Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 22.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема polikistozaнови  
Автор laidy_z (непознат )
Публикувано13.02.08 17:52



OT 1 GODINA IMAM OTKRITA POLIKISTOZA NA QICHNICITE SLED PREGLED PORADI NEREDOVNIQT MI CIKAL , PILA SAM PROTIVOZA4ATA4NI OKOLO 3-4 MESECA NO SLED SPERANETO KARTINATA SE OKAZVA SA6TATA . SEGA LEKATQT MI PREDPISA DIQNE 35 , KOETO TRQBVA DA PIQ 9 MESECA. IMALI MOMI4ETA SAS SA6TIQ PROBLEM , KOITO DA SA SE IZLEKUVALI. PO MNENIE NA DOKTORA NQMAM UVOLACIQ , NO OKOLO 14-15 DEN VINAGI IMAM BOLKI I BQLO TE4ENIE.NAISTINA LI E VAZMOJNO DA NQMAM UVOLACIQ.



Тема Re: polikistozaнови [re: laidy_z]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано13.02.08 18:50



От поликистозата няма отърване. Ако попаднеш на добър лекар, той ще те вкара в някакви нормални рамки, но няма такова понятие като излекувал. Съвсем нормално е да нямаш ову, аз лично спонтанно ову не знам от колко години не съм имала. Схемата с противозачатъчните на мен никък не ми допада, макар, че и аз съм пила диането. За да се знае със сигурност дали овулираш или правиш кисти, трябва да проследиш поне 3 месеца хормоните и фоликулометрии.

П.П. Моля те пиши на кирилица.

[img]http://www.fantasygif.it/Festivita/Natale/natalealbero2.gif[/img]


Тема Re: polikistozaнови [re: laidy_z]  
Автор laidy_z (непознат )
Публикувано13.02.08 20:09



ТОЗИ МЕСЕЦ СИ ПРАВИХ ИСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИТЕ НА 3 ДЕН ОТ ЦИКЪЛА
LH 18.36mU (1.6-9.3)
FSH 17.09mU (1.7-11.4)
ESTRADIOL 0.483 (0.08-0.78)
TESTOSTERON 0.483 (0.0-3.0)
DHEA-S 2.93 (0.80-3.90)
ЛЕКАРЯТ КАЗА, ЧЕ НЕ СА ДОБРИ,НО МИ ДАДЕ НАДЕЖДА,ЧЕ ПРИ ПРАВИЛНО ЛЕЧЕНИЕ 70% ОТ СЛУЧЕИТЕ СПЯ СЕ ЛЕКУВА.ДОСТА СТРЯСКАЩИ СА СТАТИИТЕ, КОИТО ПРОЧЕТОХ ЗА СПЯ И СЕ ОПАСЯВАМ ЧЕ, НЯКОЙ ДЕН ЩЕ ИМАМ ПРОБЛЕМИ СЪС ЗАБРЕМЕНЯВАНЕТО.



Тема Re: polikistozaнови [re: laidy_z]  
Автор verito77 (непознат )
Публикувано14.02.08 09:39



Наистина няма измъкване от тази поликистоза. Чувала съм мнения, че след като роди, да даде Господ, жена страдаща от такова хормонално разстройство има вероятност да се изчистят яйчниците от досадните кистички. Аз обаче по- скоро съм скептик. Според мен си се раждаме със това и дори в даден момент да уравновесим хормоналния си статус с медикаменти или друго лечение след спирането му организма си възстановява старото хормонално ниво. Според това дали пациентката желае дете или не лекаря прилага различно лечение. Аз също съм пила противозачатъчни: Диане 35, Регулон, също така Оргаметрил, Дуфастон и т.н. за регулиране на цикъла. Дано е добър лекаря ти и да разбира освен от гинекология и от ендокринология. Аз също поддържам скорпи77, че най- сигурния начин за доказване на липса или спонтанна оволация е фоликометрията чрез вагинален ехограф. Доста са високи ФСХ и ЛХ. Как ги коментира док? А какво лечение ти предписа?





