Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 23.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Помогнете ми - моля засъвет!нови  
Автор naskomimi ()
Публикувано01.03.08 16:04



Здравейте, бъдещи майчици!
Знам, че ви е писнало да отговаряте на такива въпроси, аз много съм чела, но сега като ги направих вече всичко ми се обърка....
Особено за лх и фсх, знам, че имаше някакви съотношения между двата и не се сещам как бяха и съм много объркана.... Мисля, че рябваше да са в съотношение около 1:1 или се бъркам, а моите са 1:2,5 което ме плаши много.... Че четох страшни неща за високия фсх и яйчниковия резерв, а съм само на 25.....

Затова ви моля за съвети и коментар и да ми дадете малко яснота, че съм много притеснена...
Предварително ви благодаря от сърце!
Ето ги и тях:

Прогестерон ( 21 ден) 10.59 при норм. 1.7-27
Естрадиол (3-ти ден) 33.04 при норм. 12.5-166
LH (3-ти) 3.10 при норм. 2.4-12.6
FSH (3-ти) 7.03 при норм. 3.5-12.5
Пролактин 267.9 при норм. 127-637
Тестостерон 1.14 при норм. 0.22-2.9
DHEA-s ще си го взема във вторник.

Прегръдки и хубав ден от мен!



Тема Re: Помогнете ми - моля засъвет!нови [re: naskomimi]  
Автор mojito_girl (believer)
Публикувано01.03.08 16:37



здравей, попринцип съотношението трябва да бъде 1:1, когато е повече се предполага поликистоза, а при толкова високо ФСХ е възможно и съмнение за изчерпан яйчников резерв. съвета ми е консултирай се с гинеколог -ендокринолог, хормоните не се разглеждат самостоятелно, важна е цялата картинка



Тема Re: Помогнете ми - моля засъвет!нови [re: mojito_girl]  
Автор naskomimi ()
Публикувано01.03.08 17:00



Здравей!
Ти откъде си и можеш ли да ме насочиш към такъв специалист, че аз ходя на ендокринолог и засега съм доволна от него- лекувам повече от два месеца повишена функция на щитовидната жлеза. Той смята, че това е големия проблем и като го оправим всичко ще се нареди, но... по принцип дали оказва влияние този проблем със щитовидната жледа и лекарствата, които пия на тези хормони?
Пък и самото съотношение нали не трябва да води до изчерпан яйчников резерв - това звучи ужасно......... Нали все пак фсх си е в нормата, но просто е два пъти по-голямо от лх.......
А за гинеколог вече напълно се обърках.......Толкова много смених и сега това...
Много съм притеснена.......



Тема Re: Помогнете ми - моля засъвет! [re: naskomimi]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано01.03.08 17:29



ФСХ не ти е висока, а нормално, но ЛХ ти е ниско. Не се панирай и не залитай в насока, която не е правилната. Трябва да се коригира ЛХ. Не знам може да е възможна връзката със щитовидната и както ти е казал лекаря като се оправи тя, да се оправят и другите хормони. Все пак всичко в организма е свързано със всичко, няма нищо самостоятелно.
Ако питаш за ендокринолог в София, бих ти препоръчала Катя Тодорова.



Тема Re: Помогнете ми - моля засъвет!нови [re: skorpi77]  
Автор naskomimi ()
Публикувано01.03.08 17:48



Skorpi77,
благодаря ти от сърце за успокоението!!!!
Защото просто се бях побъркала като разбрах, че трябва да е съотношението 1:1, а моето е 1:2 и нещо и то в полза на фсх и затова се паникьосах за тоя яйчников резерв........
А ти казваш, че лх ми е ниско- а това е свързано с спкя...ох, знам - пак ще ми се скараш да не тръгвам в разни насоки....
Незнам, аз наистина съм доволна от моя ендокринолог..... толкова внимателен, успокоява ме, говорим си и което е много рядко - дори ме спира да правя платени изследвания, цветни снимки и т.н., за да не си харча парите напразно.... Другите като видят, че ти се плаща( на мен не ми се, ама много се шашкам) и направо ти казват, че не могат да ти дадат такова и такова направление и направо те одират....
Въпреки всичко не искам да седя през тези 6 месеца....
Искам да проверя гинекологичните неща, за да съм сигурна, че след тези 6 месеца всичко ще е наред и няма да губим пак време в опити и чак тогава да тръгнем по лекари...
Незнам... А може и наистина ендокринологът да е прав - и наистина както казваш ти нещата да са свързани....
В момента се чудя на кой гинеколог да ида...Толкова много съм ги сменила... Последния само го използвах да ми даде направления за всичките тези хормони, хламидии и т.н. и с резултатите сега мисля да ида на частно при истински специалист.... Само дето вече наистина незнам на кого да вярвам и при кого да се насоча, че с тези бели и черни списъци.... всички са и на двете места...
А между другото - аз съм от Пловдив, но все пак ти благодаря за препръката - не се знае кога какво ще ни потрябва.

