Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 21.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема положителен тест за бременностнови  
Автор manuela792 (непознат )
Публикувано31.12.07 03:41



Със съпругът ми се опитваме да имам дете от година и половина вече. Ходихме по всякакви доктори и опитахме какво ли не. Причината да не мога да забременея беше лошата спермограма на мъжът ми - сперматозоиди със лоша морфология - 100 % и много малък брой на сперматозоидите. Направиха му всякакви изследвания, но всички изследвания бяха нормални. Така и не успяха да открият причината за лошата спермограма. Казаха че е невъзможно на този етап да се забременее по нормален начин.
И сега въпросът - закъснява ми цикълът със 3-4 дни вече, направих си тест за бременност и резултатът е положителен, но имам болки в корема и гърдите все едно преди менструация. Мислите ли че има някаква вероятност да съм бременна и то ако съм каква е вероятноста от извънматочна бременност? Притеснявам се ужасно от извънматочна бременност заради болките в корема ( болките не са силни, тъпи са, като преди менструациа). Моля посъветвайте ме какво да правя?






Тема Re: положителен тест за бременностнови [re: manuela792]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано31.12.07 09:30



Да, това е прекрасен подарък за празниците!
Симптомите на бременността са сходни с тези на настъпващият МЦ.
Пази се, почивай си и след празниците на лекар


Стискам палци!



Тема Re: положителен тест за бременностнови [re: manuela792]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано01.01.08 17:38



Чудесно, Мануела! Не се притеснявай, тъпите болки са често срещани в начален етап на бременността. След празниците отиди на лекар. Къде правихте спермограмата?

Усмихни се!



Тема Re: положителен тест за бременностнови [re: Lali]  
Автор manuela792 (непознат )
Публикувано01.01.08 20:47



Правени са няколко спермограми на 2-3 месеца период - и в България и в чужбина( в центрове които предлагат инвитро), резултатите бяха едни същи: 100 % лоша морфология по крюгер и много нисък брой на сперматозоидите, намаляващ непрекъснато. На последната спермограма броят беше около 4 -5 милиона. А по доктори сме ходили и в чужбина и в България, но не успяха да открият причинат за лошата спермограма.



Тема Re: положителен тест за бременностнови [re: manuela792]  
Автор manuela792 (непознат )
Публикувано01.01.08 20:51



Единственото което докторите откриха е някаква бактерия, за която съпругът ми трябваше да взема 10 дни антибиотици, но не мисля че това е повлияло, защото по моите изчисления съм забременяла точно когато той е спрял да взема антибиотиците и не са изминали 3 месеца.



Тема Re: положителен тест за бременностнови [re: Lali]  
Автор manuela792 (непознат )
Публикувано01.01.08 20:54



Чудя се дали заради лошата морфология вероятността от аборт и от извънматочна бременност е по - голяма



Тема Re: положителен тест за бременностнови [re: manuela792]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано02.01.08 05:11



Ами аз имам 1 извън маточна и ми я обясниха именно с лошия Крюгер.
Не съм имала стеснение или срастване на тръбата.
Въпреки, че самите лекари си противоречат - едните казват, че е причина, другите отричат.



Тема Re: положителен тест за бременностнови [re: manuela792]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано03.01.08 09:36



Да, вероятността за аборт е по-голяма, но обикновено това става първите две седмици след зачеването и жената обикновено не разбира защото всичко приключва с редовния месечен цикъл.
Всичко ще е наред!



Усмихни се!


Тема Re: положителен тест за бременностнови [re: manuela792]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано03.01.08 09:37



Каква бактерия? В еякулата ли?

Усмихни се!



Тема Re: положителен тест за бременностнови [re: Lali]  
Автор manuela792 (непознат )
Публикувано05.01.08 09:12



Съжалявам за късния отговор, нямах възможност да се логна по-рано. Бактерията засяга простатата. Открита е чрез микробиология на урина и семенна течност. Име на бактерията: Escherichia coli

Редактирано от manuela792 на 05.01.08 09:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.