Тема Re: polikistozaнови [re: verito77]  
Автор laidy_z (непознат )
Публикувано14.02.08 10:54



МНЕНИЕТО МУ Е, ЧЕ УВОЛАЦИЯ НЯМА. ГЛЕДАЛ МЕ Е НЯКАЛКО ПЪТИ НА ЕХОГРАФ, ОБРАЗУВАНЕ НА ФОЛИКУЛИ ИМАШЕ , НО УВНО НЕ СЕ ПУКАТ И ЗАТОВА ОБИКНОВЕННО ОКОЛО 15 ДЕН ИМАМ БОЛКИ В ОБЛАСТА НА ЯЙЧНИЦИТЕ. СЕГА СЪМ НА ДИЯНЕ 35 , ЩЕ ТРЯБВА ДА ГО ПИЯ 9 МЕСЕЦА.
ВИСОКИТЕ ЛИ НИВА НА LH , FSH ПРЕЧАТ НА УВОЛАЦИЯТА?



Тема Re: polikistozaнови [re: laidy_z]  
Автор verito77 (непознат )
Публикувано14.02.08 11:26



Виждам, че не си изследвала Пролактин. За него знам с положителност, че когато е повишен няма оволация. Лесно се коригира с медикаменти. Пролактина може да повиши ЛХ. ФСХ отговаря за яйчниковия резерв на жената. Ако е над- референтните стойности за определената фаза на МЦ се върви към предположение за изчерпване на яйчниковия резерв. Но пък ти си направила само едно хормонално изследване т.е. тези резултати може да са инцидентни само за този МЦ. Следващите месеци няма смисъл да правиш изследвания, защото ще си на противозачатъчни, а пък ако се бориш за бебче, много вероятно е след спиране на Диането да имаш спонтанна оволация. Успех миличка и само напред


п.п. На колко си години? Тези 9 месеца дали би ги изстраяла?



Тема Re: polikistozaнови [re: verito77]  
Автор laidy_z (непознат )
Публикувано14.02.08 13:24



ЧЕЛА СЪМ,ЧЕ ВИСОКОТО НИВО НА FSH И НИСКОТО LH ВОДЯТ ДО СЪМНЕНИЯ ЗА ИЗЧЕРПАН ЯЙЧНИКОВ РЕЗЕРВ, НА 24 ГОД. СЪМ НО В БЛИЗКАТА 1 ГОД. НЯМАМ НАМЕРЕНИЕ ЗА БЕБЕ, НАДЯВАМ СЕ НЯКОИ ДЕН ДА НЯМАМ ПРОБЛЕМИ



Тема Re: polikistozaнови [re: laidy_z]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано14.02.08 18:51



Това, че сега си с разстроени хормони, не означава че и след година ще е така, но трябва да се приложи правилно лечение. Аз не мисля, че трябва да пиеш диането толкова време, за мен това е излишно, но все пак доки преценява. Би трябвало да направиш хормони и фоликулометрия три месеца и тогава чможе за говорим вече за конкретни неща, сега просто гадаем. може и да е времено, може и да не е, може и да е това, а може и да е онова.
както ти казваш вис. фсх и ниско лх, говори за изчерпан яйчников резерв, но ти си и с високо лх, значи има и нещо друго, на което диането няма да помогне, само замаскира времено нещата.
Аз съм минала по този път и поне при мен беше така, но все пак различни хора - различни организми. Може при теб да има друг развой.
Но след като целта ти сега не е забременяване, хубаво е през тази година да "изчистиш" картинката. Хубаво е да отидеш при гинеколог-ендокринолог.
Успех.

[img]http://www.fantasygif.it/Festivita/Natale/natalealbero2.gif[/img]

Редактирано от skorpi77 на 14.02.08 18:55.



Тема Re: polikistozaнови [re: laidy_z]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано14.02.08 20:27



Изследвай си пролактина. И пиши с малки букви.




Тема Re: polikistozaнови [re: skorpi77]  
Автор laidy_z (непознат )
Публикувано15.02.08 13:32



Може ли да ми препорачате някой добър ендокринолог в Пловдив или София.
Гинекологът казва , че проблемът е във високия тестостерон и от там да се влияе LH И FSH. Ще е добре да потърся мнението на ендокринолог.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.