Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 28.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема хистероскопия при Тюфекчиеванови  
Автор manichkatausmivka (непознат )
Публикувано27.01.08 23:24



тази седмица ми предстои и това..

чували ли сте за тази докторка момичета?? А какво всъщност ми предстои.???

Хубава седмица на всички !!! Трябва да дойде и хубавото за нас



Тема Re: хистероскопия при Тюфекчиеванови [re: manichkatausmivka]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано28.01.08 08:18



Добър специалист, успех и пиши.


Хистероскопията е оглед на вътрешността на матката с помощта на оптичен телескоп - гъвкав инструмент.
Хистероскопията позволява на лекарят да разгледа вътрешността на матката, може да вземе биопсия - малко парченце от тъканта за изследване.
Хистероскопията се използва за откриване на причината за симптоми като: необичайно кръвотечение, проблеми със забременяването и износване на плода и други гинекологични заболявания. Хистероскопията също може да бъде използвана за да лекуване на определени състояния. Използувайки тесни инструменти , които преминават през хистероскопа, прави възможно отстраняването на полипи, стари сраствания, а също и премахването на вътрематочна спирала, която не може да бъде отстранена по стандартния начин или е счупена.

Усмихни се!

Редактирано от Lali на 28.01.08 08:18.



Тема Re: хистероскопия при Тюфекчиеванови [re: manichkatausmivka]  
Автор mimy ("млада" майка)
Публикувано28.01.08 15:12



За докторката - нямам впечатления. Лали ти е обяснила много добре, само искам от опит да допълня, да не се притесняваш, тъй като не е тежка процедура по принцип. При мен мина много леко, за един ден бях в болница, имах съвсем слабо кървене след това, без болки, като при менструация около пет дни. Прави се със спинална упойка и като те отпусне си тръгваш, ако искаш разбира се. По принцип при мен беше хистерорезекция, тъй като имаше съмнения за полип, който се оказа миомен възел - слава богу малък и го отстраниха при процедурата. В сравнение с лапароскопията минава по-леко, така че стискам палци за успех, всичко да е наред и не се притеснявай.

purple]



Тема Re: хистероскопия при Тюфекчиеванови [re: mimy]  
Автор lovelyday (непознат)
Публикувано29.01.08 07:59



Здравейте,

искам да попитам лапароскопията и хистероскопията не се ли припокриват донякъде, каква е разликата.
На мен ми е правена хистероскопия. Казаха ми, че се отстраняват сраствания и се създава по-благоприятна среда за имплантиране на ембриона евентуално.
Засега нямам доказателства да ми е помогнала.



Тема Re: хистероскопия при Тюфекчиева [re: lovelyday]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано29.01.08 09:10



При хистероскпопията се оглежда вътрешността на матката, при лапароскопията се оглежда вътрешността на корема: яйчници, тръби, матка, фимбриален апарат.
Lovelyday, ако има органични препятствия в матката, то те пречат на имплантацията. Може би при теб има и друга причина за неуспех.

Усмихни се!



Тема Re: хистероскопия при Тюфекчиеванови [re: manichkatausmivka]  
Автор sav_in (справедлива)
Публикувано29.01.08 16:42



Аз съм ходила при д-р Елиза Тюфекчиева и съм много доволна. Прекрасен специалист! Ще останете доволна. Успех!



Тема Re: хистероскопия при Тюфекчиеванови [re: sav_in]  
Автор mira_m66 (приятел)
Публикувано10.02.08 13:02



Моите впечатления от д-р Тюфекчиева са, че е перфектен лекар. На мен ми направи доста сложна коремна операция за отстраняване на миоми. След това съм я препоръчвала на доста познати и при тях всичко е минавало много добре.
Надявам се хистероскопията вече да е минала и всичко да е наред. Повече от сигурна съм, че ще е така!
Пиши какво става!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.