Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 21.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Lali-спешно ми отговори  
Автор yoanence (член)
Публикувано05.12.07 23:07



Ако пия метформин и ям сладко и вече от близо 3 седмици е така,а метформина от близо 2 месеца го пия по половин таблетка 3 пъти на ден-до къде мога да се доведа.Моляте кажи как има спиране на това сладко.Никак не ми се гади от метформина,не преяждам както преди определено,и все пак съм отслабнала.Но ме притеснява факта ,че аз не спирам съсъ сладкото.Работата ми е свързана само с работа нявън и много тичане и все съм на нещо сухо.Та безспокоя се и ме е страх да се обадя на Професор Протич за да му кажа какви ги правя.Моляте дай съвет.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано06.12.07 08:13



Нищо няма да ти стане на този етап, но и лечението се обезсмисля, а пораженията за организма след години ще бъдат големи.
Уoanence, във всички големи, а и по-малки маркети има сладкиши без захар, започни с тях, някои между другото са доста вкусни.

Усмихни се!



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано06.12.07 08:39



обясни ми ,моляте с реален пример,какви са тези големи поражения на организма след години които мога да понеса. А този метформин аз няма вечно да го пия.И колко е максималното време което трябва за да се пие метформина.Аз го пия сега от 18 октомври.



Тема за метформинанови [re: yoanence]  
Автор mimy (млада майка)
Публикувано06.12.07 10:46



Аз още не съм почнала да пия метформин, но ми казаха, че трябва, защото ми откриха много високо ниво на имунореактивния инсулин - 62 при норма до 24. Само, че още кърмя и докато не спрем, няма да го взимам. Исках да попитам какви точно са ефектите на това лекарство, както и дали се изписва с рецептурна книжка по здравна каса или си го заплащаме изцяло?

purple]



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано06.12.07 16:34



Инсулиновата резистентност е преддиабетно състояние. Деветдесет процента от пациентите с такъв проблем развиват диабет.



Усмихни се!


Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано06.12.07 21:52



Да знам го тожа и изчетох всичко ,но доколкото разбрах има хора които цял живот ядат сладко а нямат диабет и се оказва ,накрая че диабета го има този който генетично е обременен.В моя род и от двете страни няма диабетици ,но има инфаркти.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано07.12.07 08:15



Имаш ли инсулинова резистентност? Доколкото си спомням килограмите са ти в повече.

Усмихни се!



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано07.12.07 16:39



Приемането на повече сладко /в частност захар/, стимулира производството на инсулин. С времето това се изчерпва, и организма не може да си го произведе. Тогава се налага да се вкарва в тялото изкуствено, чрез инжекции. Целия този процес е съпроводен с вдигане на килограми, високо кръвно сърцебиене, лесна умора и др. Горе долу така стоят нещата.

[img]http://www.fantasygif.it/Festivita/Natale/184x.gif[/img]


Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано07.12.07 19:48



незнам дали имам инсулинова резистентност,не ми е висока захарта.Но при хормоналните изследвания единия от хормоните лутенизиращ или нещо подобно беше завишен малко.Отидох на ендокринолог с изследванията и той ми каза да почна по половинка 3 пъти на ден метформин.Но от 3 седмици немога да си наложа да не ям сладко особенно шоколад.Депресията нер ме оставя на мира,стреса също не ми е в малко количество и определено усещам ,че не се движа на добре.Килограмите от юни не съм ги вдигала.Но от 73-74 не мърдам.поне още 10 ми трябват надолу.А бях 90


Редактирано от yoanence на 07.12.07 19:57.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: skorpi77]  
Автор yoanence (член)
Публикувано07.12.07 20:05



да ,това го знам.Много изчетох литература и от толкова четене накрая имам чувството ,че се намирам в капан.Колко трябва максимум да пия този метформин,а като го спра.Да не си докарам насила зорлем проблеми със захарта,защото аз в момента го пия за да оправя проблема поликистоза



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано08.12.07 17:50



Защо ти изписаха метформин?

