Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 21.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За лапароскопиятанови  
Автор Dani_33 (непознат )
Публикувано12.11.07 14:35



Здравейте,

Искам да дам един съвет към момичетата тук, планиращи лапароскопия. Не е добра идея да се съгласявате на фенестрацио (надупчване на яйчниците). Ползата от това е спорна, но има и един кофти резултат - така се унищожават доста яйцеклетки, които после няма как да се възстановят, тъй като човек се ражда с всичките.......... А като свършат настъпва менопауза.

Пиша това, тъй като на 33 години се оказвам с FSH доста високо, и тъй като нямам други заболявания или нещо по наследство, всички твърдят, че е от фенестрациото...........

Не искам да ви плаша но, имайте го предвид. Аз отидох само на диагностична лапароскопия в Майчин дом.....



Тема Re: За лапароскопиятанови [re: Dani_33]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано12.11.07 20:52



Да, така е, напоследък фенестрацията не се препоръчва.

Усмихни се!
И ще успееш!




Тема Re: За лапароскопията [re: Lali]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано14.11.07 18:20



А какво се препоръчва вместо фенестрацията? Ако имаш някакъв материал по темата ще ми е интересно да го прочета.



Тема Re: За лапароскопиятанови [re: Kitten]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано14.11.07 19:34



Не, нямам, но присъствах на един форум, където д-р Табакова се изказа в този смисъл и призова пациентите да се информират и да отказват.

Усмихни се!
И ще успееш!


Редактирано от Lali на 14.11.07 19:34.



Тема Re: За лапароскопиятанови [re: Lali]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано14.11.07 22:38



То хубаво да отказват, но има ли по-добра алтернатива?
Вярно е, че ако/като не е премахната причината за СПКЯ кистите рано или късно пак "плъпват" и ефектът от фенестрацията е временен, но поне дава някакво време за действие, някакъв шанс..
Някои момичета пият противозачатъчни по 9 месеца и повече без прекъсване и никакъв ефект... кистите дори не се изчистват добре и още на първия цикъл без лекарства яйчниците пак изглеждат като броеница





Тема Re: За лапароскопиятанови [re: Kitten]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано15.11.07 08:23



Китен, има доказани случаи на преждевременно вкарване в менопауза чрез тази фенестрация.
Не знам кое е правилно и кое не, но мисля, че добре трябва да се обясняват на пациентките както плюсовете, така и рисковете.

Усмихни се!
И ще успееш!


Редактирано от Lali на 15.11.07 08:23.



Тема Re: За лапароскопиятанови [re: Lali]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано15.11.07 11:42



Напълно съм съгласна, че следва да се изтъкват и плюсовете и минусите. Както и че човек трябва да гледа, да се интересува и да се ровичка сам, а не да се доверява 100% на думите на лекаря.





Тема Re: За лапароскопиятанови [re: Kitten]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано15.11.07 18:34



Както и на всичко модно в момента!



Усмихни се!
И ще успееш!




Тема Re: За лапароскопиятанови [re: Dani_33]  
Автор magiq (непознат )
Публикувано14.12.07 16:01



Лично на мен лапароскопията ми помогна да тръгна по верния път.Това е маниполация,която разкрива всичко.Не е толкова страшна .Мога да кажа на всички момичета на които им предстои лапароскопия КУРАЖ.Тя ще ви покаже верния път.Молбата ми е много внимателно да изберете лекарят който ще я направи.





Тема Re: За лапароскопиятанови [re: magiq]  
Автор didkata999 (непознат )
Публикувано29.12.07 15:20



Здравейте!Имам ПКЯ и след стимулиране с клостилбегит, резултат нямаше.Сега ми предлагат лапароскопия(надупкване на яйчниците), но не знам какво да правя.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от didkata999 на 29.12.07 15:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от didkata999 на 29.12.07 15:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.