Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 23.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Роди се първото бебе в България, заченато с IVM  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано26.02.08 12:41



Роди се първото бебе в България, заченато по метода ин витро матурация в клиниката на д-р Владимиров.
Поздравления за родителите и за екипа.





IVM е метод, който може да се изполва за лечение при всички форми на безплодие, без необходимост от хормонална стимулация .
IVM може да се прилага като първа линия на поведение преди стимулация с гонадотропини, т.е. последователността на терапия е следната: вътрематочна инсеминация (IUI) > Ин Витро Матурация (IVM) > стимулиран IVF цикъл.

Кои са предимствата на този метод?

- по-малък риск за пациентите (рискът от OHSS е равен на нула);
- кратък период на лечение;
- намалява финансовите разходи за лечението;
- от етична гледна точка – при случаите с мъжки фактор на безплодие, лечението чрез IVM е “по-справедливо” спрямо жената.

При кои случаи е подходящо лечение чрез IVM?

- жени с висок риск от овариален хиперстимулационен синдром (OHSS);
- жени с прекаран овариален хиперстимулационен синдром (OHSS);
- случаи с поликистозен яйчников синдром (PCOS);

//




Редактирано от Lali на 26.02.08 12:43.



Тема Re: Роди се първото бебе в България, заченато с IVMнови [re: Lali]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано26.02.08 20:11



Здравей Лали.Да и аз го чух преди минути по БТВ и много се зарадвах.Това е чудесна възможност за много семейства да станат родители.Само не разбрах всички ли могат да се пробват и колко е по евтино от другия метод ,за който почти всички се оплакват че е доста скъп за един път.Колко струва и може ли всяка жена буквално да се вреди.Мина една мисъл през главата ми докато слушах новината-а именно,как ще дойде време ,че бебетата ни да се зачеват по често изкуствено,а естествения начин просто като ,че ли ще се загуби.Едно заради по късното решаване да имаме и създаваме поколение,нали кариерата и парите станаха по важни.Второ -психологичния момент-където задълбаваме всеки месец -що не става,и не се появява бебе и трето но не без значение-здравето ни става под всякъква критика.И се чудя,как в миналото толкова деца е раждала българката,здрави,кърмила ги е.Като ,че ли вместо към по добро отиваме към тотална гибел.Не ,че е лошо да се зачене едно дете изкуствено-напротив -това за днешното ни време е единсвен шанс за много жени.И добре ,че има хора които усилено да мислят и измислят в тази насока-създаването на един живот.



Тема Re: Роди се първото бебе в България, заченато с IVMнови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано26.02.08 20:34



Репортажът беше много хубав и много обнадеждаващ.


Йоаненце, при този метод няма стимулация, която излиза 1500-2000-3000 лв според реакцията на организма.
За другите разсъждения си права. Прочети книгата на Людмила Филипова - Стъклени съдби - . Ще се размислиш много.
Но всички искаме дечица, независимо от всичко.




Тема Re: Роди се първото бебе в България, заченато с IVнови [re: Lali]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано26.02.08 21:17



Един лекар ми каза, че според него моя проблем се крие в не качествените ми яйцеклетки. Тогава единствения ми шанс бил матурацията. Надявам се да не е прав, защото сега съм в стимулация, направих и първото вливане на имуновенин и интралипид, и тази теория точно в този момент, ми подейства малко кофти.
Аз имам големи надежди, но...............все пак ако се окаже той прав, матурацията е моя път.



Тема Re: Роди се първото бебе в България, заченато с IVнови [re: skorpi77]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано27.02.08 09:43



Скорпи, не всички яйцеклетки са некачестевани, една качествена да излезе, тя ще ти е късмет и тя ще е твоето бебе. Мисли позитивно, това е твоят път, ти си го избрала, а най-добрият път е този по интуиция избран.






Тема Re: Роди се първото бебе в България, заченато с IVMнови [re: Lali]  
Автор mojito_girl (непознат )
Публикувано27.02.08 10:27



лали, знаеш ли каква горе долу е цената на инвитро матурация?



Тема Re: Роди се първото бебе в България, заченато с IVMнови [re: mojito_girl]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано27.02.08 19:42



Не, но питай на мейла и после ми кажи и на мен.






Тема Re: Роди се първото бебе в България, заченато с IVMнови [re: Lali]  
Автор mojito_girl (believer)
Публикувано27.02.08 21:22



вече питах :) ако решат да ми отговорят веднага ще ти кажа



Тема за лалинови [re: Lali]  
Автор mojito_girl (believer)
Публикувано28.02.08 15:44



Здравей Лали, виж отговора:
"Zdraveite,
cenata na biologichnata procedura e 2810 lv., kato v tazi cena sa
vklucheni vsichki Vashi pregledi. Otdelno se zaplashtat hormonalnite
izsledvanija i medicamentite, koito Dr. Vladimirov preceni, che sa
neobhodimi.
Ako jelaete mojete da si zapishete chas za konsultacia s Dr.
Vladimirov, za da preceni dali ste podhodjashta za tozi metod na tel.
02/ 954 91 02
Pozdravi,
Medical coordinator"



Тема Re: за лалинови [re: mojito_girl]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано28.02.08 15:57



Лелеееее ми че това не ми изглежда много евтино. Ние сме изтеглили 4 000 лв. за вливанията и другите лекарства и накрая ако ни кажат, че трябва и матурация....... ох, направо не ми се мисли. Дано Господ бъди с мен сега.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.