Усмихни се!



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано08.12.07 19:57



Привет, yoanence!
наложи си да не ядеш тестени под всякаква форма, захар и шоколад.
основно хапвай месо, риба, извара, яйца и зеленчуци.
изследвай инсулин, не захар.

ПП: когато забравиш сладкото, ще видиш как ще се избавиш и от депресията.
Вземи си магнезии и пий по 1 ден.
Успех!



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Nemo^]  
Автор yoanence (член)
Публикувано09.12.07 08:33



Благодаря ти ,наизуст и на теория отлично го знам.Проблема е стреса и депресията.От юни тази година до преди 3 седмици ,наложих си го-не съм лизвала,но от 3 седмици просто на майтап ,пак се започна.Ще опитам с магнезия.Права си за това ,че като на го ям сладко ,дори и не го мисля и че по добре психически се чувствам.Прочетох някъде ,че има връзка и зависимост между хапването на сладко и психическото и депресивните състояния.От утре съм на пост.Старая се да спазвам каноните на църквата.Но и тях наруших през поста .Което още повече ме натоварва психически ,като се обвинявам..От утре зверски ще си го наложа ,но на тази страст-сладкото няма да се остава.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано09.12.07 08:45



Изписаха ми го пробно ,така да се каже за да не пия хормони с които да коригират този хормон дето е завишен.Понеже аз обясних на ендокринолога,че когато сваля килограмите цикъла ми идва,вдигна ли ги ,няма го.От което и аз и отй си правим извода,че всичко идва от пълнотата.на ендокринолога не му изглеждам толкова пълна,по неговите думи,дори се очуди ,че съм забременяла и от това много се зарадва.За да забременя ,пак така около 6 месеца бях само на плодове и салати и тичане по 10-15 обиколки всяка вечер и сутрин без изключение.Което му даде повод -на ендокринолога ,пак да стигне до извода и както и аз на много места го прочетох,че има връзка между това да се прави диета и да се спортува без да се пият каквито и да е лекарства и от това положително ми се повлиява редовността на цикъла.И определено когато спортувам,се чувствам различно психически.Е на теория и на практа е ясно,но на дела е различно.След като започнах работа отново след раждането нямам и минута време за спорт,от което психически пак се натоварвам-т.е обвинявам се защото знам ,че мога и че съм била постоянна.На плодове и салати омръзва и дори кръвното ми много взе да пада-не ,че сладкото е решение,но опредлено дава енергия и то за кратко.И се оказва в крайна сметка ,че вече от години се въртя в един и същи кръг от който вече имам чувството ,че излизане няма.Сега забелязвам ,че ям сладко ,но пък не вдигам килограми до като съм на метформин,но и никак не се чувствам добре-изморена и отпаднала се чувствам.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано09.12.07 09:42



Аз имам наблюдение върху отличен и задържан резултат на човек, който отслабна на месо и зеленчуци. Плодовата захар не ти помага. Моята приятелка проведе диета с нмалени мазнини, а за сладко изобщо не говорим. Сухо месо и зеленчуци (варени, печени, здушени на пара и сурови). За 1 година свали и зар.държа долу 25 килограма.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: NadG]  
Автор yoanence (член)
Публикувано09.12.07 16:02



Да и аз така чувам и виждам,непрекъснато,но нали плодовете дават много витамини,а и захарта на плодовете не е като бялата захар.Тя е полезна.Докато бялата захар си е чиста отрова за организма.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: NadG]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано09.12.07 17:42



Да, точно така!
Ниско въглехидратната диета. Аз за 3 месеца свалих 12 кг.
Също имам огормен проблем със сладкото. Това е един омагьосан кръг.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Nemo^]  
Автор yoanence (член)
Публикувано09.12.07 22:16



моляте обясни ми един път за винаги какво е това ниско въглехидратна диета,защото определено аз явно я бъркам с нещо друго.По точно на кое казват нисковъглехидрати.Аз не обичам много месо,дори го избягвам.Знам ,че има хора които без месо не сядат.Но с какво мога да заменя месото.За зеленчуците ясно-всеки ден трябва да ям салати.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано10.12.07 11:15



Нисковъглехидратна диета:
- забранени за употреба храни - захар, сладка, бонбони, шоколад, конфитюри, компоти, мед, алкохол и други,
- разрешени в ограничени количества продукти - черен хляб, тестени храни, ориз, картофи, зрял боб, леща, плодове,
разрешени - зеленчуци, кисело мляко и млечни продукти, яйца, месо, растителни мазнини.

