Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Отчайваща спермограма  
Автор dragica (новак)
Публикувано23.01.08 19:55



Конкретното ми питане е до Лали, за което ще съм и страшно благодарна,но и др.мнения няма да са излишни разбира се. Днес при подготовка за инсеминация(щяхме в 13 ч да я правим) се оказа,че материала е супер зле. Ама мн.зле. Влошена морфология, множествени дефекти.С нормална морфология са 9 %. Концентр. след обраб. 2,6 млн/мл., брой подвижни сперматозоиди 0.59 млн, Удължена, аморфна, валуолизирала глава, откъсната глава.Пречупена шийка.Къса опашка, двойна опашка+ самоопашка. Крайното закл. е Олигоастенотератозооспермия.
ДСали д-р Кацаров е в състояние тези ужасни показатели да поправи с лекарства? Иначе единств. шанс е ин витро-така каза д-р Персенска.
Благодаря за съвета.



Тема Re: Отчайваща спермограманови [re: dragica]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано24.01.08 13:57



Нещо да бил болен съпругът последните два-три месеца, някаква драстична промяна в начина на живот, някакви стимуланти, нещо какво и да се сетиш?
Съвет: направете друга спермограма в друга клиника по стерилитет и пиши.
Д-р Кацаров е добър специалист, но първо повторете спермограмата, на друго място.
Не се отчайвай, винаги има помощ, но преди да предприемеш нещо, изчакай, пиши ми.

Усмихни се!

Редактирано от Lali на 24.01.08 13:58.



Тема Re: Отчайваща спермограманови [re: dragica]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано25.01.08 11:24



Задължително първо повторете спермограмата.

Предполагам ще ви предложи д-р Кацаров комбинирано лечение - хормони+антиоксиданти да се пият 3 месеца и контролна спермограма. Ако има подобрение - действайте веднага защото резултатите могат впоследствеи да се влошат.

Ако пуши - да спре цигарите - много зле влияят.



Тема Re: Отчайваща спермограманови [re: dragica]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано25.01.08 11:50



Морфологията едва ли ще се подобри.
Нашата морфология беше 7%, а останалите показатели бяха перфектни и 2 години отлагахме ин витро с надеждата, че ще се подобри с някакво лечение.
Подобрение не само че нямаше, но нещата станаха много зле.
Направихме 2 опита ИКСИ при д-р. Персенска. Първи опит на ЕЦ - завърши с положителен тест,но не успя да се задържи. Вторият опит с много лека стимулация - успешен.
Желая ви успех и добри резултати.



Тема Re: Отчайваща спермограманови [re: Nemo^]  
Автор dragica (новак)
Публикувано25.01.08 15:43



Nemo, браво мн.радвам за теб;-) По ЗК ли го прави ИКСИ-то и ако не въобще колко пари ти излезе? И би ли разказала как мина процедурата? Болезнена ли е и т.н. Мерси много



Тема Re: Отчайваща спермограманови [re: dragica]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано25.01.08 20:51



Здравната каса поемаше миналата година лекарства за 1500 лв, тази година - за 1650 лв. Доплащаш си останалите лекарства, които зависят от реакцията ти и самата процедура.

Усмихни се!



Тема Re: Отчайваща спермограманови [re: dragica]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано26.01.08 15:11



не го правих по ЗК.
първото ИКСИ ми излезе 950 лв
второто 950 + 920 за лекарства, но това беше миналата година. Цените мисля сега са различни.
Процедурата не е болезнена. Пункцията се прави под пълна упойка, а трансфера изобщо не се усеща. През цялото време си в еуфория и очакване да се сбъдне мечтата. Прекрасни моменти са.



Тема Re: Отчайваща спермограманови [re: Nemo^]  
Автор dragica (новак)
Публикувано28.01.08 09:45



Мерси много:-)
А при кой д-р го прави ИКСИ-то? Поздрави



Тема Re: Отчайваща спермограманови [re: dragica]  
Автор manichkatausmivka (непознат )
Публикувано28.01.08 17:05



zdravei Dragica!
spermogramata koqto napravihme na moq syprug e s podobni pokazateli.kogato e bil malak e pretyrpql tejka operaciq ,koqto sega dava svoite otrajeniq.Sega se podgotvqme za in-vitro.edinstvenata ni vazmojnost.Uspeh.Dano e vsi4ko e nared s teb!!!!pozdravi



Тема Re: Отчайваща спермограманови [re: dragica]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано29.01.08 15:59



Привет Драгица!
Аз съм пациент на Д-р. Персеснка и Д-р. Стаменов.
Ето линк за клинката






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.