Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 22.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема стимулация и резистентност на яйчницинови  
Автор verito77 (непознат )
Публикувано04.12.07 16:03



Има ли някой, който след стимулация с Клостил+Метформин да не обрязува нито един фоликул. Много е отчайващо. А иначе лигавицата е добре 20 ден- 11 мм,т.е. естрогените са добре. Възможно ли е да са ми изчерпани яйчниците? Между другото съм на 30 и имам една неуспешна бременност завършила с спонтанен аборт във втория месец. Доктора ми препоръча следващия месец да ми направи фоликуметрия на нестимулиран цикъл. Дано не закъснее, че с мойте поликистозни яйчници...Освен това пия и Парлодел 2х1,5 въпреки че Пролактина е добре пак по предписание на доктора. Ще съм благодарна на всички за мненията.



Тема Re: стимулация и резистентност на яйчницинови [re: verito77]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано04.12.07 18:18



Тест за проходимост на тръби? Спермограма?

Усмихни се!



Тема Re: стимулация и резистентност на яйчницинови [re: Lali]  
Автор verito77 (непознат )
Публикувано04.12.07 20:01



Благодаря ти Лали за бързото включване!
Тест за проходимост не съм си правила, но факта че миналата година съм имала вътрематочна бременност макар и неуспешна следва да има някаква проходимост, освен ако не съм абсолютен карък

. Спермограмата според моя доктор е добра. Проблема е, че при мен въпреки стимулацията не зрее фоликул. Някой момичета получават хиперстимулация от този КЛОСТИЛБЕГИТ, а при мен той е минал покрай яйчниците,а те въобще не са разбрали. Миналата година, след първата ми стимулация с КЛОСТИЛБЕГИТ забременях, но сега уви.
Препоръчаха ми да ям мед и много ядки, защото витамин Е стимулира яйчниците, но незнам дали само това ще е достатъчно. Дори си мисля да се поглезя малко със СПА процедури- кална баня, сауна, парна баня



Тема Re: стимулация и резистентност на яйчницинови [re: verito77]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано05.12.07 18:29



Привет, verito77
ОТ факта, че миналата година си имала вътре маточна бременност не следва, че в момента имаш проходимост.
Наистина е добре да направиш цветна снимка за да видиш тръбите.
Успех!

ПП: къде правихте спермограма?

Редактирано от Nemo^ на 05.12.07 18:31.



Тема Re: стимулация и резистентност на яйчници [re: verito77]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано07.12.07 16:51



Аз имам две стимулации с клостил при които съм пила сиофор, но реагирам, дано и за напред е така. И двете бяха успешни стимулации, но за съжаление не успешни бременостти. Ако си мислиш дали медформина ти влияе отрицателно, не мисля, по скоро обратното. А хормони правила ли си и по специално ФСХ и инхибин?

[img]http://www.fantasygif.it/Festivita/Natale/natalealbero2.gif[/img]


Тема Re: стимулация и резистентност на яйчницинови [re: skorpi77]  
Автор verito77 (непознат )
Публикувано10.12.07 21:49



Привет skorpi77,
правила съм си ФСХ, Лх, Прогестерон, Естрадиол, Пролактин но доста отдавна- 2005 г. при това на 27 ден от цикъла.По късно разбрах, че трябва да се изследва на 3- 5 ден от цикъла. Доки ми каза, че съм си дала парите напразно, но тогава изследванията ми бяха назначени от друг генеколог, който естествено по-късно смених. Затова си мисля този цикъл да си изследвам ФСХ и ЛХ, за да се види съотношението м/у тях. А какъв е този инхибин, че за първи път го чувам?
Между другото на 27 ден
референтни стойности
ФСХ 5,79 IU/L 1,5-9,1
LH 7.06 IU/L 0,5-16,5
Прогестерон 3,22 10,62-81,28
Естрадиол 316,7 132-488
Пролактин 169,9 59,3-619
Прогестерона е нисък, следователно е нямало овулация. А при мен явно това е главния проблем.






Тема Re: стимулация и резистентност на яйчницинови [re: verito77]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано11.12.07 10:01



Да, ФСХ, ЛХ и естрадиол се изследват на 3-5 ден от началото на цикъла.
Стойността на прогестерона нищо не означава в случая, защото стойностите му нормално спадат седем дни след доказана овулация.
Тези референтни стойности за коя фаза са?

Усмихни се!

Редактирано от Lali на 11.12.07 10:02.



Тема Re: стимулация и резистентност на яйчницинови [re: Lali]  
Автор verito77 (непознат )
Публикувано11.12.07 16:46



Незнам за коя фаза се отнасят референтните стойности. Просто когато ми взеха кръв за хормонално изследване ме питаха за последния МЦ.
Както и да е трябва да си изследвам ФСХ и ЛХ между 3-5 ден този месец. Ако има отклонения с референтните стойности дали има медикаменти, които да оправят нещата? За това май ще трябва да попитам доктора си. А инхибина какво представлява?





Тема Re: стимулация и резистентност на яйчницинови [re: verito77]  
Автор verito77 (непознат )
Публикувано24.01.08 16:25



Здравейте на всички,
не съм писала отдавна, защото нещо ми закъсня цикъла, съвпадна с коледните и новогодишни празници, накрая си самопредписах Дуфастон 2х1 за 8 дена за да ми дойде. Всеки с ПКЯ знае какво е нередовен цикъл. На 5 ден си направих хормонални изследвания обаче резултатите не са много добри. Най- вече ме притеснява съотношението ЛХ/ФСХ. Ето и резултатите:
ЕСТРАДИОЛ ІІ 24,25 реф.ф.ф. 18-147
ФСХ 6,50 реф.ф.ф. 2,9-12
ЛХ 8,11 реф.ф.ф. 1,5-8
ПРОЛАКТИН 34,84 реф.ф.ф. 1,3-25
ТЕСТОСТЕРОН 2,08 реф.ф.ф. 0,35-3,33
ПРОГЕСТЕРОН 0,84 реф.ф.ф. 0,1-0,54

Пролактина също е завишен само че аз си мисля, че нещо сама си го разбърках с тези хормонални хапчета. Пролактина съм го изследвала преди това два пъти и винаги е бил в реф. стойности. Доктора ми предписа Парлодел от около 2 месеца 2х1/2 на ден за стимулиране зреене на фоликул. Аз обаче го спрях 5 дни преди изследването,а сигурно рязкото спиране може да завиши този хормон. Ох, много взех да разсъждавам. Ще съм благодарна на всички мнения и съвети!





Тема Re: стимулация и резистентност на яйчницинови [re: verito77]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано24.01.08 20:51



Моят съвет е да си намериш добър лекар, защото нещата не са много добре.

Усмихни се!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.