Още веднъж ти благодаря за подкрепата!!!
Прегръщам те силно, защото само твоето мнение ме успокои - имах нужда да чуя тези думи!
Хубав ден от мен и до скоро!



Тема Re: Помогнете ми - моля засъвет!нови [re: naskomimi]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано01.03.08 19:55



Регулирай си щитовидните, тези ще се нормализират.




Тема Re: Помогнете ми - моля засъвет!нови [re: naskomimi]  
Автор mojito_girl (believer)
Публикувано01.03.08 22:58



Здравей,
щом имаш проблем с щитовидната жлеза най- вероятно нещата идват от там, както ти казах хормоните не се разглеждат по отделно. шом се чувстваш добре с твоя лекар остани при него, това е много важно,но не пречи все пак да чуеш и друго мнение. Аз лично бих ти препоръчала д-р Коларов, той е гинеколог ендлокринолог, аз имах доста проблеми и за сега се справяме добре. Не се притеснявай , просто трябва да регулираш хормоните



Тема Re: Помогнете ми - моля засъвет!нови [re: mojito_girl]  
Автор naskomimi ()
Публикувано02.03.08 07:57



Здравей, mojito_girl!
Относно моя лекар - наистина се чувствам добре с него и все още не ме е разочаровал по никакъв начин, за да искам да го сменя, както правя с гинеколозите

. Само дето последния път малко ме обърка.
По принцип високи и то много са ми Т3 и Мат, пия тирозол от повече от два месеца. Откакто ги приемам той ме праща на по десетина дни да си правя ПКК, за да следи нивата и особено на левкоцитите, което много ми харесва, че следи така действието на лекарството, защото все пак си вреди... В началото на февруари ми искаше направление от личната, за да направим контрола на хормоните, обеща ми направление и за гинеколог и пак ПКК и този път АСАТ,АЛАТ, креатинин и т.н. - четох че са за бъбреците и черния дроб..
Само че Т3 и МАТ аз си ги плащах преди, защото за тях не се дават направления - затова го попитах по телефона кой хормон ми е пуснал и да си платя ли тези двата, че те са ми високи. Той ми се скара, че само искам да си харча парите - тези двата ще са високи още дъго време, че ми е пуснал каквото трябва. Оказа се, че ми е пуснал Т4, а аз него не съм си го правила преди. В норма ми е 14.27 при реф. ст-сти 8.5-17. Той като видя резултатие се зарадва, че сме го били бутнали. Аз му казах, че нали Т3 ми е висок, този не сме знаели колко е преди, че да си мислим, че е паднал, а той ми обясни, че имат връзка двата. То и аз така прочетох, че това са тиреоидните хормони, но все пак....
Незнам - аз пък исках да си видя онези двата и тайничко се надявам да паднат бързо и да ни съкрати този срок на пазене - 6 месеца
Незнам....
Затова малко ме разколеба последния път - намали ми и лекарството от по три - на две на ден.
Незнам.. И той така не ми даваше да си правя гинекологичните, че сега това е проблема и е сигурен, че като се оправи ще забременея.
Ох, незнам...
А този Коларов, за който говориш не съм го чувала - сигурно не е от Пловдив=
Кажи ми откъде е и ако му имаш някакви координати..
Благодаря предварително!
Хубав ден и усмихнат ден на всички от мен!



Тема Re: Помогнете ми - моля засъвет!нови [re: naskomimi]  
Автор mojito_girl (believer)
Публикувано02.03.08 12:25



здравей,

както знаеш хормоните са сложна работа и това, че си регулрала един от тях наистина може да значи, че и друг свързан с него е ок, само че ако този месец е ок не е ясно дали и другия месец ще бъде така. Важното е да вървиш в правилната посока, а като гледам твоя лекар действа последователно. Това което те посъветвах преди е просто да се консултираш с още един специалист и то гинеколог -енокринолог щом целиш забременяване. Д-р Коларов работи в медицинска академия в София, но аз лично го осещавам на частния му прием в частната клиника на д-р Мазнейкова " Света София". При него обикновено има супер много хора , а за медицинска академия знам, че момичетата чакат по 2-3 часа дори със записан час, то и на частния прием обикновено доста чакам, защото той не е един от най- точните с часовете, но определено си заслужава. Много е внимателен обяснява ти всичко, обсъждате нещата- аз лично съм много доволна. Ако искаш да си запишеш час телефона в клиниката е 8184600, той преглежда там понеделни, четвъртък и петък, обикновено е доста натоварено.

Желая ти спех в борбата и като резултат едно сладко бебче



Тема Re: Помогнете ми - моля засъвет!нови [re: mojito_girl]  
Автор naskomimi ()
Публикувано02.03.08 12:46



благодаря! Гушкам те и да ти се връща бебчето, пък защо не и двойно






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.