Усмихни се!

Редактирано от Lali на 10.12.07 11:19.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано10.12.07 18:59



Благодаря ти,значи както аз сега съм на пост,само зеленчук един месц,дано не падна някъде..А аз мислех че ориза и картофа мога да ги хапвам често и повечко.
А днес ендокринолога ми добави и редуктил,дано желанието за сладко намалее.

Редактирано от yoanence на 10.12.07 19:00.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано11.12.07 07:47



поне 1 месец си само на салати, месо, яйца, риба, мазнини.
тотално забрави за всичко, което съдържа брашно и захар, независимо от вида и количеството.
сирене и кашкавал само в ограничени количества.
Ако искаш изчакай да свършат постите, защото е много важно да не лишава организма от белтъчини - т.е. месо.
В млякото има лактоза, което е захар и за това не е препоръчително. След месец започваш лека полека да добавяш по малко въглехидрат

Редактирано от Nemo^ на 11.12.07 07:49.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Nemo^]  
Автор yoanence (член)
Публикувано11.12.07 22:53



Но ето на..ти ме караш да се замисля ,че нито един от тези 4 продукта аз почти не консумирам-месо в къщи ако в месеца 2 пъти куснем,яйца въобще в годината ако 2 пъти вкуснем,рибата-малко по често от останалите,а за мазнините ,ако имаш в предвид олио-използвам го но в огранични количества и не всеки ден.Да не кажа ,че и в седмицата грубо олио има няма 200 грама да използвам.Храната ни е -супи-картофи,ориз сс зеленчуци-от тези дето като китайски-,гризини,солети и нещо сладко освен когато сме си наложили да не го ядем.На детенцето избягвам да му давам тотално сладко,но на улицат все ще се намери някой да го почерпи.
Аз просто съм отвикнала от месото,а за яйца вече не им понасям мириса .Де да можеше същото да се случи и със сладкото.Де да можеше да се обърнат нещата,но то май си е закодирано в мен да си налитам на сладкиши и тестени.
Днес бях на профилактичен преглед на гинеколог.Каза няма поликистоза,но каза ,че трябва с още 10 кила да съм надолу ,ако искам да имам редовен цикъл.Т.е моя цикъл зависи от килцата.Ами ,че аз цял живот водя борба с тях и се оказва ,че смисъл няма -войната съм я загубила отдавна.Или просто не умея да я водя тази война или просто не използвам правилните средства за да победя.Но за в момента съм губеща от 13 годишна,а сега съм на 30.

А днс дори разбрах че и в ориза и картофите има захар доста .Остана само леща и боб.Леща обичам ,боб не.
И накрая какво остана,зеленчуци и риба и плодове.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от yoanence на 11.12.07 22:55.</EM></FONT></P>

Редактирано от yoanence на 11.12.07 22:57.



Тема Сладконови [re: yoanence]  
Автор Oxлюв пънkap (непознат )
Публикувано28.12.07 03:02



Казват, че като пиеш хром изчезва жаждата за сладко. При мен е точно така. Дано работи и за теб.
А в книгата за билкова и алтернативна медицина пише за едно плодче от китаи - лиции или личе. В БГ може да се намери само сушено. Няколко сушени плодчета отвреме навреме може и да ти помогнат.
С тези двете се надявам да успееш да пребориш шоколадчетата и вафличките.
Успех и пиши дали и как са ти подеиствали.



