Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 05.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Поликистоза + олигозооспермиянови  
Автор mojito_girl (непознат )
Публикувано24.02.08 00:58



Здравейте, моля ви кажете ми според вас имам ли шанс да забременея когато аз съм с поликистоза, а мъжът ми с олигозооспермия ( малък брой сперматозоиди - 7 милиона, при минимум от 20 млн.) Моето заболяване е доказано чрез ехоографски прегледи и хормонални изследвания. В момента посещавам д-р Коларов, според който лапароскопия за надупчване на яйчниците е последен вариант, а първо трябва да опитаме стимулация на овулацията медикаментозно. Някоя от вас минала ли е по този път? какво да очаквам? Не е ли необходимо да имам и доказана проходимост на тръбите?



Тема Re: Поликистоза + олигозооспермиянови [re: mojito_girl]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано24.02.08 01:05



Преди стимулация, винаги се прави тест за проходимост на тръбите. Еми ако са запушени, а ти правиш ли, правиш стимулаци...... Това, че си с поликистоза, не означава, че не можеш да забременееш. Според статистиката около 10% /мисля че беше/ не могат да забременеят никога. Аз самата съм с поликистоза и имам 4 бременостти, но други фактори ми пречат да износя бременността. + от тези бременностти са стимулиране с клостилбегит.
Що се отнася за фенестрацията на яйчниците, до колкото съм чела и разговаряла с някои лекари, я отричат.
За мъжката част, нищо не мога да ти кажа, за щастие ние нямаме там проблем.
Успех.



Тема Re: Поликистоза + олигозооспермиянови [re: skorpi77]  
Автор mojito_girl (непознат )
Публикувано24.02.08 09:14



Благодаря ти много за отговора. Кажи ми къде в София се правят такива снимки, необходимо ли е да са назначени от лекар и каква е цената им. Освен това поносима ли е болката?



Тема Re: Поликистоза + олигозооспермиянови [re: mojito_girl]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано24.02.08 16:27



Във всички клиники по стерилитет, също така в болниците. Не зная как точно стоят нещата, дали трябва да се назначи от лекар, но мисля, че и да не е назначена не е проблем да я направиш, така или иначе контрастното вещество си го плащаш, не минава по каса. Цената е различна, според това дали ще я правиш в клиника и там ти предоставят всичко, другия вариант е да си купиш контрастното вещество и в МД, Шейново или при лекар който ти желаеш да я направиш. За болката - при всеки е различно, едни ги боли, други не. Много момичета пият по един аулин преди това. На сайта на д-р Стаменов е обявена 120 лв, но не знам какво включва.
Аз не съм правила и затова не мога да ти кажа нищо конкретно.
Успех в борбата.



Тема Re: Поликистоза + олигозооспермиянови [re: skorpi77]  
Автор mojito_girl (непознат )
Публикувано24.02.08 20:27



много ти благодаря, информацията ми е много полезна. успех и на теб ще се радвам да се засияаме пак тук и дай Боже с добри новини другия път :)



Тема Re: Поликистоза + олигозооспермия [re: mojito_girl]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано24.02.08 21:52



Можеш да направиш тест за проходимост на тръбите - хидротубация или цветна снимка. Препоръчвам ти хидротубация. Не е много болезнено. Краткотрайна е болката. Отиди в клиника по стерилитет. Д-р Владимиров е добър специалист -

.
За другото - подкрепям Скорпи.




Тема Re: Поликистоза + олигозооспермиянови [re: Lali]  
Автор mojito_girl (непознат )
Публикувано25.02.08 09:51



мерси Лали, какво ще кажеш за АГ Димитров, там мъжа ми си прави спермограмата. Освен това ако знаете ще е добре да ми кажете в кой период от цикъла се прави хидротубация/ цветна снимка. Някои може ли да коментира диагнозата олигозооспермия - Коларов ми каза че трябва да повторим спермограмата тъй като спазихме само въздържанието, никой не ни беше казал,че не трябва да употребява алкохол, а спермограмата е правена точно след св. Валентин и биахме пиийнали малко. Знам, че Кацаров е специалист в областта на мъжкия фактор. Моля за мнения



Тема Re: Поликистоза + олигозооспермиянови [re: mojito_girl]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано25.02.08 10:41



Хидротубация се прави един два чисти дни след менструация и преди овулация.
Повторете спермограмата, в друга клиника. Бих препоръчала тази на

.
Като излезе новата спермограма ще говорим.




Тема Re: Поликистоза + олигозооспермиянови [re: Lali]  
Автор mojito_girl (непознат )
Публикувано25.02.08 15:46



благодаря Лали ще послушам съвета ти. Ще пиша за резултата



Тема Re: Поликистоза + олигозооспермиянови [re: mojito_girl]  
Автор mojito_girl (believer)
Публикувано28.02.08 16:16



Кажете ми ако занете какви са рисковете при стимулация когато има поликистоза -доколкото знам рискувам да получа нови по- големи кисти??? Освен това само клостилбегит ли изписват в комбинация с прегнил или има и други лекарства. Предпочитам да дам повече пари, но да не си навлека още главоболия




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.