Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!  
Автор naskomimi ()
Публикувано14.03.08 18:55



Здравейте момичета!
Моля за помощ!!
От няколко месеца съм с диагноза тиреоидит - повишена функция на щитовидната жлеза.
Ендокринологът ми ме уверява, че това е големия ми проблем и да не предприемам други изследвания, за да не се харча напразно...
Да, но аз не го послушах и пак тръгнах по гинеколози и лаборатории..
правих си хормоналните, които са горе-долу добре, като изключим недоброто съотношение между фсх и лх - съответно 7,09 към 3,10 Sad
Но гледам да не се шашкам - сигурно е свързано с разбутването на щитовидните хормони...
Реших да си пусна и ДХЕА-С, защото разбрах, че е свързано с повишеното окосмяване и резултата е двойно над горната граница..
Ендокринологът ми ми се скара, че не съм го послушала за изследванията, но като видя неговите стойности ми каза да пусна и андро - нещо - някакъв друг хормон също свързан с надбъбречната жлеза..
Написа ми писмо до здравна каса за искане за ЯМР на надбъбречната жлеза...
Някой може ли да ме "светне" за какво става въпрос, че нещо съвсем се обърках...
А и ендокринолога ми не ми обясни много, защото гледа, че съм страшно притеснена.
Каза ми, че ДХЕА-С не пречи на забременяване, ами на какво тогава?!?!
И защо е нужен другия хормон!?!?!
И какво може да се види с този ЯМР , че вече почвам да си мисля разни страшни неща...
За аденом на хипофизата знам, а тук.....
Моля, помогнете ми, че вече имам одобрение за ЯМр о тздравната каса и искам да знам какво ми предстои......
Благодаря ви предварително!
Гушкам ви и ви желая най-искрено най-желаното от нас чудо да ви се случи именно в най-женския и майчин месец!



Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: naskomimi]  
Автор VESELKATA ()
Публикувано15.03.08 18:30



За съжаление не мога да ти дам никакво мнение, исках само да ти пожелая скоро да приключиш с тревогите :)



Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: VESELKATA]  
Автор naskomimi ()
Публикувано15.03.08 18:37



Благодаря ти от сърце!!!!
Толкова имам нужда и от такъв тип подкрепа.....
Че съм адски притеснена и отчаяна, а никой не ме "светва" по въпроса.....
Но изключително оценявам и подкрепата, която ми оказваш...
Гушкам те и ти желая хубава вечер и спокойна нощ!!!!



Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: naskomimi]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано16.03.08 10:06



Ще се търси органична находка, дано всичко да е наред.




Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: naskomimi]  
Автор VESELKATA ()
Публикувано16.03.08 11:38



Напълно те разбирам, освен че имаме нужда от здравна помощ, много голяма нужда поне аз имам и от морална подкрепа. Никога няма да забравя Лали ми беше писала веднъж нещо от сорта на : "Затвори очи и протегни ръце, твоето дете е на една ръка разстояние от теб", не мога да опиша с думи това, което почувствах тогава, но със сигурност ми стана страхотно топло на сърцето. Аз също те прегръщам силно и съм сигурна, че ще постигнеш целта си, само не се отказвай





Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: VESELKATA]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано16.03.08 11:41



Веселката, стопли ми ти сърцето днес.






Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: Lali]  
Автор VESELKATA ()
Публикувано16.03.08 11:53



За мен беше истинско удоволствие





Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: Lali]  
Автор naskomimi ()
Публикувано16.03.08 13:03



Гушкам ви и двете!
Лали не веднъж е успокоявала и мен и е била единственото нещо, за което да се хвана!!
какво значи "органична находка"?
Много съм притеснена - тумор ли се търси.......



Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: naskomimi]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано16.03.08 14:10



Да, някакво образувание, което може да затруднява работата, но в повечето случаи се касае за доброкачествено разрастване на тъкан.
Наскомими, направи го спокойно изследването, няма да има нищо, но е необходимо, за да продължиш напред.




Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: naskomimi]  
Автор sivoto (Мърррррррр!)
Публикувано16.03.08 18:08



здрасти,

да допълня това, което Лали ти е написала - точно както на хипофизата, на надбъбречната може да имаш образувание, което да секретира хормони. в 99% от случаите е доброкачествено. освен това е много рядко, така че няма за какво да се тревожиш. и на мен ДХЕА-С и андостендионът ми бяха много по-високи и правих ЯМР на надбъбречната жлеза, но няма нищо. Не се шашкай, няма да ти има нищо, но е важно да се знае.
Ти при кой ендокринолог ходиш? С диагноза СПКЯ ли си?



Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: sivoto]  
Автор naskomimi ()
Публикувано17.03.08 06:36



Здравейте, Лали и Сивото!
Още веднъж ви благодаря за успокоителните думи!Изключително ценя това, особено в този момент!
Наистина ще гледам да не се шашкам - все пак да търся доброто в ситуцаията - радвам се, че за няколко часа здравна каса одобриха писмото на ендокринолога ми и имам разрешение за ЯМР. Ако трябваше да чакам, както по принцип се чака, незнам ....
Днес ще си пусна и андростендриона ( може пък той да не ми е висок

), въпреки че с тези нива на дхеа-с....
Както и да е - ще си го пусна и като се видим и с ендокринолога - ще докладвам.
Относно неговото име - Васил Мечкаров.
Изключително съм доволна от него като лекар и като човек.
не ме е накарал нито за миг да се усъмня в него и в неговите методи - а това за мен е важно, че колко ги сменям като ме разочароват....
Незнам, засега мисля, че се справя с цялата ситуация.
От самото начало на лечението на по 10-тина дни ми следи кръвната картина, асат, алат и т.н., за да следи как ми влияе лекарството и дали не ми наврежда.
И ме успокоява много - имало е случаи, когато ми е бил най-голямата опора - плакала съм пред него, когато ми каза, че ще се пазим 6 месеца, а той винаги ме е успокоявал..
Да не говорим, че се опитва по всякакъв начин да не плащам или да плащам по-малко, дори и когато аз искам......
Дори сега като го питах за дхеа-с и на какво пречи, той ми отвръна - "..пречи да нямаш усмивка на лицето..."
Още веднъж ви прегръщам, момичета и ще се приготвям за лабораторията..
Довечера ще ви пиша!
Хубав и усмихнат слънчев ден от мен!!



Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: naskomimi]  
Автор naskomimi ()
Публикувано17.03.08 06:42



А, щях да забравя - относно спкя - незнам.
Уж при пследния гинеколог ме гледа на 16-ти ден - 16мм фоликул, след два дни ме гледа и каза, че е протекла ову и че нямам спкя - незнам...
А на придружаваща диагноза в амбулаторните ми листове при ендокринологапише спкя , незнам...
Този месец почнах да си меря БТ и май не е наред - така че незнам вече какво да си мисля.....



Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: naskomimi]  
Автор marinaps (непознат )
Публикувано23.03.08 15:36



Здравей,
на мен ендокринологът ми обясни, че повишението на мъжките хормони - ДХЕА-С и/или Тестостерон, и/или Андростендион, се получава от СПКЯ или от проблем с Надбъбречната жлеза. Затова пишат и СПКЯ и те изпращат на ЯМР на надбъбречни жлези. Най-вероятно, всичко ще е наред!
Аз съм била на ЯМР - и нищо не се видя, но е добре да се направи, за да се отхвърли единия проблем.



Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: marinaps]  
Автор naskomimi ()
Публикувано23.03.08 18:31



Здравей, Marinaps!
Благодаря ти много за отговора, че от доста време само се лутам във форумите с надежда някой да ми е отговорил, че и без това ми е достатъчна каша в главата.
Ще видим какво ще излезе от моя случай - взех си час за ЯМР за 1 април в окръжна болница при д-р Димитрова.
Малко се притеснявам, че някои казват, че в окръжна апарата е много стар, но пък от друга страна съм чувала, че д-р Димитрова е най-добрата в Пловдив в тая област....
Ще видим...
Иначе имам вече и изследвания на андростендиона - за съжаление и той ми е висок - 3,74 при горна граница 3,39. Не е толкова много, но все пак...
Ендокринологът ми като му казах за този резултат ми каза, че най-вероятно е това, което и той си е мислил - а именно - вродена надбъбречна хиперплазия - каквото и да значи това..
Искрено се надявам да нямам спкя
Че стойностите на лх са ми само 3.10 при фсх 7.09, което само по себе си не е добре заради голямото съотношение, но пък за спкя се говори, когато лх е по-голямо, нали....
Още веднъж ти благодаря за съпричастността и вниманието!
И ако не е много нахално, но все пак само ако искаш би ли погледнала графиката ми, че никой не ми дава отговор на въпросите ми и само се шашкам и незнам вече кого да попитам....
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=naskomimi

Благодаря предварително!
Прегръщам те и ти желая хубав следобед, приятна вечер, спокойна нощ и много сладки сънища!
До скоро.



Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: naskomimi]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано23.03.08 19:16



Наскомими, как никой бе?


Перфектна ти е графиката, ако имаше и сърчица около овулацията всичко щеше да е добре.




Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: Lali]  
Автор naskomimi ()
Публикувано23.03.08 19:24



Много, много те гушкам!
Хубава вечер и спокойна нощ от мен!





Тема Re: ЯМР на надбъбречната жлеза+?!?!?!?!нови [re: naskomimi]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано23.03.08 20:32



Лека вечер, Наскомими, всичко ще е наред, гуш.







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.