Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 13.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: моята историянови [re: Lali]  
Автор mimi_1 (непознат )
Публикувано19.11.07 21:06



благодаря за подкрепата ;трогната съм че толкова хора ми пишат несъм го очаквала.





Тема Re: моята историянови [re: Lali]  
Автор mimi_1 (непознат )
Публикувано22.11.07 19:20



Лали обръщам се към теб защото попаднах на много твой изказвания и то най вече за ендометриозата .Както си прочела намене също ми откриха твърде късно обаче това заболяване.Най невероятното е че тя ми се е появила с идването на първият цикъл поне така ми каза докторът и лошо ли е направил като не е изрязал огнищата .Каза ми че не го е направил понеже го било страх дане засегне здрава тъкан .Аз нямам много огнища на левият яйчник 1-2 огнища и лявата тръба 1-2;а на десния яйчник също 1 огнище ;даже беше учуден че не ми е засегнала нищо .Кисти не съм правила .Напротив аз съм в сферата на медицината и имам възможност да ме гледат всеки месец на видеозон и имам овулация и фоликулите се пукат .Би ли ми казала това лошо ли е че не ми е премахнал огнищата.Лекуваха ме с Даназол 3 месеца това също е лекарство за ендометриоза което го няма обаче в България а братми ми го донесе от Испания.



Тема Re: моята историянови [re: mimi_1]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано22.11.07 20:48



Когато ендометирозата е в нисък стадий е възможно лечението само с медикаменти. Обаче от това, което съм чела доста често ендометриозата не се вижда на ехограф, а се открива при наличието на неизяснен стерилитет когато се стигне до лапароскопия. Така че аз лично не бих се доверила само на прегледите с ехограф. Но пък и съм противник на необоснованата лапароскопия.
След лечението виждаха ли се тези огнища?

Усмихни се!
И ще успееш!




Тема Re: моята историянови [re: Lali]  
Автор mimi_1 (непознат )
Публикувано23.11.07 17:29



Не не се виждаха само че той ми каза че незнае до какво биохимично ниво я е потиснал а преди това виждаше огнищата.Вече като ми идва цикълът нямам никакви болки а преди умирах от болки.Дори като ми дойде понякога не го усещам кога ми е тръгнал.Това никога не ми се е случвало.Имам нисък прогестерон във втората фаза на цикъла и той ми играе лоша шега.Преди 3 медеца ми закъсня малко направих тест и ми показа втора черта реших да изчакам няколко дни преди да отида при доктора но изведнъж на вторият ден изкървях със страшен кръвоизлив и болки той ми каза че е трябвало веднага да отида при него и да си сложа прогестерон за да се задържи .Аз просто немога да задържам още в начало бременноста накрая това се оказа проблема.Незнам просто вече какво да правя.Немога всеки път да си слагам прогестерон мусколно без да знам дали съм бременна .Много съм объркана.Неми се ходи на никакви лекари вече.От 9 месеца несъм спирала да пия хормони.



Тема Re: моята историянови [re: Lali]  
Автор mimi_1 (непознат )
Публикувано23.11.07 17:37



Да знам че е така при този доктор при който ходя неговият ехограф е триизмерен и първият път когато ходих видя някой огнища.След лечението не я виждаше вече но ми каза че не знае накакво биохимично ниво я е подтиснал .Накрая се оказа че ми е нисък прогестерона и аз забременявам но немога да задържа бременноста още в самото начало още преди да се докаже че съм бременна.Такъв случай имах преди 3 месеца закъсня ми 1 ден и случайно с тест хванах че съм бременна реших да изчакам няколко дни но след два дни изкървях със страшен кръвоизлив и страшни болки.Немога всеки път да си слагам предварително прогестерон преди да знам дали съм бременна или не.Вече незнам какво да правя неми се ходи на никакви лекари .Само ме тъпчат с хормони от 9 месеца несъм спирала да пия какво ли не.Все едно се намирам в някаква дупка.Малко ще почина.При мене и психиката много ми играе вече съм доста изнервена от всичко това не е малко време не съм спирала да се боря с този проблем от 9 години.Не е ден не е два.Ти какво би ме посаветвала .



Тема Re: моята историянови [re: mimi_1]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано23.11.07 18:25



знaм, че за много хорa звучи смешно и нелепо, но пробвaлa ли си преглед при психолог? тaкa дa имa дa кaжеш нa някой болкaтa си, някой, който би те нaсочил.
9 години борбa е много , изтощaвa, не съм билa в твоето положение, но въпреки товa ти съчувствaм.
предложението ми е от гледнa точкa нa твоето психично състояние.
успех ти пожелaвaм и скоро дa съобщиш хубaви новини!

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: моята историянови [re: mimi_1]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано23.11.07 19:53



От къде си?

Усмихни се!
И ще успееш!




Тема Re: моята историянови [re: Lali]  
Автор mimi_1 (непознат )
Публикувано24.11.07 00:14



От София .А ти откъде си акоискаш можем да се видим и по подробно да си поговорим.Така тук немога да ти разкажа всичко с подробности много неща спестявампонеже трябва доста да пиша.



Тема Re: моята историянови [re: secret_19]  
Автор mimi_1 (непознат )
Публикувано24.11.07 00:21



Да сериозно се замислих за това нещо още преди 1 седмица;даже съм си записала час за другата седмица при една уж добре психоложка асистентка на Мадлен която се занимава с точно такива проблеми като моят ;щевидим какво ще стане като отида при нея и какво ще ми каже.Всичко се контролира от мозъка точно там се намира хипофизата от там тръгват всички хормони надолу по веригата и намене ми е ясно че и психиката играе важна роля да имам заболяването но то поскоро е на хормонална уснова.Понякакъв начин трябва да се успокоя защото това ми пречи усещам го но ми е много трудно да спра да мисля за проблема и имам нужда от помощ.



Тема Re: моята историянови [re: mimi_1]  
Автор yoanence (член)
Публикувано25.11.07 00:35



Хей ,прекрасно девойче,което си на моята възраст,ще се оправиш.Вярвам в това.Та ти си с много здрава психика-това са 9 години,аз немога като теб признавам си,не че и аз не се борих.Направи ми впечатление едно твое изречение от всичко написано от теб и от другите тук по темата-а именно-че ти е намаляла болката по време на цикъл,след проведеното лечение.Това би следвало да показва ,че всъщност я няма вече ендометриозата-така ли.Сега ще отворя гугъла и ще изчета всичко за тази ендометриоза,защото определено нищо не схващам.Оказва се ,че много трудно се лекува,а каква е сигурноста ,че я нямам или че други жени я нямат,след като не може да се види на ехограф.Започнах да се безспокоя.
От 2-3 идвания на цикъла ми и аз забелязвам ,че почти без болка ми идва и последния път само кафяво кървях,пак без болка.От юли ми дойде октомври ,а от октомври още го няма,което е в резултат на поликистозата дето явно цял живот ще ми е другар в тялото.А от един месец съм на метформин-уж трябваше да ми се гади от храна и да избягвам масло и сладко,а все на тях налитам и положението става неконтрулируемо-точно защото психологически съм си казала не яж това или онова.
Та се чудя дали и мен не ме гази ендометриоза.

Редактирано от yoanence на 25.11.07 00:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.