Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 28.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пролактиномнови  
Автор pleasure_lady (super woman)
Публикувано21.10.07 12:38



Здравейте на всички!

Видях,че има две подобни теми във форума,но не намерих отговор.
Аз имам пролактином (малък доброкачествен тумор на хипофизата ),който изглежда се е получил в следствие на висок пролактин.При стойност 652 моят беше 2996.Вече почти 2 години пия Бромокриптин и имам редовен цикъл както и пролактин в нормите( 126 ),но все още не мога да забременея.Въпроса ми е : може ли НЕзабременяването да се дължи на проблемите с пролактина,които уж вече са ок?Лекарката ми каза,че ще пия Бромокриптин до края на живота си,за да не се образува отново туморче,но че това не било проблем и можело да забременея.
Моля,ако някой знае нещо да пише.
Благодаря!

A smile makes the world a better place!!!



Тема Re: Пролактиномнови [re: pleasure_lady]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано21.10.07 13:00



Според мен и има друга причина. Щом го държиш в норма това вече не е причина. Отиди в клиника по стерилитет.

Усмихни се!
И ще успееш!




Тема Re: Пролактиномнови [re: Lali]  
Автор pleasure_lady (super woman)
Публикувано21.10.07 13:13



Страшничко звучи-клиника за стерилитет.Има ли добри в Русе или Варна?
И един страничен въпрос - може ли Бромокриптина да доведе до напълняване,а то до трудно забременяване?
И вярно ли е,че Пролактинките задължително раждат с цезарово сечение?
Благодаря!

A smile makes the world a better place!!!



Тема Re: Пролактиномнови [re: pleasure_lady]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано21.10.07 15:35



Не е толкова страшно, даже никак, просто там са специалисти. За Русе ще разпитам за добър гинеколог и ще ти пиша, най-близката клиника е в Плевен.
Напълняването е в ръцете на човека. Ако внимаваш - няма да напълнееш значително.
Не, не мисля, че това е определящо за секцио. Пък и какво значение има?

Усмихни се!
И ще успееш!


Редактирано от Lali на 21.10.07 15:36.



Тема Re: Пролактиномнови [re: pleasure_lady]  
Автор sivoto (Мърррррррр!)
Публикувано22.10.07 15:46



здравей pleasure lady,

аз съм с пролактином от доста години вече. и аз като Лали не мисля, че лечението с Бромокриптин е проблем да забременееш, дори напротив - добре е да си на терапия, когато правиш опити и сигурно ще ти препоръчат да продължиш да го пиеш през бременността ти. Търси другаде причина, може други хормони да не са ти наред, обикновено хормоналните проблеми са навързани.
Също така, не мисля, че си напълняла от Бромокриптина. аз бях доста по-пълна преди да започна да се лекувам, но откакто пия лекарства свалих безпроблемно килограми.
Питай още неща, ако те интересува. Намери си добър ендокринолог, също так. И успех.



Тема Re: Пролактиномнови [re: sivoto]  
Автор pleasure_lady (super woman)
Публикувано23.10.07 15:17



Благодаря ви за вниманието.
За ендокринолог мисля,че съм попаднала на добър специалист,но за гонеколози не мога да твърдя същото.
Ще продължаваме да опитваме и се надявам да стане най-скоро.Може би прекалено го мисля и затова не става....
Все пак ще бъда благодарна да ми препоръчате специалист-гинеколог.

A smile makes the world a better place!!!



Тема Re: Пролактиномнови [re: pleasure_lady]  
Автор sav_in (хубавица)
Публикувано23.10.07 18:26



Бихте ли споделили рли кй ендокринолог ходите? Може и на бележки.



Тема Re: Пролактиномнови [re: pleasure_lady]  
Автор Lali (старо куче)
Публикувано23.10.07 18:38



Плевен далече ли ти е?

Усмихни се!
И ще успееш!




Тема Re: Пролактиномнови [re: Lali]  
Автор pleasure_lady (super woman)
Публикувано25.10.07 11:19



Ами не ми е много близо.Аз съм от Разград и ходя при д-р Боянова - ендокринолог.
Варна и Русе са ми по-близо.Знам,че във Варна има добри специалисти,но за клиника не съм чувала.Във Варна ми правиха резонанс и ЯМР и съм много доволна,ама то клиниката си е за това,на Темелкови е.
Иначе тукашните гинеколози твърдят,че няма причина да не забременея,всичко било нормално.Така твърди и ендокриноложката,но още няма радост в къщи...
Така,че малко съм се притеснила.

A smile makes the world a better place!!!



Тема Re: Пролактиномнови [re: pleasure_lady]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано08.11.07 12:15



Съвсем накратко, защото съм го писала вече. Ако искаш, ми пиши на лични.

Имам доказан пролактином от 01.2003 година. На първия ЯМР беше 9мм/ 7мм. Сега е 4мм/ 5мм. Имам 4 ЯМР-а правени през тези години. Отказвам всякакво алопатично лечение, не приемам лекарства. Отначало се поддадох, но след 6 месеца спрях заради тоталното неразбиране на масовия ендокринолог на това състояние. Оставих се на собствения си усет и резултатът показва, че аз съм правата.

Рисъкт от продължително приемане на хормони е значителен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.