Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 15.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Д-р Коларов! Мнения???нови  
Автор danilusi (непознат )
Публикувано27.08.07 16:04



Здравейте момичета. Наскоро бях при доктор Коларов /гинеколог - ендокринолог, работи в Майчин дом/ Със СПЯ съм. Но от първия път не можах да си създам добро мнение за него. Не говореше много. Много добри отзиви съм чувала за него, затова и отидох при него, та въпроса ми е: Има ли такива, които го посещават и доволни ли сте от него?? Благодаря ви. Целувки!!!





Тема Re: Д-р Коларов! Мнения???нови [re: danilusi]  
Автор chani74 (непознат)
Публикувано27.08.07 16:40



Здрасти.
Виж мойта тема, тя е под твоята (надежден лекар по стерилитет). Аз ходя от два месеца при д-р Коларов, но доста се колебая дали да продължавам. Като специалист мисля, че е добър. Наистина не е много разговорлив, но си записва всичко и следващ път като идеш, по записките се сеща дота бързо за какво става въпрос. Предложи ми неща, които друг лекар досега не е предлагал, а са логични.
Няма да разказвам историята си, дълга е, но става въпрос за един вид стерилитет. Та доста логични неща ми предлага, но идва другия момент, че много закъснява за приемите си. Идва около 1ч.и 1/2 след началото на часовете му. Много се чака. И това е на частните приеми, на които аз ходя. След това понякога се случва да не дойде, няма кой да те уведоми. Прекосяваш целия град за да идеш на преглед (единия му прием е в болницата на Мазнейкови на бул. България, на мен ми е доста далече), и там ти казват, че няма да преглежда, преди малко се обадил. Как да не побеснееш. Добре, че само следеше овулацията ми. Ами ако се случи да съм след стимулация... И аз се чудя какво да правя.
Според мен, в твоя случай със СПЯ, мисля че ако имаш нервите да изтърпиш чакане, би могла да продължиш при него. Ендокринологията все пак му е специалност и сигурно ще ти помогне.
Дано съм била полезна.
УСПЕХ



Тема Re: Д-р Коларов! Мнения???нови [re: danilusi]  
Автор danilusi (непознат )
Публикувано28.08.07 09:58



Здрасти Chani, и аз като теб ходих в частния му кабинет, защото там поне час могат да ти дадат. Нямам време да ходя в МД и там да чакам цял ден, защото работя. Една пациентка докато чакахме отвън ми каза същото, че много закъснявал и тнт. За мое щастие когато аз отидох той беше там. Прегледа ме и ми назначи изследване на хормони, това нито един гинеколог досега не се сети да го направи. А само ми изписваха лекарства наизуст, затова ми писна и реших да отида на ендокринолог. След това ще започнем някакво лечение. Ще продължа за сега при него, пък ще видим какво ще излезе. Благодаря ти. Целувки!





Тема Re: Д-р Коларов! Мнения???нови [re: danilusi]  
Автор Vlas (заета)
Публикувано28.08.07 12:23



Аз лично съм много доволна.Но това си е мое мнение.За чакането си е така още отдавна.На него дължа 4 годишния си син.Продължавам да си ходя при него и сега да си следя положението, въпреки че не съм се засилила да забременявам пак.За това че не говори не е проблем, само трябва да му се напомня за какво става дума.Успех и скоро да се похвалищ :)

[

Редактирано от Vlas на 28.08.07 12:24.



Тема Re: Д-р Коларов! Мнения???нови [re: Vlas]  
Автор chani74 (непознат)
Публикувано28.08.07 12:59



Vlas, кажи моля те как забременя при него. Със стимулация, ин витро, разкажи ми.



Тема Re: Д-р Коларов! Мнения???нови [re: danilusi]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано28.08.07 13:55



Аз съм много доволна от д-р Коларов. Но винаги съм ходила на прегледи в частния му кабинет, в МД съм ходила едва после за консултациите.
Да, вярно е, чака се, но поне аз никога не съм попадала на добър лекар, при който да не се чака. Поне за мен чакането си е заслужавало.
Чудно ми е защо сте останали с впечатление, че не говори и не обяснява. Наистина, в Майчин дом има ужасно много хора и той няма време и възможност да говори много, ако иска да прегледа всички. В частния кабинет на мен винаги ми е обяснявал подробно. Но пък и аз питах.


За мен той е много добър лекар, но съм се зарекла да не препоръчвам лекари. Защото хората очакват от лекарите си много различни неща като отношение и поведение, и фактът, че аз съм много доволна от някого определено не означава, че и друг ще бъде доволен от него.



