Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 24.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Lali-спешно ми отговоринови  
Автор yoanence (член)
Публикувано05.12.07 23:07



Ако пия метформин и ям сладко и вече от близо 3 седмици е така,а метформина от близо 2 месеца го пия по половин таблетка 3 пъти на ден-до къде мога да се доведа.Моляте кажи как има спиране на това сладко.Никак не ми се гади от метформина,не преяждам както преди определено,и все пак съм отслабнала.Но ме притеснява факта ,че аз не спирам съсъ сладкото.Работата ми е свързана само с работа нявън и много тичане и все съм на нещо сухо.Та безспокоя се и ме е страх да се обадя на Професор Протич за да му кажа какви ги правя.Моляте дай съвет.



Тема Re: Lali-спешно ми отговори [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано06.12.07 08:13



Нищо няма да ти стане на този етап, но и лечението се обезсмисля, а пораженията за организма след години ще бъдат големи.
Уoanence, във всички големи, а и по-малки маркети има сладкиши без захар, започни с тях, някои между другото са доста вкусни.

Усмихни се!



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано06.12.07 08:39



обясни ми ,моляте с реален пример,какви са тези големи поражения на организма след години които мога да понеса. А този метформин аз няма вечно да го пия.И колко е максималното време което трябва за да се пие метформина.Аз го пия сега от 18 октомври.



Тема за метформинанови [re: yoanence]  
Автор mimy (млада майка)
Публикувано06.12.07 10:46



Аз още не съм почнала да пия метформин, но ми казаха, че трябва, защото ми откриха много високо ниво на имунореактивния инсулин - 62 при норма до 24. Само, че още кърмя и докато не спрем, няма да го взимам. Исках да попитам какви точно са ефектите на това лекарство, както и дали се изписва с рецептурна книжка по здравна каса или си го заплащаме изцяло?

purple]



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано06.12.07 16:34



Инсулиновата резистентност е преддиабетно състояние. Деветдесет процента от пациентите с такъв проблем развиват диабет.



Усмихни се!


Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано06.12.07 21:52



Да знам го тожа и изчетох всичко ,но доколкото разбрах има хора които цял живот ядат сладко а нямат диабет и се оказва ,накрая че диабета го има този който генетично е обременен.В моя род и от двете страни няма диабетици ,но има инфаркти.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано07.12.07 08:15



Имаш ли инсулинова резистентност? Доколкото си спомням килограмите са ти в повече.

Усмихни се!



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано07.12.07 16:39



Приемането на повече сладко /в частност захар/, стимулира производството на инсулин. С времето това се изчерпва, и организма не може да си го произведе. Тогава се налага да се вкарва в тялото изкуствено, чрез инжекции. Целия този процес е съпроводен с вдигане на килограми, високо кръвно сърцебиене, лесна умора и др. Горе долу така стоят нещата.

[img]http://www.fantasygif.it/Festivita/Natale/184x.gif[/img]


Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано07.12.07 19:48



незнам дали имам инсулинова резистентност,не ми е висока захарта.Но при хормоналните изследвания единия от хормоните лутенизиращ или нещо подобно беше завишен малко.Отидох на ендокринолог с изследванията и той ми каза да почна по половинка 3 пъти на ден метформин.Но от 3 седмици немога да си наложа да не ям сладко особенно шоколад.Депресията нер ме оставя на мира,стреса също не ми е в малко количество и определено усещам ,че не се движа на добре.Килограмите от юни не съм ги вдигала.Но от 73-74 не мърдам.поне още 10 ми трябват надолу.А бях 90


Редактирано от yoanence на 07.12.07 19:57.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: skorpi77]  
Автор yoanence (член)
Публикувано07.12.07 20:05



да ,това го знам.Много изчетох литература и от толкова четене накрая имам чувството ,че се намирам в капан.Колко трябва максимум да пия този метформин,а като го спра.Да не си докарам насила зорлем проблеми със захарта,защото аз в момента го пия за да оправя проблема поликистоза




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.