Тема Re: Сладконови [re: Oxлюв пънkap]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано04.01.08 22:38



много ти благодаря.До декемжри месец не бъах лизвала 6 месеца сладко ,но пак го започнах.Ще пробвам с хром и тази билка дето ми я препоръчваш.За в момента не бързам за бременност.Но аз просто мечтая за едно по елегантно тяло и сама да реша кога да забременявам.Въпреки ,че последното е БОЖИЯ ВОЛЯ.В момента след коледните празници нали разбираш ,че не се спирам със сладкото -10 кила съм пак нагоре.Метформина го спрях самоволно,защото е излишно да се тъпча с него.и изобще нямам воля с това сладко.Да не ми се яде като не го ям,но за в момента просто не се намира сила която да ме спре да го консумирам,отново.Като си наложа да става не ям сладко ,но не е за дълго..Редуктил ми препоръчаха ,заедно с метформина да пия,но за в момента ми е доста скъпо.Но обещавам за пореден път да проявя воля и да го спракак само ,че да стане да е за дълго.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано21.01.08 18:54



Лали,кажи ми какво знаеш за редуктил.Професор Протич ми го изписа ,дано все пак започне да ми се намалява желанието за сладко.Чета в листовката ,че има странични действия и това ме спира.Метформина го спрях без да казвам на д-р Протич ,защото е безмислено да го пия след като не спирам със сладкото.Купих редуктил,но не смея да го започна защото прочетох ,че има странични действия.Моляте кажи ми нещо по въпроса.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано22.01.08 20:32



Виж, лекарят преценява плюсовете и минусите, щом ти го е предписал, значи можеш да го взимаш. Аз съм позитивно настроена, но и воля трябва.



Усмихни се!


Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано22.01.08 22:26



Лали ,ти сериозно ли си положително настроена.Благодаря ти ,даваш ми кураж,но все пак чела ли си някога листовката на тези хапчета.Сигурно не ти се е налагало.Страх ме е и от това което реално изчетох по темата във форумите.Хора минал по този път.Повечето сякаш са доволни,но аз от кои ли ще съм ,а ако съм от потърпевшите.Казват ,че в Европа отдавна са ги забранили такива лекарства.А дори за смъртни случаи цитират.Страх ме е признавам ти.Да нр говорим ,че трябва да пия и метформин и редуктил.На мен само едното ми се струва предостатъчно.Не се чувствах добре от метформина,признавам ти.Личния ми лекар само ми заяви-"не е лека работа да се бори човек с чревоугодието,но като крайна мярка го пии-редуктила.Има странични ефекти ,но ти мисли положително".А за пострашните неща не искаше да каже-въобще.Лали последно да опитам ли.От два дена съм ги взела проклетите таблетки,яд ме е за 50-те лева,но не се решавам да ги пия..На моменти ме обхваща мисълта-е нали са само 28 хапчета ,за един месец,но....май страха надделява.Благодаря ти ,че ми отговори



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано23.01.08 10:35



Щом лекар ти ги е изписал, значи е преценил ползите и рисковете. Довери му се. Понякога фармацефтичните компании пишат повече противопоказания, за да се презастраховат при евентуален проблем от съдебни дела.

Усмихни се!

Редактирано от Lali на 23.01.08 10:35.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано23.01.08 23:37



Благодаря ти,много си точна,знам аз към кого да се обърна.Добре почвам ги и да знаеш ,ще те информирам,как се чувствам.Дано реша един път завинаги този проблем.От 30 ноември цикъл все още нямам.80 кила пак ги минавам.

Редактирано от yoanence на 23.01.08 23:38.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано24.01.08 13:59



Ще се справаиш, мила, но трябва малко воля, бъди упорита, моят съвет е да започнеш да пишеш в форума за диетите, да намериш съмишленици и да се подкрепяте.

Усмихни се!



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: Lali]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано24.01.08 21:05



започнах.



Тема Re: Lali-спешно ми отговоринови [re: yoanence]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано24.01.08 21:09



Браво, всичко ще е наред.



Усмихни се!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.