Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:31 23.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЗДРАВЕЙТЕнови  
Автор cveteO9 (непознат )
Публикувано15.04.08 01:39



Здравейте момичета.За първи път събрах смелост да пиша тук. От три години
ни е ясно, че имаме проблеми със зачеването. На мен не ми достигаше смелост да отида на лекар, за да не чуя най-лошото, че ще си останем само двамата.Преди 2 седмици по спешност бах приета в болница с кръвоизлив. Направиха ми хистологични исзледвания и се оказа, че имам атипична хиперплазия на ендометриума.През следващите 3 месеца ще пия дуфастон.Лекарката е 99% сигурна,че ще се оправя и ще работим за бебе. На 34 г.съм. Спермограмата на моето слънчице е чудесна.
Дано не съм Ви досадила.



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: cveteO9]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано15.04.08 08:57



Здравей, Цвете. Къде е правена спермограмата? Тест за проходимост на тръбите имаш ли? Овулация имаш ли?




Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: Lali]  
Автор cveteO9 (непознат )
Публикувано16.04.08 00:51



Спермогр. я правихме в АГ болница " Ева" в Сливен. На мен все още никакви изследвания не са ми правили. Може би чакат резултата от дуфастона, защото ако не подейства ще трябва да ме оперират и тогава всичко друго е безпредметно.



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: cveteO9]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано16.04.08 09:47



Защо не се вдигнеш на една консултация до София?




Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: cveteO9]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано16.04.08 20:23



Може ли да споделите дали се заплаща спермограмата? Ако да, каква е цената? Трябва ли да има специална причина за да бъде направена?



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: anysto]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано16.04.08 20:51



Обикновената е около 20-25 лв, разширена с морфология по Крюгелр около 50-60 лв. Ако не настъпва бременност при редовен цикъл и редовни контакти около средата на цикъла шест месеца се прави най-напред спермограма.




Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: Lali]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано16.04.08 21:41



Благодаря Lali за бързия отговор!
При мен проблема е различен. Съпругът ми беше подложен на дълга и силна химиотерапия, един от възможните страничните ефекти на която е стерилитет, и сега се притеснява дали ще можем да имаме деца. Затова питам, ако прецени че ще се успокои като направи изследването, просто ще го направим. Но ако резултата е лош незнам как ще го приеме ... Иначе аз не съм обезпокоена, няма гаранции че ако при него всичко е наред така ще бъде и при мен. Важното за мен е че той е добре! Искам да се чувства добре и да не живее само с мисълта че може и да се е объркало нещо, защото ние ще трябва да чакаме една година преди да започнем опити за бебче.



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ [re: anysto]  
Автор cveteO9 (непознат )
Публикувано17.04.08 00:29



anysto дано да ти е жив и здрав и да е до теб до старини. Зная какво е да мислиш, че може да го загубиш...Не го пожелавам на никого.
В Сливен спермогр. струваше 15 лв. и резултат излезе след 1 час.

След празниците най-вероятно ще ходя в София на преглед, чудя се къде?



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: anysto]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано17.04.08 08:13



Анисто, познавам момичета, забременели след операции на тестиси и химиотерапии на партньорите им. Ако проблемът е бил на друг орган, едва ли ще попречи на забраменяването ти. Важното е да се обичате. Като ви разрешат опити изчакайте шест месеца и тогава ще мислиш, но по-всяка вероятност, ако нямате други проблеми ще стане. Успех и здраве. Пиши.




Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: cveteO9]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано17.04.08 08:14



Цвете, за хиперплазията ли питаш или за стерилитет, за да знам къде да те насоча?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.