge (vse sushtata)]  
Автор dimashki (новак)
Публикувано17.04.08 22:58



Наистина може би въпросите не са за тук,но нищо не пречи да споделяме мнение.Аз лично си мисля,че би могъл да се появи проблем на психологическа основа ако се вманиачиш,че точно сега е момента.Поне така са ми казвали лекари,при които съм ходила.Хубаво е човек да планира нещо толкова важно,но не в срокове "от днес за утре".Успокой топката,изживявай прекрасни мигове със съпруга си,не мисли постоянно за това и нещата ще се наредят.Сексът по график ще охлади страстите,меко казано.Поне при нас беше така.Това е моето мнение.Пожелавам ти безпроблемно,скорошно забременяване.А по отношение на всичките ти въпроси ще ти кажа,че момичетата тук минават през доста трудности,които не се свеждат просто до пропускане на момента,така че едва ли ще ти помогнем.Поне за себе си мога да кажа,че почти не си спомням за първия ни разговор на тази тема.Минахме през толкова неща докато успеем,че това наистина избледня като спомен.

Редактирано от dimashki на 17.04.08 23:03.



Тема Re: планирана бременост [re: rygge (vse sushtata)]  
Автор kиkи-pиkи ()
Публикувано18.04.08 09:47



Здравей, мисля, че много хубаво са ти отговорили. Какво да добавя, за да те окуража - освен да не губиш вяра, че нещата ще се получат. Не се паникьосвай, понякога хубавите неща стават бавно. Понякога не от раз, не и от втори път. При мен стана от третия ... /имам две неуспешни бременности преди това с кюртажи/.
Изобщо прави това, което смяташ за редно, пък да става каквото ще!


Усмихни се!



Тема Re: планирана бременостнови [re: rygge (vse sushtata)]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано18.04.08 10:14



Всеки рано или късно минава през тъгата и и протеста, че спонтанността на секса изчезва. Когато обаче нещата се проточат във времето, това чувство изчезва и красотата на секса се възвръща. Тогава идва меланхолията от невъзможността на забременяване.




Тема Re: планирана бременостнови [re: Lali]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано18.04.08 15:32



Лали, страхотно си го казала ....


На въпроса, наистина е кофти когато вече не е само спонтанно, а с цел - дългоочакваното бебе, по график, независимо от това колко си изморен и дали имаш желание... Моята хубавица я чакахме 7 години и минахме и през този период.
Мога единствено да ти препоръчам да не му казваш - айде сега точно е момента, защото може и на психична основа да се притесни, а просто като видиш, че си в овулация да се опитваш да го съблазниш...
Само да споделя, че почнахме опитите за второ бебче, но без да си даваме зор, то и време не винаги има, пък да видим какво ще стане до няколко месеца. Стискайте палци.




Тема Re: планирана бременостнови [re: mimy]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано18.04.08 15:36



Явно всеки изживява ситуацията различно. Ние 10 год. се борим и не се налага някой да поканва другия, просто и двамата знаем когато е момента. Абе понякога не е много комфортно, но в името на успеха правим всичко.

[url=http://women.evenhealth.com][img]http://women.evenhealth.com/image/c/bg753423.jpg[/img][/url]


Тема Re: планирана бременостнови [re: rygge (vse sushtata)]  
Автор rygge (vse sushtata) ()
Публикувано09.05.08 18:35



Момичета,

Много благодаря, че ми отделихте време и съжалявам, че се покрих, просто не стигна времето за нета...



Всъщност май аз съм тази, която се притесни от един момент повече у дома...Много шум за нищо, ама нали все трябва за нещо да се тормозя Добре, че половинката не се предава...

I'll think about it tomorrow!

Тема Re: планирана бременостнови [re: rygge (vse sushtata)]  
Автор Фeя6911 (непознат )
Публикувано11.05.08 21:15



Като ви чета и ви завиждам донякъде.....
Имам вече две деца ....
Сега има друг човек в живота ми/не е бащата на децата ми / .т.е не знам дали е още в живота ми....


от една година сме заедно..от 5 месеца с малки прекусвания правим опити за бебе , но поради стреса на които съм подложена от негова страна и майка му, която е против нашата връзка бременност не се получава.
Спермограмите показват че проблема е в него, но той казва щом няма бременност значи е безсмислена нашата връзка.....:(
Обичам го и при всяко "идване " не менструацията се поболявам....
Така ми иска да го зарадвам.......
Майка му непрекъснато го "подковава" че бебе става от първия път опити.... Наистина че и моите деца така са родени с първите опити, но на нашата възраст и с медицинските му проблеми ...а и аз непрекъснато под стрес :"дали няма да си тръгне отново защото не съм бременна или че мама му е направила проблем заради наличието на децата ми..."
Даите съвет.....кураж....вече не знам какво ми е нужно за да се получи и във връзката и в бебеправенето.....



Тема Re: планирана бременостнови [re: Фeя6911]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано12.05.08 08:39



Щом спермограмите показват проблем при него, обрънете се към клиника по стерилитет.




Тема Re: планирана бременостнови [re: Фeя6911]  
Автор kиkи-pиkи ()
Публикувано12.05.08 09:40



Много е тъжно, ако връзката ви се крепи само и единствено на мисълта за бебе. "той казва щом няма бременност значи е безсмислена нашата връзка" - ако тока стояха нещата в моя брак, сериозно бих преосмислила нашите взаимоотношения. Едва ли не: ще те обичам, ако има бебе, останалото е безсмислено. А когато се появи все пак бебето /дай Боже!/, а връзката не е подплътена от истински любовни чувства между родителите, не съм сигурна дали такъв брак би издържал изпитанията на времето.

Извинявам се, ако съм прозвучала твърде песимистично. Изказвам само мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.