Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 30.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема затлъстяваненови  
Автор bocmankata (моренце)
Публикувано20.08.07 22:50



как влияе наднорменото тегло на репродуктивни ни проблеми.Не съм закръглена ,а съм си дебеличка-иначе всички други изследвания са наред-днес правих прогестерон-6.82 при референтни стойности от 3.5-38.00-не зная мого ли е-малко ли е .Послушах Лали и направих кръвна захар на гладно ,но в 11 часа и беше 6.8 при горна граница 6.0
абе като се замисля днес всичко е със стойност 6.8
Моля ви за инфо-стерилитет и затлъстяване,или мнения на вече препатили



Тема Re: затлъстяваненови [re: bocmankata]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано21.08.07 21:43



Твърди се, че влияе първо на хормоните, а после и притиска тръбите и затруднява транспорта на оплодената яйцеклетка или пък въобще пречи на сперматозоидите да стигнат до яйцеклетката. Споменаваше се нещо в една статия в Зачатие.

Нисък ти е прогестерона. Всъщност на кой ден от цикъла е правен? Той има смисъл около 7 дни след овулация.

За тази захар е хубаво да се консултираш с еднокринолог.

Късмет!



Тема Re: затлъстяваненови [re: bocmankata]  
Автор danilusi (непознат )
Публикувано28.08.07 15:13



Толкова много жени познавам, които са доста дебелички и са забременели без проблеми..А една моя позната беше много дебела, докторите и казаха да отслабне и след това наистина забременя. Много е относително, но ще е хубаво да отслабнеш колкото можеш, та дори и за твое успокоение, още повече, че от затлъстяване може да се докарат куп други болести. Успех!





Тема Re: затлъстяваненови [re: bocmankata]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано29.08.07 09:03



Спешно се консултирай с ендокринолог за кръвната захар. Направи си пълно изследване на всички хормони.

Усмихни се!
И ще успееш!



Тема Re: затлъстяваненови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано17.09.07 00:15



Лали прочетох в една малка книжка казва се -безплодие,че при наднормено тегло или доста под нормата ако е-може да липсва цикъл поради хормонален дисбаланс,нарушение на обмяната в организма ит.н.Препоръчват лечение с метформин.Какво знаеш и може ли на своя глава да се пие или си има схема.Пише ,че се дава на жени които вследствие н това че са понапълняли им липсва цикъл и имат синдром на поликистозните яйчници.Както е при мен.И ,че този метформин коригира нещата като заедно с него се приема икломифен цитрат,бромкриптин и каберголин,пулсативен гонадотропин релизинг хормон,лечение с гонадотропни хормони и овариалнадиатермия,което ако искаш ми вярвай но абсолютно нищо не ми говори.Естествено аз нищо няма да предприема без лекарска намеса-преглед и съвет.Номисля ,че си открих проблема.Благодаря ти



Тема Re: затлъстяваненови [re: yoanence]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано17.09.07 08:44



Да, чела съм, че се изписва метформин, знам за случаи когато помага, намалява теглото, регулира хормоните, настъпна овулация и бременност съответно. Да, често се изписва при поликистозни яйчници.
Ти имаш ли добър лекар?
Но в никакъв случай не си самоизписвай каквото и да било!

Усмихни се!
И ще успееш!




Тема Re: затлъстяване [re: yoanence]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано18.09.07 00:18



Скъпа, сиофора помага, но не си мисли, че е панацея. Аз съм на сиофор от 2 год., свалила съм около 15 кг., но на фона на 40 качени, те просто се губят. Да, вярно е че има добри резултати, ако не свалям, то поне седя на едно място. Но започването му трябва да бъде съгласувано с ендокринолог или акушер-гинеколог-ендокринолог и по определена схема, много е важна дозата, а нея я определя само лекар. В началото има много странични ефекти /гадене, повръщане, отвръщение от храна и др./ мен ме държаха близо 5 месеца. Не е задължително да приемаш изброените от теб лекарства, всичко зависи от конкретния случай, т.е. състоянието в което се намираш.
На мен ми е изписан защото имам СПЯ и Метаболитен синдром.
Моя съвет е обърни се веднага към лекар, колкото по-рано започнеш, толкова по-рано имаш шанс да се оправят нещата.



[img]http://www.fantasygif.it/Varie/Portafortuna/pfort_2.gif[/img]

Тема Re: затлъстяваненови [re: skorpi77]  
Автор yoanence (член)
Публикувано24.09.07 00:36



Благодаря ти ,ще си го запиша и веднага при лекара.Аз съм със същото вече 100 % съм убедена.



Тема Re: затлъстяваненови [re: Lali]  
Автор yoanence (член)
Публикувано24.09.07 00:45



Благодаря ти Лали.Допитах се вече до гинеколожката си.Скоро ще съм на преглед при нея,но тя ме препрати към един доктор в Майчин дом,казва се Коларов,който всъщност е един от издателите или авторите,незнам точно,на тази книжка която чета в момента"безплодието" и който именно с тези проблеми се занимавал-поликистоза и метаболитния синдром,т.е свързаността между тях.Но трябва вече да отида ,защото и този месец нямам още цикъл.А вече отивам на 30 след 2 месеца ги правя така ,че шансовете ми за второ бебче неискам окончателно да се изчерпат.Но след като и ти го казваш сега вече куража ми е още по голям.
Всъщност аз знам ,че ще имам още едно детенце,усещам го ,но незнам защо болката ми сякаш повече идва от това ,че никога не успявах да съм нормални килограми,от 15 години съм на диети,и никога немога да си знам цикъла.А още по малко овулацията.А е хубаво да усещаш ,че си жена,независимо ,че е гадно когато си в цикъл-от това ,че ти тече там нещо.По добре да тече отколкото -3 -4 пъти в годината да ми идва и все да ми е нервно,обезспокоително и гадно.Благодаря ти за разбирането



Тема Re: затлъстяваненови [re: skorpi77]  
Автор yoanence (член)
Публикувано24.09.07 00:49



И все пак има ли някъкви странични действия,които да не са много добри за организма и от сиофора и от метформина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.