Тема Re: Д-р Коларов! Мнения???нови [re: danilusi]  
Автор danilusi (непознат )
Публикувано28.08.07 15:00



Аз не съм казала, че съм ходила в МД, а че там работи. Нещо не сте ме разбрали. Ходих в частния му кабинет, защото нямам време да стоя по цял ден пред кабинета му в МД.





Тема Re: Д-р Коларов! Мнения???нови [re: danilusi]  
Автор chani74 (непознат)
Публикувано28.08.07 19:42



Здрасти Danilusi. Сега се връщам от преглед при д-р Коларов. Всичките ми притеснения относно него ми се изпариха. Човека е там за да върши работа, нямам съмнение в това вече. А чакането по кабинетите, явно няма как.
Мисля, че си попаднала на точния доктор. Дано и ти да се убедиш в това. УСПЕХ!



Тема Re: Д-р Коларов! Мнения???нови [re: chani74]  
Автор Vlas (заета)
Публикувано29.08.07 16:42



В зачатие има историята ми , но ето ти я.
А ето я и самата история : Дано да съм я написала разбрано. Начало месец 06.2002 посещение на 224 кабинет на "Майчин дом" с талон от личния лекар... Чакане много. Внимание не необходимото. и така:
цикъл 28 дни като по часовник

1. 19.06.2002 снимка: Кухината на матката е с правилна форма и нормални размери , нормална проходимост на тръбите.
2. Спермограма:
Обем 2.5 (1.5-6.0)
PH 7.5 (7.2-7.8)
Брой 102 млн/мл (40-120)
подвижност: 60% добре подвижни, 10%слабо, 30% неподвижни
скорост 19 микрона/сек
метод на хение 100 сп 1 мин 64сек, 60% нормални (>60), 40% отклонения
предимно в 2-4 левко на мол
3.09.07.2002 изследвания на хормони - 5 ден от цикъла:
Естрадиол 51.35 пг/мл (24.5-195)
пролактин 479 (72-511)
LH 4.71 (2.4-12.6)
FSH 7.88 (3.5-12.5)
До тук с посещенията на "Майчин дом". С тези изследвания отидох при Кoларов.

Коментар на лекаря: сравнително висок пролактин и лошо съотношение на ФСХ и ЛХ (0.6) трябва да е към 1.
назначава ми Клостилбегит 5-9 ден по 1 табл.
4. 02.09.2002 5 ден от цикъла - контрол на пролактина 1388 (73-850)
5. 14.09.2002 13 ден от цикъла УЗД: маточна лигавица 10мм, Д. яйчник кист фоликул 26мм, Ляв яйчник 14мм. фоликул
ТОЗИ МЕСЕЦ НИЩО. Много ми е клостила.
6. 27.09 5 ден (пия клостил по 1/2 5-9 ден), контрола на пролактина 370.6 (без никакво лечение от само себе си падна),
FSH 6.67(3.5-12.5), TSH 0.756(0.27-4.2)
УЗД:м.л 5 мм, яйчници много фоликули до 6 мм. без доминантен

7. 3.10.2002 11 ден от цикъла УЗД: м.л. 9 мм, десен яйчник дом. фоликул 17 мм.ляв яйчник фоликули до 5 мм.
8. 4.10.2002 инжекция прегнил 5000 изчислена във времето, така че да ми се бие 30-36 часа преди да започнем с половите контакти.
9. 16-25 ден 2х1/2 дуфастон
10. 9.10.2002 17 ден от цикъла УЗД : м.л. 15 мм, десен яйчник без дом. фоликул, ляв фоликул 15 мм.
Резултат никакъв на 20.10.2002 ми дойде

11.24.10.2002 5-9 ден клостилбегит 1/2 табл.
12.31.10.2002 УЗД 12 ден: м.л.11мм, ляв яйчник дом. фоликул 17 мм,
13.1.11.2002 прегнил 5000
14. 16-25 ден дуфастон
и така чаках да ми доиде на 16.11.2002
Останалото го знаете. :-)


Успех и да знаете ,че става!!!!!!
Поздрави



Тема Re: Д-р Коларов! Мнения???нови [re: Vlas]  
Автор chani74 (непознат)
Публикувано29.08.07 19:28



Страхотен разказ, накрая чак настръхнах. Да ти е живо и здраво детето и ти пожелавам още такива сладурчета. Дай боже всекиму!
И аз започнах вчера при него с 1/2 табл. Клостилбегит. Проблема при мен е, че нямам една тръба и шанса за овулация от към съществуващата тръба е 50%, но аз съм решила да пробваме така докато уредя документите за ин витро. Сигурна съм, че ще стане. Никога не съм била такава оптимистка!!!
Благодаря за отговора!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.