Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 20.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дилеманови  
Автор Eвreния. (непознат )
Публикувано11.04.08 11:14



Здравейте,
На 30 години съм и не мога да имам деца. Причината е в прекъснати маточни тръби вследствие на прекарана операция при извънматочна бременност.
Искам да използвам метода инвитро. Проблемът ми досега беше в това че не желаех донорът на спермата да е човек, когото не познавам лично и за когото не зная нищо.
Сега вече мисля че мога да пристъпя към действие тъй кто открих подходящ човек. С него сме стари познати от студентските години. Ако при тестовете се установи че е подходящ за дарител на сперма за моето оплождане съществува ли проблем това, че той в момента е женен и има 3 деца (нормално родени).
Неморално ли е това, тъй като се притесняваме да споделим това със съпругата му. Трябва ли да се иска разрешение от нея, тъй като мислим, че тя ще е против. Това етично ли е (оплождането със сперма от съпруга й без нейно знание) или несъгласието и би било признак на закостенялост и тесногръдие тъй като в България на много заклеймявани доскоро неща сега се гледа като на нормални.
Много ми се иска да ми дадете отговор на тази морална дилема, която ме измъчва.
Това може ли да има последствия и от правен характер защото ако един ден той припознае детето (или децата) при което те автоматично стават негови законни наследници, няма ли това доведе до търсене от съпругата му на отговорност за нанесени морални или материални щети.

Моля да ми отговорите, всеки изминал ден за мен е важен.



Тема Re: Дилеманови [re: Eвreния.]  
Автор via ()
Публикувано11.04.08 15:26



А защо толкова държиш донор да бъде някой, когото познаваш? За мен на първо място би било желанието да стана майка.
Относно моралното - ако имаш избор кой да бъде донор - не е редно твоят познат изобщо да става такъв. Опитай се да се поставиш изцяло на мястото на съпругата и да погледнеш и прецениш ситуацията през нейните очи. Става въпрос за дете, за отговорност, за грижа, а не за вещ, с която е вероятно да се разделиш. Не разсъждавай за донорския материал като за нещо на заем, защото после никой нищо на никого не връща. А последиците остават за цял живот. Освен всичко останало - някой ден гледайки детето сама няма ли да ти стане меко казано неприятно, че татко му е с "децата си", а твоето е само?/това прредвид, че знаеш кой точно е донора!/
Така поне аз виждам нещата.

Редактирано от via на 11.04.08 15:31.



Тема Re: Дилеманови [re: Eвreния.]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано11.04.08 20:30



Законово няма проблем.
На моралните въпроси можеш да си отговориш само ти и никой друг.




Тема Re: Дилема [re: Lali]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано12.04.08 13:02



Отговорих и в другия клуб, но сега искам да допълня.
Според мен не си на такава възраст, че да бързаш да е сега на всяка цена.
По-добре потърси подходящ партньор и баща вместо да бързаш.
Стискам палци за успешно инвитро, каквото и да си решиш.




Тема Re: Дилеманови [re: Eвreния.]  
Автор Фeя6911 (непознат )
Публикувано12.04.08 14:10



Аз лично смятам че за донор е неподходящ от гледна точка на лоялност към детето.
Трябва ви донор? намерете го сред непознатите мъже които след време не бихте могли да изнудвате с издръжка и терзания защо тои не иска да е със своето дете.
Все пак вие искате дете а не баща на детето..... Колкото и да казвате че няма да го занимавате с ангажименти към детето има моменти в отглеждането които са трудни и когато знаете кой е бащата можете да го тероризирате с искания който нямате право! Помислете и за неговото семейство? Как би се чувствало като разбере? Ако вие сте на мястото на жена му ?
Друго......виждам в мнението ви търсене за наследство.....това не е ли подготвен опит за изнудване?
Нали търсите само донор тогава какви наследствени права се търсят и коментират?



Тема Re: Дилеманови [re: Eвreния.]  
Автор Фeя6911 (непознат )
Публикувано12.04.08 14:13



Ядосвам се като виждам използване на дете за постигане на някакви цели.....децата са да ни радват а не да постигаме материални блага ...





Тема Re: Дилеманови [re: Eвreния.]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано12.04.08 17:59



Виж какво, "летвата" за донори на сперма е доста висока, така,че по-добре се довери на анонимната донорска сперма, отколкото сама да си залагаш бомба със закъснител.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Дилеманови [re: Eвreния.]  
Автор orнeнa (liglata)
Публикувано12.04.08 19:00



не мога да разбера какво искаш-бебе,мъж до себе си или бебе ,точно от този зает мъж,който като гледам не е много зает ,а и двамата май библия не сте чели.Той желае ли това да се случи и какви ангажименти поема!?

БЕЗ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТА Е ПУСТ И СКУЧЕН !



Тема Re: Дилеманови [re: Eвreния.]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано13.04.08 00:47



Здравей скъпа Евгения.Темата която си пуснала е много интересна и ме заинтригува.Прочетох съветите на момичетата тук и всяка една е права,реално.Да ,така е ти искаш само детенце и в името на това според другите-какво значение има донора.Но мисля ,че не е и така.Разсъждавайки по себе си,аз също много трудно забременях,но от малка знаех ,че ще имам проблеми със забременяването.И от тогава исках детето ми да е от учен мъж,който да не пие и да не пуши.Слава на БОГА сбъдна се,независимо ,че другите кусури отдавна се старая да не ги гледам.Така ,че доняккъде те разбирам ,защо искаш точно от този мъж да родиш дете.Ти просто харесваш нещо в него.Ако не е така ,ме извини,че си позволявам да съдя.Но ако наистина харесваш този мъж,как мислиш на един определен етап няма ли и да почувстваш нещо по силно към него,макар и виждайки го само в детето си.Ако искаш само дете-тук момичетата са прави-действай на посоки,който улучиш.Но ако нещо има което харесваш в някого ,в случая твоя състудент,това вече може да е по опасно и за теб самата,особенно в създалата се ситуация.
Да ,права си за това ,че мисленето на българина не е чак като преди и че имаме някакво израстване в предрасъдъците си-МОЖЕ БИ.Но мисля ,че все още не сме доживяли тази висша стойност или морал ли да го нарека,когато можем да бъде неегоисти и всеотдайни за всичко.Вътрешно в себе си -може би си си задала въпроса,а може ли да съм и влюбена в този мъж ,а да не искам да си го призная-и то с години наред.Което ще значи ,че поемаш много трудна задача ,психически сама за себе си.
Представям си все пак ,че съпругата му е съгласна ,в името на добрата кауза(въпреки ,че ми е много трудно да си го представя),но да кажем ,че се случи.БОГ го допусне.Но и БОГ допусне ти да почувстваш нещо към този мъж-и тогава.Удъра -ще е за всички страни.Обвиненията също.Бях твърде много словна,но малко изживях ситуациятати ,така да се каже само за секунди .Просто психологическия момент тук е най важен.и както каза Лали,порови в себе си,задай си въпросите,които вече са налице открии чувството-кое е .Прости ,ако съм те засегнала с нещо,опитвам се да помогна.БОГ ще ти даде правилното решение ,щом го търсиш.

Редактирано от yoanence на 13.04.08 00:48.



Тема Re: Дилеманови [re: Eвreния.]  
Автор bg896 (непознат )
Публикувано30.09.19 16:08



Това за мен не морално, по-добре е донора да е непознат.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.