Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:13 25.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Висок Пролактин-моля помогнете!!!нови  
Автор magiq (непознат )
Публикувано23.01.08 19:59



Днес си правих изследване на пролактина,днес ми е 23 ден от началото нацикъла и е със стойности 1700mU/ml,притеснявам се че е доста висок


Ще пиша и какво лечение правя:
- от 5 до 9 ден Клостилбегит
- на 14 ден Прегнил 10 000 еденици
- след това Утрогестан но не всеки цикъл,сега го пия
Моля накой да ми каже дали тези лекарства са допринесли за тази висока стойност?
А естрадиола ми е 530 nmU/ml,как е?
Ще съм благодарна ако някой ми пише защото много се страхувам да нямам някъкви работи по хипофизната жлеза



Тема Re: Висок Пролактин-моля помогнете!!!нови [re: magiq]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано24.01.08 14:09



Първо: пролактинът е зашеметяващо висок и може би това е причината за незабременяване, първо оправи пролактина, после прави другите стимулации.
Второ: тест за проходимост на тръбите и спермограма имате ли?
Трето: този естрадиол на кой ден от цикъла е правен и какви са реф. стойности?
Тези лекарства нямат отношение към пролактина. Повече не ги взимай, докато не изясниш причината за тези стойности.
Усмихни се!

Редактирано от HAДEЖДA™ на 24.01.08 20:52.



Тема Re: Висок Пролактин-моля помогнете!!!нови [re: Lali]  
Автор magiq (непознат )
Публикувано24.01.08 15:59



Лали, много се извинявам ама аз говорех за Пролактин,ако нещо можеш да ми кажеш за него.
Видях новият сайт,добър е и ще го ползвам


Благодаря ти



Тема Re: Висок Пролактин-моля помогнете!!!нови [re: magiq]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано24.01.08 20:46



Опс, сори, техническа грешка, да се чете: пролактин. Всичко, което съм казала важи за пролактин.
Вече е поправено.
Усмихни се!

Редактирано от Lali на 24.01.08 20:55.



Тема Re: Висок Пролактин-моля помогнете!!!нови [re: magiq]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано24.01.08 21:57



Какви са референциите на лабораторията, в която си се изследвала?

Пролактинът не се влияе от ден в рамките на цикъла, но се влияе от моментното ти емоционално състояние и общата натовареност на организма - физическа и психическа.

В годините (последните 6) аз съм имала резултати и над 2,500 при горна граница 500 - 600 на съответна лаборатория. Имам пролактином. Не взимам лекарства. От диагностициран на първи ЯМР аденом от 9мм на 7 мм, сега е 4 мм на 5 мм.

Не се плаши толкова.



Тема Re: Висок Пролактин-моля помогнете!!!нови [re: magiq]  
Автор orнeнa (liglata)
Публикувано25.01.08 02:38



здрасти,от моя скромен опит -15 годишен -знам,че при висок и нисък пролактин не се забременява-оправи го да е в норма и тогава харчи пари за стимулация-ако не ти понася бромокриптин,попитай доктора за достинекс ,взема се по- рядко,апропо да попитам -полежа ли 30 минути преди да ти вземат кръв,някой каза ли ти ,че предната вечер не бива да правиш любов,абе и докторите ни са едни хубавци......................



БЕЗ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТА Е ПУСТ И СКУЧЕН !

Тема Re: Висок Пролактин-моля помогнете!!!нови [re: orнeнa]  
Автор magiq (непознат )
Публикувано25.01.08 15:24



Благодаря огнена,
Не съм лежала преди да ми вземат кръв,и любов не съм правила,но доктора ми каза че лежането е важно но се взима в предвид ако не си лежал.Със сигурност ще направя наколко контроли преди да пия нещо и то в различни лаборатории.Много неща не знаех за това изследване и чак като се сблъсках с проблема научих много работи,и следващия път ще ги спазя.
Благодаря още веднъж


Поздрави
Дани



Тема Re: Висок Пролактин-моля помогнете!!!нови [re: magiq]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано25.01.08 20:48



Аз малко съм резервирана към лежането и секса преди изследване. За здрав човек в това отношение - няма проблем. Лично пробвах, поради незнание.



Усмихни се!


Тема Re: Висок Пролактин-моля помогнете!!!нови [re: Lali]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано25.01.08 21:22



При мен веднъж осъзнах, че лежането помага, тъй като в повечето случаи човек като отиде в лабораторията се притеснява, бърза, чака, понякога се изнервя, някой се заяде с него, изкоментира, висиш или нещо се тормозиш вътрешно.... Като легнеш и си наложиш, че сега е важно да се отпуснеш и че това дава отражение върху резултата, за мое учудване имаше разлика и то в последователна седмаца, не да кажеш след много време.

А пролактинът се повлиява от моментно състояние. Това го прочетох, казаха ми го в Германия, казаха ми го при нас в Института по ендокринология и аз го видях. Но в лабораториите вятър ги вее на бяла кобила - само за изрично задължителните хормони го спазват.



Тема Re: Висок Пролактин-моля помогнете!!!нови [re: NadG]  
Автор magiq (непознат )
Публикувано28.01.08 15:21



Благодаря за отговора NadG,
Няма да бързам да пия лекарства за Пролактина,ще направя още едно изследване в лаборятория ,в която се лежи,явно има значение.
Поздрави






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.